Хустська міська рада

У Хусті відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів та у зв’язку з 90–ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні «ПАМ’ЯТАЄМО МИНУЛЕ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО» (ФОТО)

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, цього року це буде 25-го листопада. Так, сьогодні, напередодні, місцева громадськість та представники влади традиційно зібралася на майданчику перед Хустським краєзнавчим музеєм, аби вшанувати День пам’яті жертв Голодоморів та у зв’язку з 90–ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні під гаслом «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють, що жива пам’ять надзвичайно важлива, ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932– 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 – ми держав світу.

Тож, у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий хай схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом.

Хвилиною мовчання нині учасники мітингу-реквієму пом’янули мільйони українських селян, жертв одного з найжорстокіших злочинів сталінізму проти нашого народу. Після чого священнослужителі відслужили панахиду.

Далі учениця театрального відділу Хустської мистецької школи Соломія Рошко зачитала твір Володимира Самійленка «Україна».

Завершився ж захід традиційним запаленням пам’ятних свічок. Під час якого ведуча закликала учасників приєднатися й до вже традиційної суботньої акції.

Тож, шановні жителі Хустської МТГ! Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, завтра ввечері, 25 листопада, о 16.00 год. київського часу приєднуйтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання та Загальноукраїнської традиційної акції “Запали свічку” – засвітіть у вашому вікні вогник, як вияв скорботи за загиблими та віри у найближчу Перемогу українців.

Пресслужба Хустської міської ради

 

 

 

Опубліковано: 24.11.2023 577 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Хустська міська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності
Хустська міська рада            ОГОЛОШУЄ КОНКУРС з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади з метою визначення ринкової вартості майна для передачі у користування на умовах оренди, а саме: нежитлове приміщення другого поверху будівлі сільської ради, за адресою: с.Липча, вул. Центральна, 35, загальною площею… ...
Звернення до операторів ринку харчових продуктів
У зв’язку із частими відключеннями електроенергії завчасно подбайте про наявність альтернативних джерел електроенергії (бензинові або дизельні генератори, портативні електростанції, автомобільні рефрижератори тощо). Адже за відсутності джерела живлення перестає працювати холодильне та морозильне обладнання, що призводить до псування харчових продуктів адже ковбаси, сири, м’ясо, риба, молочні та інші продукти стають непридатними та небезпечними для споживання, уразі… ...
Знакова подія для Закарпаття
Сьогодні, 16 липня, у Хрестовоздвиженському греко-католицькому кафедральному соборі в Ужгороді відбулася хіротонія та інтронізація правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора (Мацапули). Подія унікальна, адже вперше з 1932 року в Ужгородському греко-католицькому соборі висвятили єпископа-ординаторія, призначеного саме для Мукачівської греко-католицької єпархії. У Божественній літургії взяв участь і в.о. Хустського міського голови Василь Губаль. Отож щиро вітаємо… ...
Відео з відкриття Алеї пам’яті Героїв у місті Хуст
...
Заходи від ГО «НЕЄМІЯ»
...
ПРО БЕНЗИНОВІ ГЕНЕРАТОРИ АБО ЧОМУ НЕ ВАРТО СЛУХАТИ ПОРАДИ З СОЦМЕРЕЖ, —РОЗ’ЯСНЮЮТЬ ГАЗОВИКИ
Аварійні та планові відключення електроенергії тривають і, за прогнозами енергетиків, продовжаться й надалі. Люди знову повернулися до використання альтернативних джерел живлення, і серед власників бізнесу найбільш популярними досі були бензинові генератори. Але через ріст цін на бензин підприємливі споживачі вигадують способи здешевити використання генераторів і намагаються самотужки підключати бензинові прилади до газової мережі. На різноманітних… ...