Хустська міська рада

23 серпня – День Державного Прапора України


   Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
   Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
   У середині XVII ст., після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
   Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
   Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні саме в нашому місті на Соймі, що відбувся в стінах теперішньої СШ №1 ім. А. Волошина. У період 1917 – початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.
   Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
   У липні 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.
   24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
   Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
Ні в УРСР, ні в Радянському Союзі не було свята «День Державного прапора». Загалом таке свято в історії держав — явище порівняно молоде. День прапора Канади відзначається з 1995 р., День шведського прапора — з 1983 р., Мексики — з 1937 р. Незалежні держави, що утворилися після розпаду Радянського Союзу, відновивши державні прапори дорадянського періоду або розробивши нові державні прапори, установили свято «День прапора» тільки в 90-х роках минулого століття. У Російській Федерації День Державного прапора існує з 1994 р., у Республіці Білорусь — із 1995-го.

   Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…»
   23 серпня 2011 року на майдані біля Хустського краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоди Дня державного Прапора України, в яких прийняли участь представники установ, організацій, інститутів громадянського суспільства, закладів освіти та культури. Перед присутніми виступив міський голова Кащук Володимир Павлович, після чого відбулося підняття Прапора. Потім присутні здійснили покладання квітів до могили Січових Стрільців на Замковій горі, до Монумента захисників Карпатської України на Красному Полі, до меморіальних таблиць міста.

 
Фотогалерея:

Опубліковано: 23.08.2011 5255 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

З Днем народження, Хусте!
Вітання в.о. Хустського міського голови Василя Губаля з нагоди відзначення ювілейної події славного міста над Тисою… Процвітання, розвитку, Перемоги! ...
«Пам’ятаємо. Боремось. Перемагаємо»
У міському парку сьогодні відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення, приурочений 80-й річниці завершення Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Керівництво громади, району, громадськість згадали тих, хто не повернувся з полів бою минулого, і тих, хто сьогодні продовжує боронити нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв усіх… ...
Пам’ятаємо…
80 років тому українці разом з іншими націями антигітлерівської коаліції захистили світ від страшних жахіть фашизму. Об’єдналися і перемогли. Сьогодні цю памʼятну дату відзначаємо в умовах найстрашнішої з часів Другої світової війни. У цій героїчній боротьбі ми сильні, як ніколи. Наша безпрецедентна єдність – запорука успіху. В ім’я майбутнього вільної Української Держави ми здолаємо ворога.… ...
АНОНС: ранкова зарядка на стадіоні «Карпати»
Традиційна ранкова зарядка відбудеться 10 травня о 09:00 год. на стадіоні «Карпати». Мета заходу – популяризація здорового способу життя, піклування про власне здоров’я, зміцнення фізичного та емоційного стану. Гарантуємо учасникам справжнє задоволення від активної зарядки, позитив та бадьорий настрій. Приєднуйтесь! Можливо саме для Вас ранкова зарядка стане Вашим традиційним початком дня! ...
Запрошуємо експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації Закарпаття представити бізнесовим колам Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу власний віртуальний стенд на онлайн виставці „Ukraine Exports 2025”
Експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації зможуть безкоштовно представити власний віртуальний стенд на онлайн виставці українських компаній під назвою „Ukraine Exports 2025”, цільовою аудиторією якої будуть бізнесові кола Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу. Метою віртуальної виставки „Ukraine Exports 2025” є налагодження контактів між українськими постачальниками і потенційними імпортерами за кордоном (регіон Близького Сходу), зокрема… ...
GUIDE: ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ЗІ ЗНАЧНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
З метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів в лютому 2021 року набув чинності Закон України „Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Державна підтримка доступна інвесторам, які планують реалізувати в Україні проект вартістю не менше 12 мільйонів євро та терміном реалізації до 5… ...