Хустська міська рада

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

9017 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-IV. В рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу. Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні має стати одним з найважливіших напрямків державної політики, оскільки поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.
Опустелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. На сьогодні воно є однією з найбільш глобальних економічних проблем світу в цілому та України зокрема. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо.
За даними наукових досліджень, сучасний стан земельних ресурсів і ґрунтового покриву свідчить про агроекологічну незбалансованість структури земельних угідь. У зв’язку з таким станом ґрунтів виникла необхідність вжиття відповідних заходів, одним з яких є еколого-ландшафтна спрямованість землеустрою і системи землеробства, яка передбачає ряд напрямків:
– виведення деградованих земель зі складу ріллі;
– залуження деградованих земель;
– створення захисних лісових насаджень;
– формування ґрунтозахисної структури агроландшафтів (захисні лісонасадження, гідротехнічні споруди, залуження).
Проблема охорони ґрунтів від негативних процесів стає все більш актуальною.
За даними Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області станом на 01.01.2015 року в області загальна площа земель, що потребують консервації, по області складає 82,47 тис. га (14,27 тис. га – деградовані, 68,2 тис. га – малопродуктивні), 286,2 га малопродуктивних земель – поліпшенню. Загальна площа порушених земель по області складає 1,003 тис. гектарів.
Одним з пріоритетних напрямків в охороні ґрунтів від ерозії та деградації є формування національної екомережі, яка утворюється з метою поліпшення умов для формування і відновлення довкілля та збереження ландшафтного біорізноманіття.
На території області налічується 457 об’єктів природно-заповідного фонду державного та місцевого значення, які розташовані на площі 177,422 тис. га.
Із загальної кількості об’єктів природно-заповідного фонду 34 об’єкти є загальнодержавного значення загальною площею 158,956 тис. га, з яких включені до складу територій природно-заповідного фонду 97,071 тис. га із вилученням у попередніх землекористувачів та 61,885 тис. га – без вилучення.
Із загальної кількості об’єктів природно-заповідного фонду 423 об’єкти є об’єктами природо-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 184,466 тис. га, з яких включені до складу територій природно- заповідного фонду 7,041 тис. га із вилученням у попередніх землекористувачів та 11,425 тис. га – без вилучення.
Ліси є «легенями» нашої планети, значне збільшення лісів – це і є головний інструмент у боротьбі з опустелюванням. За даними державного земельного кадастру на сьогодні площа лісів і лісовкритих земель Закарпатської області становить 723,9,9 тис. га, лісистість області становить 56,8 %. Для підвищення лісистості необхідно збільшити обсяги висадки лісів на всіх придатних для цього землях.
Проведення єдиної політики щодо раціонального використання та охорони земель, координація діяльності відомств, підприємств, установ та організацій з питань охорони земель, принципова позиція в питаннях збереження земель природно-заповідного фонду, земель лісового фонду, земель водного фонду та інших земель природоохоронного призначення, цінних природних степових комплексів, які мають відношення до формування екомережі дозволить вживати дієві заходи щодо забезпечення збереження та невиснажливого використання земель.

Управління Держземагенства у Хустському районі.

 

Опубліковано: 02.06.2015 5095 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Програма відзначення 934-ї річниці Дня міста Хуст
8 травня 2024 року (середа)    День памʼяті та перемоги над нацизмом      у Другій світовій війні 1939–1945 років    10.00 год. – мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні у міському парку культури і відпочинку імені Героїв Майдану з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.… ...
Активна субота вкотре чекає на хустян (АНОНС)
Хустська громада продовжує традиції, пропагуючи здоровий спосіб життя. Відтак управління культури, молоді і спорту до Дня міста Хуст організовує ранкову зарядку, яка відбудеться у суботу , 11 травня, о 9:00 год. у м. Хуст на стадіоні «Карпати». Всі бажаючі можуть долучитися до ранкової руханки, яка дає позитивну енергію та хороший настрій.   ...
АНОНС
У неділю, 12 травня, о 18.00 год. у Закарпатському обласному театрі драми та комедії м. Хуст відбудеться мюзикл за участю оркестру «Гуцулка Ксеня» за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. Режисер-постановник – Іван Войтюк. Запрошуємо всіх відвідати мюзикл! Квитки можна придбати: – у касі театру; – онлайн https://hust.karabas.com/ua/ – забронювати за тел.: 096 28 72 351.… ...
Відбудеться благодійний концерт
Запрошуємо всіх на благодійний концерт «З мистецтвом до перемоги», який відбудеться 08 травня 2024 року о 12.00 год. за к.ч. по вул. Карпатської Січі, 47 (біля входу в СШ № 6) за сприяння Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 та учнів і вчителів Хустської мистецької школи. Зібрані кошти підуть на потреби ЗСУ.   Управління культури,… ...
Вітання з Великоднем
Шановні жителі Хустської громади, дорогі віряни!  Зі щирим серцем вітаю всіх християн, хто святкує сьогодні Великдень. Ці дні – найкращий час просити добру долю у воскреслого Господа для всієї України, захисту для кожного воїна. Багато наших Захисників зустрічають свято на передовій, завдяки їхній самовідданості, ми маємо змогу у тиші зустріти Великодні дні. Доземно вклоняюся Героям… ...
EU4Culture: онлайн-курс із грантового менеджменту для митців і діячів культури
До 16 травня триває прийом заявок на участь в онлайн-курсі з грантового менеджменту для представників креативних індустрій від EU4Culture. EU4Culture надає митцям та діячам культури можливість отримати доступ до онлайн-курсу з написання грантових заявок. Онлайн-курс має на меті надати фундаментальні знання з цієї теми особам, зацікавленим у подачі заявок на фінансування від ЄС для реалізації… ...