Хустська міська рада

Чеська Височина відвідала Хустщину з гуманітарною місією та й не тільки (ФОТО, ВІДЕО)

Закарпаття вже багато років активно співпрацює з чеськими партнерами. У рамках чергового робочого візиту цими вихідними іноземна делегація відвідала Хустську міську територіальну громаду, куди й привезла гуманітарну допомогу. Крім того, чехи допоможуть і з «Питною водою». Власне, вони, друзі Срібної землі, мають на меті й надалі підтримувати населені пункти цієї місцевості, тому під час візиту обговорили подальшу плідну співпрацю. 

По прибутті на Закарпаття, делегація із Височини мала зустріч насамперед у Хустській центральній лікарні імені Віцинського Остапа Петровича. Відтак у суботу, 3 вересня, медзакладу передано у якості гуманітарної допомоги шість регульованих медичних ліжок, медичні засоби та інше спеціалізоване приладдя.

Керівник лікарні Михайло Пристая подякував за підтримку і висловив сподівання щодо подальшої гуманітарної співпраці.

Також представники Височини передали на потреби внутрішньо переміщених осіб, котрі живуть на території Хустської МТГ, продукти харчування від Моравосілезького краю.

Після чого у Хустській міській раді партнери обговорили з керівництвом міста проєкт «Питна вода».

Адже, відомо, що у Хусті є проблеми з водопостачанням. Тому будь-яка допомога, за словами представників міськради, була б доречною. Першим кроком у цьому напрямку став огляд потенційного місця реалізації проєкту наступного дня.

Чеські партнери з краю Височина протягом другого дня перебування на Закарпатті разом з керівництвом облради відвідали ряд об’єктів, які фінансуються та будуть профінансовані за підтримки чеської сторони.

Насамперед у рамках реалізації програми «Питна вода» Хустької міської ради у неділю, 4 вересня, відвідали місцевий водогін. Споруда потребує модернізації очисної системи та інших покращень. Делегація Височини зібрала всю необхідну інформацію з цього приводу, аби передати її членам Постійної конференції та партнеру Хуста, яким є чеське місто Ждар над Сазавов. За попередньою інформацією, планується підтримати Хустську міську раду у цьому напрямку на близько 100 тисяч чеських корун.

“М-студіо”

Того ж дня делегати відвідали й дошкільний заклад села Липовець. Наразі тут реалізовується спільний проєкт реконструкції цього закладу на суму понад мільйон чеських корун. Присутні зауважили, що у закладі внутршні ремонтні роботи вже підходять до завершення і найближчим часом ДНЗ запрацює. Відтак буде готовий прийняти понад 100 дітей.

 

«Попри те, що Чеська Республіка багато допомагає Україні зброєю та іншими засобами для стримування та боротьби з російськими окупантами, наші партнери не припинили співпрацю у соціальній галузі. Зокрема, сьогодні запланували чергову допомогу Хустській громаді, у якій є проблеми з питною водою, та обговорили ряд інших напрямків соціально-гуманітарної підтримки Хустщини. Щира подяка нашим друзям, які конкретними діями виказують свою підтримку», — прокоментував візит голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

 

***

У складі чеської делегації Закарпаття відвідали: заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові Володимир Кадлец, голова крайового Уряду краю Височина, голова благодійного фонду VIZa, член Постійної конференції Зденек Кадлец, керівник канцелярії гетьмана, координатор співпраці краю Височина та Закарпатської області Катержіна Свободова, член Постійної конференції, член благодійного фонду ViZa, радник голови Закарпатської обласної ради Йозеф Недвєд, голова Комітету з розвитку стратегічних проектів, навколишнього середовища та MA21 краю Височина Мартін Гіскі та інші.

З боку Закарпаття делегацію зустріли: голова обласної ради Володимир Чубірко, заступник Хустського міського голови Василь Сабадош, секретар Хустської міськради Василь Губаль, керуюча справами облради Мирослава Ливч, голова Хустської райради Назарій Павлій, начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради Василь Маковський та керуючий справами апарату облради Сергій Грабар.

***

“М-студіо”

Серед допомоги, яку друзі Закарпаття презентували нашому краю: мікроавтобус для потреб «Обласного госпіталю ветеранів війни» Закарпатської обласної ради, спальні мішки для потреб прикордонних загонів краю та дитячі чесько-українські книжки, які передадуть у школи Ужгорода, Мукачева та Сваляви, де юні закарпатці вивчають чеську мову.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 05.09.2022 1279 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

В Україні запустили проєкт «Країнотворці: щоденник історій внеску молоді в перемогу України»
Міністерство молоді та спорту України спільно з програмою «Мріємо та діємо», Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, що реалізується IREX, запустили проєкт «Країнотворці: щоденник історій внеску молоді в перемогу України». Цей проєкт спрямований на висвітлення інформації про особливі досягнення молоді в наближенні перемоги України. Активна молодь Хустської громади також може взяти участь у… ...
Інформація про результати конкурсу
– відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності територіальної громади міста Хуст, який відбувся 04 жовтня 2022 року.   Інформуємо, що за результатами проведеного конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки: – для приватизації шляхом викупу вбудованих нежитлових приміщень в м. Хуст, вул.… ...
Чергова перемога зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка»
 Танцюємо, отож, живемо,  перемагаємо, отож, бути Україні!   Впродовж 1-2 жовтня у Народному домі с. Сокільники Львівської громади за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації відбувся благодійний Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної, класичної та сучасної хореографії на підтримку Збройних Сил України «Фольклорний дивосвіт – 2022». Головна мета конкурсу – пошук та… ...
Завершився газовий рік. Що це означає для закарпатців?
З першого жовтня для споживачів природного газу стартував новий газовий рік. Він триватиме до 30 вересня наступного, 2023-го, року. Цей період містить так звані «опалювальні місяці» і є дуже важливим, адже за кількістю спожитого газу в цей час вираховується плата за послугу з розподілу (доставки) на наступний календарний рік. Розмір плати за послугу з розподілу… ...
Хустська міська рада оголошує конкурс:
по відбору суб’єкта оціночної діяльності на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок:     Адреса: Кадастровий номер: Площа, га Цільове призначення земельної ділянки: Нормативна г.о. 1 м. Хуст, вул. Івана Франка, 187 2110800000:01:042:0039 0,255 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 757 389,99 2 м.… ...
Розпочинається набір учасників на третій потік Всеукраїнського онлайн-проєкту «Єдина Україна»
Міністерство молоді та спорту України розпочинає набір учасників на третій потік онлайн проєкту «Єдина Україна». Проєкт «Єдина Україна» –це всеукраїнська акція, спрямована на формування української громадянської ідентичності серед населення шляхом донесення історичних фактів, вагомих у написанні історії Незалежності України. Цільовою аудиторією заходу є населення країни, яке прагне усвідомити основні цінності існування української нації, підвищити власний… ...