Хустська міська рада

Для молоді у закладах культури Хустської громади проведено заходи до Дня Української Державності

Цьогоріч, 28 липня, Україна вперше відзначила День Української Державності, законодавчо започаткований у червні цього року. Ця пам’ятна дата покликана звернути увагу суспільства, зокрема молоді, на традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію. Адже в умовах інформаційної війни, коли агресор маніпулює історією, пам’ять про сторінки минулого є надзвичайно важливою.

Із нагоди свята та з метою національно-патріотичного виховання молоді у Хустській територіальній громаді проведено низку культурно-мистецьких та інформаційно-просвітницьких заходів.

Так, у Хустському краєзнавчому музеї проведено тематичні виставки під назвами «Становлення української державності» та «Наша земля проголошує – вона була, є й хоче бути УКРАЇНСЬКОЮ». Народний етнографічний музей «Світлиця», що в с. Нанково, провів тематичну виставку «Моя держава Україна». Народний історико-краєзнавчий музей «Хата бабки Павліни» с. Данилово – тематичну виставку «Україна крізь віки в моїм серці», що мала на меті звернути увагу молоді на традиції національного державотворення, на тисячолітню історію нашої культури, нашої самобутності та звичаїв. Народний краєзнавчий музей «В гостях у мого діда» с. Липовець організував тематичну виставку «Вони були першими», присвячену історичним подіям і видатним діячам українського державотворення.

Не залишаються осторонь від святкових подій і наші бібліотеки, які організували для своїх читачів книжкові виставки та перегляди літератури, пізнавальні інтерактивні заходи, вікторини та челенджі. Зокрема, до Дня Української Державності, Хрещення Київської Руси – України у Хустській публічній бібліотеці проведено книжкові виставки: «Україна: історія, сучасність», «Держави славна назва – Україна»; «Це моя Україна – це моя Батьківщина» (бібліотека-філія с. Копашново); вікторина до Дня Хрещення Русі (бібліотека-філія с. Стеблівка); «Могутня ріка нашої історії» (бібліотека-філія с. Крива); «Україна – віхи життя» (бібліотека-філія с. Липовець); «Моя країна – Україна» (бібліотека-філія с. Хустець). Також, з метою інформаційно-просвітницької роботи серед дітей та молоді, проведено інформаційні години до Дня Української Державності «Держава -це ми» (бібліотека-філія с. Вертеп) та «Українське державотворення» (бібліотека-філія с. Іза), що викликали у молоді жвавий інтерес до історії України. У читальних залах бібліотек до уваги користувачів оформлено тематичні стенди, на яких експонуються цікаві сучасні книги й статті з історії нашої держави, авторські книги про хронологічний розвиток подій, інформації про історичних постатей, які відіграли значну роль на шляху становлення української державності.

До Дня Української Державності, Хрещення Київської Руси – України в закладах культури, а саме у клубних установах та сільських будинках культури Хустської ТГ, було організовано ряд культурних заходів: інформаційна година «Хрещення Київської Русі» (КЗ «Сільський будинок культури с. Липча»), вікторина і перегляд мультфільму до дня Хрещення Русі-України» та урочистості до дня Української Державності (КЗ «Сільський будинок культури с. Стеблівка»), година державності «У нас єдина мета – Україна свята» (КЗ «Сільський будинок культури с. Іза»), інформаційна година «Держава-це ми» (КЗ «Сільський клуб с. Вертеп»).

Відзначення свята не обмежиться одним днем. Так, у серпні місяці в рамках кіномистецького проєкту «Національний тур «Кіно заради Перемоги!» у закладах культури громади для молоді відбудеться перегляд фільмів патріотичного спрямування.

Заходи, проведені до Дня Української Державності, сприяють вихованню у молоді любові та поваги до своєї рідної землі, Батьківщини, розширюють коло знань, прививають інтерес до минулого України, ще раз нагадуючи молодому поколінню, що саме в єдності – сила і незалежність нашого народу.

 

 

Управління культури, молоді і спорту

Хустської міської ради

Опубліковано: 29.07.2022 2331 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Мітинг-реквієм “Залишаємося гідними своїх героїв”: Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні (ФОТО)
Сьогодні, 20 лютого, перші керівники Хустського краю вшанували подвиг учасників Революції Гідності та увічнили пам’ять Героїв Небесної Сотні. Відтак, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників у 2013–2014 рр.., урочисто поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Янголу-революціонеру», що у міському парку відпочинку імені Героїв Майдану. Відповідно до Указу Президента України 20 лютого ми відзначаємо День вшанування подвигу… ...
Відбулася студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди»
Учора, 15 лютого, в залі Хустського міського центру позашкільної освіти «Сузір’я» була проведена студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди» до Дня Святого Валентина серед команд студентів ліцеїв, коледжів та вузів міста Хуст. У змаганнях взяли участь 9 команд ерудитів з оригінальними назвами та слоганами: «Stars» Карпатського інституту підприємництва, «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг, «Медики-Ведмедики» і… ...
Розпочато прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти з 1 лютого 2024 року розпочало прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році. Премія присуджується балетмейстерам за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва – постановки, що мають сценічне втілення на професійній сцені. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах у розмірі… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Креативна Європа: пан’європейські культурні об’єднання. Дедлайн — 31 січня Опитування про стан культури та креативної економіки в Україні. Дедлайн — 31 січня Конкурс волонтерів для написання новин, редагування і роботи з соцмережамидо Читомо. Перекладацька стипендіяімені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого Стипендії для журналістівна навчання в Оксфорді та створення власних проєктів. Дедлайн… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Stories of Resilience: письменницько-дослідницький проєкт для журналістів та письменників. Дедлайн — 31 січня Конкурс для митців на участь у програмі мистецьких резиденцій у Єгипті. Дедлайн — 31 січня Перекладацька стипендія імені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого ZMINA.Rebuilding: гранти на проєкти з відновлення України. Дедлайн —… ...
У Хусті відбулося урочисте зібрання до Дня Соборності України та 78-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України «Наша єдність – наша зброя»
Сьогодні, 22-го січня, ми відзначаємо День Соборності України та 78-му річницю утворення Закарпатської області у складі України. Відтак відбулося урочисте зібрання, присвячене цим святковим датам, під назвою «Наша єдність – наша зброя».  Щороку 22 січня відзначається День Соборності України –в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося… ...