ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
Порядок заповнення платниками реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне
соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення
Наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 зі змінами та доповненнями затверджено новий Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, (далі – Порядок).
Даним Порядком врегульовано механізм сплати податків в умовах дії міжнародного стандарту ISO 20022 та запроваджено структуровану форму платіжного документу, відповідно до якого в реквізиті «Призначення
платежу» заповненню підлягають тільки 2 обов’язкових поля замість 7, а саме:
«Код виду сплати»- заповнюється код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку;
«Додаткова інформація запису» – заповнюється інформація щодо переказу коштів у довільній формі.
ПРИКЛАДИ ЗАПОВНЕННЯ РЕКВІЗИТУ «ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ»
ПЛАТІЖНОЇ ІНСТРУКЦІЇ ПРИ СПЛАТІ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ПЛАТЕЖІВ,
ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Реквізит «Призначення платежу»
Код
виду
сплати
Додаткова інформація запису
1. 101 Єдиний податок з фізичних осіб
2. 101 Земельний податок з фізичних осіб
3. 101 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної
ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками
житлової нерухомості
4. 131 Сплата грошового зобов’язання ___по акту перевірки від
___№ _
5. 140 податковий борг з податку на нерухоме майно
1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені.
Юридичні особи, ФОП та громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.:
– реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи, ФОП та громадянина);
– реквізит «Призначення платежу».
2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії). Юридичні особи (далі – головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії (у випадках, передбачених Кодексом) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т. ч.:
– реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);
– реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);
– реквізит «Призначення платежу».
3. При готівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами.
Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно – апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.
– реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер громадянина -платника податків);
– реквізит «Призначення платежу».
Звертаємо увагу, що пунктом 9 розд. ІІ Порядку визначено, що сплата, зокрема, податку, збору здійснюється платником безпосередньо, а у випадках, передбачених законодавством, – податковим агентом або
представником платника.
Реквізити бюджетних та небюджетних рахунків розміщені на офіційному вебпорталі Головного управління ДПС у Закарпатській області за посиланням https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv.
При перерахуванні коштів до бюджетів просимо уважно вибирати реквізити рахунків, відкритих на територіальну громаду та вірно заповнювати реквізити призначення платежу.
Опубліковано: 16.10.2024 139 Переглядів