Хустська міська рада

23 серпня – День Державного Прапора України


   Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
   Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
   У середині XVII ст., після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
   Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
   Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні саме в нашому місті на Соймі, що відбувся в стінах теперішньої СШ №1 ім. А. Волошина. У період 1917 – початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.
   Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
   У липні 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.
   24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
   Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
Ні в УРСР, ні в Радянському Союзі не було свята «День Державного прапора». Загалом таке свято в історії держав — явище порівняно молоде. День прапора Канади відзначається з 1995 р., День шведського прапора — з 1983 р., Мексики — з 1937 р. Незалежні держави, що утворилися після розпаду Радянського Союзу, відновивши державні прапори дорадянського періоду або розробивши нові державні прапори, установили свято «День прапора» тільки в 90-х роках минулого століття. У Російській Федерації День Державного прапора існує з 1994 р., у Республіці Білорусь — із 1995-го.

   Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…»
   23 серпня 2011 року на майдані біля Хустського краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоди Дня державного Прапора України, в яких прийняли участь представники установ, організацій, інститутів громадянського суспільства, закладів освіти та культури. Перед присутніми виступив міський голова Кащук Володимир Павлович, після чого відбулося підняття Прапора. Потім присутні здійснили покладання квітів до могили Січових Стрільців на Замковій горі, до Монумента захисників Карпатської України на Красному Полі, до меморіальних таблиць міста.

 
Фотогалерея:

Опубліковано: 23.08.2011 5167 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Депутати виділили кошти на утримання закладів соціально-культурної сфери та на утримання доріг
Основна частина коштів спрямована сьогодні на фінансування соціально-культурної сфери: 4 800,4 тис.грн – на утримання закладів освіти, а це: проведення капітальних та поточних ремонтів, протипожежні заходи, придбання обладнання та поточні потреби установ; 925,0 тис. грн – на утримання ДЮСШ, закладів культури та проведення ремонтних робіт у цих установах. Вдалося виділити кошти й на фінансування житлово-комунального… ...
Для потреб ЗСУ – чергова допомога з бюджету Хустської міської ради
Хустська міська територіальна громада продовжує підтримувати військових, які захищають Україну. Відтак сьогодні на засіданні сесії депутати додатково спрямували 250 тис. грн для 128-ї гірсько-штурмової бригади для реалізації Програми щодо покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, закупівлі пікапів і дронів на 2024 рік. З початку цього року з бюджету громади на підтримку обороноздатності країни виділено 5 млн.… ...
Допомога пораненим військовослужбовцям та підтримка родин загиблих
У рамках фінансування Програми соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їхніх сімей на 2024-2025 роки виділено кошти для надання матеріальної допомоги пораненим. Станом на сьогодні всі, хто звертався за допомогою, отримали нашу підтримку. Згідно з цією ж Програмою додатково виділили кошти в сумі 340,0 тис. гривень, чим передбачили надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих Героїв… ...
Діти загиблих на війні захисників отримають матеріальну допомогу для підготовки до школи
Щоб підтримати дітей, які втратили батьків на війні, Хустська міська рада розробила програми грошових виплат та інших видів допомоги. На цій сесії депутати прийняли рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих із розрахунку 5 тис. грн на кожну дитину для забезпечення підготовки до нового навчального року. Допомогу отримають 19 дітей шкільного віку із 15 членів… ...
Збільшено розмір преміювання учнів, які склали НМТ на максимальний бал
Сьогодні на засіданні сесії депутати затвердили зміни до бюджету Хустської міської територіальної громади на 2024 рік у частині спрямування надпланових надходжень до загального та спеціального фондів. Також перерозподілили вивільнені призначення за підсумками виконання бюджету за січень-червень поточного року. Згідно з Програмою підтримки обдарованої молоді Хустської МТГ на 2023-2024 роки збільшено розмір преміювання учнів за результатами… ...
Ухвалені рішення – результат злагодженої роботи депутатського корпусу
Сьогодні, 26 липня, відбулося ІІ засідання VI сесії Хустської міської ради VIII скликання, на порядок денний якої було винесено понад 50 питань, які попередньо опрацьовані членами постійних комісій. У засіданні, яке очолив в.о. Хустського міського голови Василь Губаль, взяли участь 30 із 37 депутатів. Перед початком роботи депутати міської ради та присутні хвилиною мовчання вшанували… ...