Хустська міська рада

26 квітня в Україні відзначають 34-річницю аварії на Чорнобильській АЕС

Це день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з’явилося  перше офіційне повідомлення.

У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.

Україна звернулася до міжнародної спільноти щодо проведення конкурсу проектів із перетворення об’єкта «Укриття». У 2004 році було проведено тендер на проектування і спорудження нового «саркофагу» –  Нового безпечного конфайнмента. Цей проект повністю профінансовано Європейським банком реконструкції та розвитку: кошти на будівництво, а це близько 1,5 млрд. Євро, надали 40 країн-донорів. Зрештою, 10 серпня 2007 року був підписаний Контракт щодо будівництва НБК, а 29 жовтня 2007 року почалися роботи. До робіт були залучені найкращі українські та зарубіжні фахівці.

29 листопада 2016 року Арку НБК було насунуто на об’єкт «Укриття». Торік Новий безпечний конфайнмент над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС підготували до введення в експлуатацію. Далі тривали роботи з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкту «Укриття». За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

Джерело: Укрінформ

Опубліковано: 24.04.2020 1163 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Обирай СИЛУ – приєднуйся до 11 бригади ім. М. Грушевського НГУ!
Настав твій час. Не чекай – ДІЙ.  Ти мотивований?  Маєш спеціальність або хочеш навчитись?  Хочеш бути там, де справді важливо? Тоді тобі до нас. Ми шукаємо: • Стрільців і операторів БПЛА • Водіїв, медиків, інженерів • Військових психологів, саперів • І ще десятки інших спеціалістів  Повернення у стрій! Служив, але пішов у СЗЧ? Ти можеш… ...
У Хустській міськраді позачергово засідав виконавчий комітет
Сьогодні, 18 липня, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Хустської міської ради, яке провів в.о. міського голови Василь Калин. Участь у роботі взяв також керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня. Відтак у ході засідання члени виконкому затвердили протокол засідання аукціонної комісії, стартової ціни та умов продажу на аукціоні об’єкта малої приватизації, затвердили звіт про незалежну оцінку… ...
Висловлюємо щирі слова співчуття родині загиблого захисника України Володимира Стеця
Хустська міська рада, виконавчий комітет, депутатський корпус та жителі громади в цей гіркий час висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та побратимам із приводу передчасної смерті нашого земляка – солдата Володимира Юрійовича Стеця (10.06.1986 року народження), мешканця с. Сокирниця. Сумуємо разом із вами, низько схиляємо голови у скорботі. Нехай душа загиблого Володимира знайде вічний спокій… Прощання… ...
Оголошення про відбір кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
Хустська міська рада оголошує відбір про створення комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб в КНП «Хустська ЦЛ ім. Віцинського О.П. Порядок та процедура подачі заяв та документів, а також проходження тестування визначаються Порядком забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів… ...
Абітурієнти з ТОТ можуть вступити до українських вишів на спрощених умовах
Обирай майбутнє вдома! Для абітурієнтів із ТОТ України паралельно зі вступом на загальних умовах діє спрощений механізм прийому на навчання до університетів та коледжів. Він передбачає безпечний і безоплатний вступ до обраного закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. За квотою-2 на молодих людей чекає: вступ на бюджет за окремою процедурою – сертифікат ЗНО… ...
Листування контролюючих органів з платниками податків в електронній формі
З метою підвищення ефективності інформаційної взаємодії з контролюючими органами, звертаємо увагу на можливість здійснення листування в електронному вигляді через Електронний кабінет, відповідно до пункту 42.4 статті 42 Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Підпунктами 17.1.13 та 17.1.14 пункту 17.1 статті 17 Кодексу передбачено, що платник податків має право самостійно обирати спосіб взаємодії з контролюючим органом… ...