Хустська міська рада

До відома суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції в місті Хуст

Додатково інформуємо, що згідно з Постановою  Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №395    “Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р.№107 ” передбачені спеціальні  бюджетні дотації.       

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

  1. 1. Часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;
  2. 2. Часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів;
  3. 3. Часткова компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів;
  4. 4. Часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна;
  5. 5. Погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства, за попередній бюджетний період

Пакети документів для отримання відшкодування, визначені постановою, суб’єкти господарювання подають до комісії Мінекономіки у встановлені терміни.

  1. 1. На часткове відшкодування в розмірі до 50 відсотків вартості (без ПДВ) племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів можуть претендувати суб’єкти господарювання за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинки та кнурці, вівцематки, барани, ярки, бджолині пакети, бджолині матки, сперму бугаїв і кнурів та ембріони великої рогатої худоби.

Така підтримка здійснюється на безповоротній основі, проте визначається з врахуванням граничних сум, які можуть отримати  суб’єкти господарювання за кожний окремий вид (племінні тварин, бджоли, сперма та ембріони).

Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання  мають право на отримання зазначеного відшкодування тільки у випадку придбання і набуття ними права власності на племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року.

Для отримання відшкодування суб’єктам господарювання потрібно подати до 10.10.2020р. пакет документів, визначених Постановою, до комісії Мінекономіки. .

  1. 2. Суб’єкти господарювання мають право отримати часткове відшкодування в розмірі до 30 відсотків вартості (без ПДВ) тваринницьких об’єктів, а саме вартості: обладнання, побудованих та/або реконструйованих і прийнятих в експлуатацію у грудні минулого року та січні — вересні поточного року закінчених будівництвом об’єктів (черг та/або пускових комплексів) для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (зокрема водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій.

Звертаємо увагу. У разі будівництва та/або реконструкції придбаних тваринницьких об’єктів (черг та/або пускових комплексів) незавершеного будівництва частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Для отримання відшкодування суб’єктам господарювання потрібно подати до 15.10.2020 пакет документів, визначених Постановою, до комісії Мінекономіки.

  1. 3. Суб’єкти господарювання мають право отримати компенсацію вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів.

Важливо. По-перше, відшкодовується вартість об’єктів, які профінансовані за рахунок банківських кредитів. По-друге, така компенсація надається лише тим  суб’єктам господарювання , які залучили у 2018—2019 роках у банках — резидентах України, що підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (далі — уповноважений банк), кредити строком до п’яти років, обсягом до 500 млн. гривень на один об’єкт у національній валюті для будівництва та/або реконструкції.

Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, здійснюється щомісяця в розмірі 25 відсотків фактично понесених витрат на будівництво та/або реконструкцію об’єктів згідно з кредитним договором.

У разі використання в поточному році на будівництво та/або реконструкцію об’єктів 30 відсотків і більше загального обсягу кредиту суб’єкту господарювання виплачується 25 відсотків залучених кредитних коштів на весь період кредитування за вирахуванням суми сплаченої компенсації.

Для отримання компенсації суб’єкти господарювання подають до уповноваженого банку, з яким укладено кредитний договір, пакет документів, визначених Постановою.

  1. 4. На отримання часткового відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна в розмірі до 30 відсотків вартості (без ПДВ), а саме вартості: обладнання, побудованих та/або реконструйованих і прийнятих в експлуатацію у грудні минулого року та січні — вересні поточного року закінчених будівництвом об’єктів (черг та/або пускових комплексів) зернофуражних сховищ, елеваторів, механізованих зерноскладів, зерноочисних та зерноочисно-сушильних пунктів, підприємств із виробництва кормових домішок та сумішей (комбікормів), мають право сільгоспвиробники.

Інформативно. Відповідно до Постанови, під сільгоспвиробниками розуміються:

  • юридичні особи, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ними за попередній податковий (звітний) рік;
  • новоутворені сільськогосподарські товаровиробники, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, за результатами кожного окремого звітного періоду.

Звертаємо увагу. У разі будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного будівництва із зберігання та переробки зерна частковому відшкодуванню підлягає лише вартість будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

Сільгоспвиробникам, які вже отримали часткову компенсацію вартості обладнання для зберігання та переробки зерна, за рахунок коштів бюджетної програми (1201150) “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямами “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” і “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”,  часткове відшкодування за напрямом “Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції” не надаватиметься.

Для отримання компенсації сільгоспвиробники подають до 15.10.2020 року комісії Мінекономіки, повідомлення за встановленою формою в електронному та паперовому вигляді.

  1. 5. Суб’єктам господарювання, яким по незалежних від них причинах в 2019 році не виплачені в повному обсязі бюджетні кошти за напрямами:
  • часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;
  • часткове відшкодування вартості тваринницьких об’єктів;
  • компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів,

здійснюватимуться такі виплати у 2020 році в разі повторного подання ними  документів відповідно до Постанови.

Управління економіки Хустської міської ради

                                                                                                                                                                        

 

Опубліковано: 22.06.2020 779 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Якщо ви доброволець, отримайте допомогу зі зверненням до Мінветеранів для оформлення статусу учасника бойових дій (УБД)
...
Почесні громадяни міста зустрілися з керівником Хустської громади та ініціювали створення Громадської організації
Зустріч відбулася сьогодні, 6 лютого, в стінах Хустської міської ради. Участь у обговоренні важливих питань життєдіяльності громади разом із Почесними громадянами міста взяв в.о. Хустського міського голови Василь Губаль, керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня та заступник начальника управління з питань юридично-правового забезпечення діяльності ради виконавчого комітету Ігор Пилип. Безперечно, розмова видалася жвавою, адже тем… ...
До уваги жителів Хустської міської територіальної громади!
За направленням для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) відтепер не потрібно звертатися до Хустського районного центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Направлення можна отримати безпосередньо у поліклінічному відділенні лікарні, де проводиться медичний огляд. На місці працюватиме представник РТЦК та СП, який видаватиме направлення.   Що для цього потрібно? Прийти до поліклінічного відділення лікарні. Отримати… ...
До уваги підприємців громади
У четвер, 6 лютого, відбудеться чергова онлайн-зустріч «Діалог влади і бізнесу», в рамках запроваджених щотижневих онлайн-зустрічей (щочетверга з 15.00 до 17.00), відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 06.02.2024 № 260 «Про запровадження формату онлайн зустрічей «Діалог влади і бізнесу». Тема чергової онлайн-зустрічі: «Як залучити 50 000 євро грантового фінансування… ...
Надання відомостей з ЄДРВВ членам сімей полонених та зниклих безвісти ветеранів війни
Відомості з ЄДРВВ у формі витягу надаються центрами надання адміністративних послуг незалежно від місця реєстрації/проживання (Постанова Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 700 “Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни”). Кому надаються відомості з ЄДРВВ: чоловіку/дружині; непрацездатним батькам; законному представнику дитини (до 18 років); неодруженим повнолітнім дітям, визнаним особами з інвалідністю з дитинства I та II… ...
Виплата пільг на житлово-комунальні послуги членам сімей полонених та зниклих безвісти
Відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373, виплата проводиться органами Пенсійного фонду України. Якщо пільговик (ветеран війни, особа, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалий учасник Революції Гідності, член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни або… ...