День єднання 2024:
У 2022 році президент України Володимир Зеленський встановив свято під назвою День єднання. Його проголосили напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли весь світ попереджав про можливу війну.
День єднання 2024: історія свята
День єднання святкують сьогодні, 16 лютого. Взимку 2022 року західні розвідки у цей час попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали приблизну дату — саме 16 лютого.
У можливу повномасштабну війну багато хто не хотів вірити, тому люди й далі продовжували жити звичайними турботами, ходили на роботу, навчання тощо.
Однак ЗМІ попереджали про можливі наслідки та очікування. Наприклад, навіть у під’їздах багатоквартирних будинків можна було побачити інформацію про те, як збирати тривожну валізу, що потрібно робити, якщо почнеться війна.
День єднання: значення свята
Напередодні війни все ж у суспільстві почалися хвилювання. Для того, аби підняти дух і зменшити психологічний тиск, Володимир Зеленський проголосив нове свято.
Воно має на меті нагадати, що саме в єднанні — наша сила. Так з’явився День єднання 16 лютого. Тобто, головна мета — показати єдність українців на тлі військової загрози.
День єднання 2024: традиції
Через те, що свято відносно нове, у нього немає багаторічних традицій. Зате воно встигло обрости важливими сенсами.
Зараз у цей день українці демонструють всьому світу, що ми сильні, єдині й тримаємо оборону.
Що в нас є сили боротися за свою землю, незалежність та майбутнє. У цей день по всій країні піднімають український прапор та співають гімн. Українці вдягають вишиванки та донатять на ЗСУ, підтримують бойовий дух воїнів.
Пресслужба Хустської міської ради
Опубліковано: 16.02.2024 1115 Переглядів