Хустська міська рада

Чеська Височина відвідала Хустщину з гуманітарною місією та й не тільки (ФОТО, ВІДЕО)

Закарпаття вже багато років активно співпрацює з чеськими партнерами. У рамках чергового робочого візиту цими вихідними іноземна делегація відвідала Хустську міську територіальну громаду, куди й привезла гуманітарну допомогу. Крім того, чехи допоможуть і з «Питною водою». Власне, вони, друзі Срібної землі, мають на меті й надалі підтримувати населені пункти цієї місцевості, тому під час візиту обговорили подальшу плідну співпрацю. 

По прибутті на Закарпаття, делегація із Височини мала зустріч насамперед у Хустській центральній лікарні імені Віцинського Остапа Петровича. Відтак у суботу, 3 вересня, медзакладу передано у якості гуманітарної допомоги шість регульованих медичних ліжок, медичні засоби та інше спеціалізоване приладдя.

Керівник лікарні Михайло Пристая подякував за підтримку і висловив сподівання щодо подальшої гуманітарної співпраці.

Також представники Височини передали на потреби внутрішньо переміщених осіб, котрі живуть на території Хустської МТГ, продукти харчування від Моравосілезького краю.

Після чого у Хустській міській раді партнери обговорили з керівництвом міста проєкт «Питна вода».

Адже, відомо, що у Хусті є проблеми з водопостачанням. Тому будь-яка допомога, за словами представників міськради, була б доречною. Першим кроком у цьому напрямку став огляд потенційного місця реалізації проєкту наступного дня.

Чеські партнери з краю Височина протягом другого дня перебування на Закарпатті разом з керівництвом облради відвідали ряд об’єктів, які фінансуються та будуть профінансовані за підтримки чеської сторони.

Насамперед у рамках реалізації програми «Питна вода» Хустької міської ради у неділю, 4 вересня, відвідали місцевий водогін. Споруда потребує модернізації очисної системи та інших покращень. Делегація Височини зібрала всю необхідну інформацію з цього приводу, аби передати її членам Постійної конференції та партнеру Хуста, яким є чеське місто Ждар над Сазавов. За попередньою інформацією, планується підтримати Хустську міську раду у цьому напрямку на близько 100 тисяч чеських корун.

“М-студіо”

Того ж дня делегати відвідали й дошкільний заклад села Липовець. Наразі тут реалізовується спільний проєкт реконструкції цього закладу на суму понад мільйон чеських корун. Присутні зауважили, що у закладі внутршні ремонтні роботи вже підходять до завершення і найближчим часом ДНЗ запрацює. Відтак буде готовий прийняти понад 100 дітей.

 

«Попри те, що Чеська Республіка багато допомагає Україні зброєю та іншими засобами для стримування та боротьби з російськими окупантами, наші партнери не припинили співпрацю у соціальній галузі. Зокрема, сьогодні запланували чергову допомогу Хустській громаді, у якій є проблеми з питною водою, та обговорили ряд інших напрямків соціально-гуманітарної підтримки Хустщини. Щира подяка нашим друзям, які конкретними діями виказують свою підтримку», — прокоментував візит голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

 

***

У складі чеської делегації Закарпаття відвідали: заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові Володимир Кадлец, голова крайового Уряду краю Височина, голова благодійного фонду VIZa, член Постійної конференції Зденек Кадлец, керівник канцелярії гетьмана, координатор співпраці краю Височина та Закарпатської області Катержіна Свободова, член Постійної конференції, член благодійного фонду ViZa, радник голови Закарпатської обласної ради Йозеф Недвєд, голова Комітету з розвитку стратегічних проектів, навколишнього середовища та MA21 краю Височина Мартін Гіскі та інші.

З боку Закарпаття делегацію зустріли: голова обласної ради Володимир Чубірко, заступник Хустського міського голови Василь Сабадош, секретар Хустської міськради Василь Губаль, керуюча справами облради Мирослава Ливч, голова Хустської райради Назарій Павлій, начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради Василь Маковський та керуючий справами апарату облради Сергій Грабар.

***

“М-студіо”

Серед допомоги, яку друзі Закарпаття презентували нашому краю: мікроавтобус для потреб «Обласного госпіталю ветеранів війни» Закарпатської обласної ради, спальні мішки для потреб прикордонних загонів краю та дитячі чесько-українські книжки, які передадуть у школи Ужгорода, Мукачева та Сваляви, де юні закарпатці вивчають чеську мову.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 05.09.2022 1599 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Оголошено Всеукраїнський конкурс есе для молоді «Світ без росії: нові виклики та перспективи»
В рамках Бандерівських читань недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оголосив Всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему: «Світ без росії: нові виклики та перспективи». Це конкурс для молоді, до участі в якому запрошують молодих авторів віком до 32 років – військовослужбовців, студентів вищих навчальних закладів, магістрантів, аспірантів, вчителів та науковців. Метою Конкурсу є… ...
Профілактична бесіда «Молодь за життя без СНІДу» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Студентська молодь, як майбутнє нашої держави, повинна знати про небезпеку, пов’язану з поширенням цієї хвороби, та цінувати найдорожче, що є в житті – здоров’я. Саме тому, 30 листопада,… ...
Конкурсна комісія Хустської міської ради ІНФОРМУЄ
за результатами конкурсу від 30 листопада 2023, суб’єктом оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки визначено – фізичну особу – суб`єкта господарської діяльності – Деяк Наталію Володимирівну, а саме:   Адреса: Кадастровий номер: Площа, га запропонована вартість послуг, гривень 1 Закарпатська область, м. Хуст, вул. Небесної Сотні, 122 2110800000:01:027:0124 0,2512 428,16 ...
Конкурсна комісія Хустської міської ради інформує
за результатами конкурсу від 28 листопада 2023, суб’єктом оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки визначено – ТзОВ «АРКЛАЙТ», а саме на земельну ділянку:   Адреса: Кадастровий номер: Площа, га запропонована вартість послуг, гривень 1 Закарпатська область, м. Хуст, урочище Бартуші, 26 2110800000:01:070:0231 0,2000 718,14 ...
1 грудня – День працівників прокуратури
 Шановні працівники прокуратури!     Прийміть щирі вітання з вашим професійним святом! Встановлене у 2000 році свято підтверджує важливість функціонування інституту прокуратури на сучасному етапі розвитку України. Хочу подякувати за сумлінну роботу, за те, що захищаєте права і свободи громадян, відстоюєте інтереси нашої держави. Не зважаючи на усі труднощі, сьогодні на вас покладається особлива відповідальність,… ...
Конкурсна комісія Хустської міської ради інформує
за результатами конкурсу від 27 листопада 2023, суб’єктом оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки визначено – ТзОВ «АРКЛАЙТ», а саме на земельну ділянку:   Адреса: Кадастровий номер: Площа, га запропонована вартість послуг, гривень 1 м. Хуст, майдан Незалежності, 20 А 2110800000:01:002:0158 0,0008 874,05 2 м. Хуст, вул. Пачовського Василя, 12 Б 2110800000:01:067:0121 0,250 874,05… ...