Хустська міська рада

23 серпня – День Державного Прапора України


   Державний Прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
   Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
   У середині XVII ст., після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
   Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
   Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 – в Карпатській Україні саме в нашому місті на Соймі, що відбувся в стінах теперішньої СШ №1 ім. А. Волошина. У період 1917 – початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.
   Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдинонаціональне на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
   У липні 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.
   24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
   Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
Ні в УРСР, ні в Радянському Союзі не було свята «День Державного прапора». Загалом таке свято в історії держав — явище порівняно молоде. День прапора Канади відзначається з 1995 р., День шведського прапора — з 1983 р., Мексики — з 1937 р. Незалежні держави, що утворилися після розпаду Радянського Союзу, відновивши державні прапори дорадянського періоду або розробивши нові державні прапори, установили свято «День прапора» тільки в 90-х роках минулого століття. У Російській Федерації День Державного прапора існує з 1994 р., у Республіці Білорусь — із 1995-го.

   Свято встановлено в Україні «…На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України…»
   23 серпня 2011 року на майдані біля Хустського краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоди Дня державного Прапора України, в яких прийняли участь представники установ, організацій, інститутів громадянського суспільства, закладів освіти та культури. Перед присутніми виступив міський голова Кащук Володимир Павлович, після чого відбулося підняття Прапора. Потім присутні здійснили покладання квітів до могили Січових Стрільців на Замковій горі, до Монумента захисників Карпатської України на Красному Полі, до меморіальних таблиць міста.

 
Фотогалерея:

Опубліковано: 23.08.2011 5216 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Відзначили кращих із кращих
Перед початком засідання сесії за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадську позицію, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесні грамоти Закарпатської обласної ради та Хустської міської ради в. о. міського голови вручив депутатам та працівникам органів місцевого самоврядування. Також грамоту обласної ради отримав ювіляр, староста Олександрівського старостинського округу… ...
Різдвяні віншування та колядки лунали перед початком засідання сесії
Сьогоднішнє позачергове засідання міської ради розпочалося по-особливому. Керівника громади та депутатів привітали колядники, які зуміли створити в залі чудову різдвяну атмосферу. Зі щедрою колядою завітав аматорський хор працівників культури КЗ «Хустський міський будинок культури» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Івана Мішка та гурт Хустського професійного ліцею «Весела коляда» під керівництвом Заслуженого працівника культури України… ...
На завершальній сесії року прийнято низку важливих рішень
Загалом під час засідання депутати розглянули більше 80 питань. В.о. міського голови Василь Губаль відзвітувався про здійснення державної регуляторної політики Хустською міськрадою та її виконавчим комітетом у сфері господарської діяльності за 2024 рік. У цілому стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в місті Хуст визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно… ...
Сесія міської ради ухвалила бюджет громади на 2025 рік
Сьогодні, 20 грудня, відбулося останнє у цьому році пленарне засідання сесії Хустської міської ради під головуванням в.о. Хустського міського голови Василя Губаля. На початку пролунав Гімн України та хвилина мовчання на знак пам’яті всіх загиблих на війні. Після ознайомлення з порядком денним депутати перейшли до розгляду питань. Відтак ухвалили найважливіше – бюджет громади на 2025… ...
У Хустську міську раду завітали колядники
З різдвяною колядою під музичний супровід та з найкращими привітаннями до Хустської міської ради завітав сьогодні фольклорний гурт із с. Бороняво, гуртківці КЗПО «Центру дитячої та юнацької творчості «Сузір’я». Тут лунали колядки, щедрівки, побажання всім добра та миру на весь наступний 2025 рік. Дітки щедро засівали зерном на щастя, на здоров’я, мир і добро. В.о.… ...
У Хусті частково розчистили русло малої річки Млинівка
Розчищення русла малої річки Млинівка (Млиновиця) в м. Хуст проводилося днями на більш проблематичних ділянках, де було значне засмічення та замулення. Відповідні роботи виконувалися на вул. Чорновола (Чайковського) та Благовісна. До слова, розчищення малої річки є важливою частиною природоохоронних заходів, спрямованих на відновлення водних екосистем. Завдяки комунальним службам міської ради русло вдалося привести до належного… ...