Хустська міська рада

22 січня – День Соборності України: Традиційне покладання квітів (ФОТО)

День соборності України – це державне свято, яке з’явилося в 1919 році, в день проголошення Акту возз’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки.

Це свято народної єдності, що на державному рівні відзначається з 1999 року.

За традицією в цей день проводяться урочисті заходи, вшанування активістів, учасників Революції Гідності, воїнів АТО та ООС, які віддали життя за те, щоб Україна була єдиною.

Нині згадуємо і тих, хто боронить рідну землю від російського окупанта, та хвилиною мовчання вшановуємо кожного, хто загинув у цій нещадній війні. 

Так, з цієї нагоди сьогоднішнього ранку керівники Хустщини, серед яких заступник міського голови Василь Калин та начальник управління культури, молоді і спорту Віталій Русин, символічно покладали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку. Адже Акт Злуки – споконвічна мрія про незалежну, соборну національну державу як Великого Кобзаря, так і усього українського народу. І відрадно, що сучасність розуміє, що соборність, це не лише спільна територія. Це й духовна єдність, спільні цінності та спільні ідеали. Це велика міцна родина всіх наших громадян.

Під час заходу учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих за гідність та свободу українського народу, за територіальну цілісність нашої держави, зокрема Героїв Небесної Сотні. Та, на жаль, й зараз українці воюють, і воюють не тільки за повернення окремих територій, а за всю соборну українську землю, як і наші попередники 100 років тому. Власне, майбутнє нашої нації – у сильній, єдиній Соборній Україні.

***

Довідка:

22 січня 1919 року Об’єднання Української народної республіки та Західно-Української народної республіки було скріплене «Актом Злуки». До цього були переговори представників республік і укладення попереднього договору про наміри.

У листопаді 1918 року делегація ЗУНР прибула в Київ до гетьмана Скоропадського в надії отримати допомогу в боротьбі з поляками. Однак до того часу місто було вже оточене військами Директорії УНР, тому представники Західно-Української народної республіки попрямували у Фастів на зустріч з членами Директорії. 1 грудня 1918 року Л. Цегельський, Д. Левицький (від ЗУНР), В. Винниченко, С. Петлюра, А. Андрієвський, Ф. Швець та А. Макаренко (від УНР) на залізничній станції Фастова підписали попередній договір про намір об’єднання двох держав.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений «Акт Злуки».

 

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 20.01.2023 1501 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Мітинг-реквієм “Залишаємося гідними своїх героїв”: Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні (ФОТО)
Сьогодні, 20 лютого, перші керівники Хустського краю вшанували подвиг учасників Революції Гідності та увічнили пам’ять Героїв Небесної Сотні. Відтак, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників у 2013–2014 рр.., урочисто поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Янголу-революціонеру», що у міському парку відпочинку імені Героїв Майдану. Відповідно до Указу Президента України 20 лютого ми відзначаємо День вшанування подвигу… ...
Відбулася студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди»
Учора, 15 лютого, в залі Хустського міського центру позашкільної освіти «Сузір’я» була проведена студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди» до Дня Святого Валентина серед команд студентів ліцеїв, коледжів та вузів міста Хуст. У змаганнях взяли участь 9 команд ерудитів з оригінальними назвами та слоганами: «Stars» Карпатського інституту підприємництва, «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг, «Медики-Ведмедики» і… ...
Розпочато прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти з 1 лютого 2024 року розпочало прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році. Премія присуджується балетмейстерам за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва – постановки, що мають сценічне втілення на професійній сцені. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах у розмірі… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Креативна Європа: пан’європейські культурні об’єднання. Дедлайн — 31 січня Опитування про стан культури та креативної економіки в Україні. Дедлайн — 31 січня Конкурс волонтерів для написання новин, редагування і роботи з соцмережамидо Читомо. Перекладацька стипендіяімені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого Стипендії для журналістівна навчання в Оксфорді та створення власних проєктів. Дедлайн… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Stories of Resilience: письменницько-дослідницький проєкт для журналістів та письменників. Дедлайн — 31 січня Конкурс для митців на участь у програмі мистецьких резиденцій у Єгипті. Дедлайн — 31 січня Перекладацька стипендія імені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого ZMINA.Rebuilding: гранти на проєкти з відновлення України. Дедлайн —… ...
У Хусті відбулося урочисте зібрання до Дня Соборності України та 78-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України «Наша єдність – наша зброя»
Сьогодні, 22-го січня, ми відзначаємо День Соборності України та 78-му річницю утворення Закарпатської області у складі України. Відтак відбулося урочисте зібрання, присвячене цим святковим датам, під назвою «Наша єдність – наша зброя».  Щороку 22 січня відзначається День Соборності України –в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося… ...