Хустська міська рада

Дводенне Свято меду та вина “Срібні джерела” вразило своїми масштабами (ФОТО, ВІДЕО)

8-го та 9-го жовтня Хуст зустрічав у своєму середмісті Святом меду та вина. Вже традиційні “Срібні джерела” збирають бджолярів та виноробів із усіх куточків сонячного Закарпаття, а також Івано-Франківщини та Львівщини, які радо презентують на ярмарку свою авторську солодко-хмільну продукцію. До слова, її можна було як продегустувати, так придбати вподобане. 

Відрадно, що одне з улюблених міських свят цього року вдалося організувати та провести, а не відтермінувати чи взагалі відмінити, як торік. Адже краяни зізналися, що сумують за життям поза карантином.

 

“Вже вшосте у Хусті проводять винно-медову ярмарку, однак торік із-за карантину ми мали паузу у її проведенні. Цього року епідемічна ситуація на території Хустської міської територіальної громади була сприятливою і захід таки відбувся. Видно, що люди скучили за подібним. Адже постійні обмеження поставили майже кожного у незручні рамки. Відтак, що відрадно, відгуки схвальні, тим більше, що ринкові ціни та якість локальної продукції приємно дивували покупців”, – зауважив співорганізатор Віталій Русин, начальник управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради. 

 

“Щороку восени ми проводимо Свято меду та вина “Срібні джерела”, тим самим популяризуємо цілющу бджолину продукцію та закарпатське виноробство. Місцева Спілка пасічників “Нарцис”, яку наразі я очолюю, є ініціатором та співорганізатором проведення вже традиційного “смачного” заходу. Адже “за” натуральне передусім. Особисто у мене є сотня бджолиних сімей і знаю не з чуток, що саме на любові до справи вона як бере свій початок, так і має продовження. Власне, мова і про саму її результативність у вигляді солодкої та корисної продукції. А ще необхідно прикласти чимало зусиль, аби втримати розпочате, як то кажуть, на плаву”, – додав ініціатор та співорганізатор Василь Лопойда, голова Спілки пасічників “Нарцис”. 

Ярмарок відбувся у супроводі концертної програми за участі колективів художньої самодіяльності закладів культури Хустської міської територіальної громади.

Офіційне ж відкриття “смачного” заходу стартувало із виступу міського голови Володимира Кащука, а продовжилось нагородженням відзнаками кращих пасічників і виноробів.

Так, за активну, наполегливу працю у розвитку галузі бжільництва та з нагоди Свята меду та вина “Срібні джерела” Хустською міською радою висловлена подяка голові ГО Закарпатської спілки пасічників “Срібний край” Віталію Павлію, почесному пасічнику України, засновнику фонду “Карпатські бджоли” Йосипу Рачку, професійним пасічникам Михайлу Хланті, Василю Гусаку та Миколі Бабусь, а також почесному члену спілки виноробів Закарпаття Тіберію Бортеку за розвиток у краї галузі виноробства та з нагоди свята.

Пресслужба Хустської міської ради

 

Опубліковано: 11.10.2021 682 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Сьогодні, 23 жовтня, відбулося засідання виконавчого комітету Хустської міської ради
На порядку денному майже чотири десятки питань, які потребують негайного вирішення.  Традиційно засідання виконкому ради відкрив міський голова Володимир Кащук, який озвучив наболілі проблеми громади, що наразі вже у процесі вирішення. Однак потребують офіційних підтверджуючих документів та відповідних рішень як сесії, так виконкому зокрема. Також говорив про епідситуацію на території краю, обігрів приміщень в усіх… ...
24 жовтня – День визволення Хустщини від німецько-фашистських загарбників (ФОТО)
28 жовтня 1944 року, у ході Другої світової війни, найзахідніший регіон України – Закарпаття, був визволений від німецьких та угорських військ. День встановлений «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…» згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року. Вигнання нацистів із… ...
Студентські та учнівські змагання з футболу за участі українських та європейських команд стартували у Хусті на стадіоні “Карпати”
Міжнародний студентський турнір з футболу “Карпатський простір” зібрав цьогоріч 6 команд із трьох країн – Литви, Молдови, України. Відбувається ж він безпосередньо за підтримки Всеукраїнської футбольної асоціації студентів та її президента Івана Крулька, Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Спортивної студентської спілки України.  Власне, Міжнародний турнір серед студентів з футболу проводиться з… ...
Від місцевих бюджетів Закарпаття хочуть забрати 44 млн. грн.
20 жовтня Верховна Рада України заслухала питання проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021, поданого Кабінетом Міністрів України разом із проєктом Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021. За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062. Юлія Траньович, консультантка з… ...
Чи потрібно подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, за об’єкти рухомого або нерухомого майна, які були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?
Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які… ...
Про внесення змін до розпорядження «Про початок опалювального сезону 2021-2022 років у м. Хуст»
У зв’язку із пониженням середньодобової температури атмосферного повітря на території Хустської міської територіальної громади керуючись ст.ст. 30, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено зміни в розпорядження від 18.10.2021 р. за № 164/02-05 «Про початок опалювального сезону 2021-2022 років у м. Хуст», а саме: розпочато опалювальний сезон 2021-2022 років на території Хустської міської… ...