Хустська міська рада

Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок ) №3 «Дзвіночок» м. Хуст

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №3 з милозвучною назвою «Дзвіночок» розташований в затишному куточку м. Хуст, вул. Жайворонкова, 1А.

 

Назва закладу говорить сама про себе. Щасливі голоси дітей, як ті дзвіночки лунають в приміщеннях та на майданчиках садка понад чверть століття, бо садочок заснований в 1985 році. Початкова назва садочка – дошкільний навчальний заклад № 14. Функціонувало 14 вікових груп з розрахунком на 360 дітей. Загальна площа закладу1100 м.кв.

 

З 1985 р. заклад був підпорядкований Хустській фабриці фетрових головних уборів. У 1996 р. – переданий на баланс відділу освіти Хустської міської ради. З 2009р. – дошкільна установа перейменована на дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 3 «Дзвіночок» Хустської міської ради Закарпатської області.

 

НАШ ГІМН

Хто не знає наш садочок,

Має назву він «Дзвіночок».

Тут життя весь день вирує,

Тут співають і танцюють.

В стінах цих гуляє казка,

Діти знають ніжність, ласку.

Дружна, радісна родина

В справах, помислах єдина.

Підростуть в маляток крила,

Донесуть їх вдаль вітрила,

Та «Дзвіночок» не стихає,

Нових друзів він чекає.

Скільки виросло в цих стінах,

Громадян для України!

Скільки виросло талантів,

Бізнесменів й музикантів!

Наш «Дзвіночок»  не старіє,

З кожним роком молодіє!

 

На даний час у закладі функціонує 8 вікових груп, в яких навчально-виховним процесом охоплено 250 дітей. З них:

– 2 групи – ясельного віку;

– 2 групи – молодшого віку;

– 2 групи – середнього віку;

– 2 групи – старшого віку;

Кількісний та якісний склад педагогічних працівників.

В закладі працює 21 педагогічний працівник:

 

Завідувач – 1;

Вихователь-методист – 1;

Психолог – 1;

Вихователі – 16;

Музичні керівники – 2.

 

Освітній рівень педагогічних працівників:

–         Вища освіта – 8;

–         незакінчена вища – 1;

–         неповна вища – 12.

 

Результати атестації педагогічних працівників:

–         вища кваліфікаційна категорія – 1;

–         звання «Вихователь методист» – 3;

–         І кваліфікаційна категорія – 1;

–         ІІ кваліфікаційна категорія – 1;

–         Кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» – 12

 

«Домів на тисячу ладів буває» – гласить народна мудрість.

Скільки в дім  вкладеш праці, турботи, сил і любові, таким він   і вийде.  І атмосфера  буде особлива – спокійна, доброзичлива. Такою домівкою для дошкільнят став   дошкільний  навчальний заклад №3 «Дзвіночок»під керівництвом завідувача

Полінкевич  Маріанни  Михайлівни

“Я, як завідуюча дошкільним закладом, взяла собі за правило,що разом  з працівниками  зробимо  все можливе , щоб малята відчували себе  затишно в садочку , могли пізнавати світ й росли здоровими. Цього вимагають від нас : Закон України ” Про дошкільну освіту , батьки і сьогодення.

Заступником навчально-виховної роботи є вихователь-методист

Тракслер Сільва Золтанівна.

В нашому дошкільному закладі панує атмосфера добра та довіри, постійного інтересу і щирої приязні. Оточують дітлахів жваві, яскраві, хвилюючі стосунки, активні дії зі словом, музикою, художньою діяльністю, фізкультурними вправами, казкою, грою.

Рік за роком складалається система навчально – виховної роботи  дитячого садка. Педагоги закладу і зараз в постійному  пошуку шляхів оновлення, вдосконалення педагогічного процесу : адже одне з головних завдань дошкільного закладу – формування творчої особистості дитини.

Для цього адміністрацією та педагогічним колективом  створені умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дитини в дошкільній установі. Оформлення групових приміщень, кабінетів, залів є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам.

Для забезпечення потреби дітей гнучко, варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок , виявляти свої інтереси, займатися улюбленими справами , вихователі  створили центри розвитку:  ігрові,  самостійної художньої діяльності, книги, природи , розвиваючих ігор, мовно-театральні, національні, чергових тощо. Тематичні центри оформлено  і наповнено  матеріалами, посібниками та іграшками так, щоб підказати дітям вид діяльності та способи дій , а у відповідних ігрових  зонах –  сюжет гри та способів їх реалізації. При цьому враховано вимоги відповідності предметного середовища віковим особливостям вихованців, що дозволяє задовольнити  індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Облаштування простору кожної групової кімнати дає можливість вихованцям діяти як підгрупами так й індивідуально.

Навчально – виховний процес у групах ДНЗ забезпечений необхідним педагогічним обладнанням та дидактичним матеріалом відповідно до вимог програми “Я у світі”

У кожній віковій групі створений міні методичний кабінет, де накопичено і систематизовано весь дидактичний та наочний матеріал для організації  освітнього процесу з дітьми відповідного дошкільного віку. Осередком здійснення  навчально – виховного процесу та роботи з педагогічними кадрами у дошкільному закладі є методичний кабінет. Матеріали в ньому систематизовані за сферами « Природа», « Культура» , «Люди», «Я сам», що є зручним у підготовці до  проведення освітнього процесу. Методичний кабінет оснащений музичним центром, комп’ютером, ксероксом,  принтером.

Педагоги закладу знаходяться у постійних творчих пошуках нестандартного розв’язання навчально-виховних завдань. Активна пошукова, дослідницька діяльність педагогічних працівників спонукає не тільки для одержання і опрацювання нової інформації, але й для апробації власних напрацювань.

 Адже вихователь – це не професія, це – доля.

У своїй роботі педагоги закладу керуються словами народної мудрості:

Якщо думати про рік – сій жито,

Якщо думати про вік – сади дерево,

Якщо думаєш про віки – рости і виховуй дітей.

 

Робота закладу направлена на:

– гуманізацію педагогічного процесу;

– забезпечення належного рівня фізичного, психічного і духовного розвитку дошкільника;

– впровадження в роботу нових форм і методів навчання і виховання дітей;

– проведення роботи по охопленню дітей 5- річного віку дошкільною освітою;

– розвиток інтелектуально-творчих здібностей;

– зміцнення матеріально-технічної бази.

 

В закладі працює психологічна служба. Практичний психолог – Пригара Мирослава Василівна – постійно проводить різноманітні роботи з дітьми, педагогами та батьками. Консультує батьків, вихователів з питань психологічного здоров’я дітей. Активізує позитивні емоції дошкільнят, створює почуття душевного комфорту у педагогічному колективі.

 

Дошкільний заклад має медичний, методичний кабінети та музичний зал. Завдяки медсестрам Бадіковій Тамарі Степанівні та Лукачко Наталії Василівні постійно проводиться медико – профілактична робота з працівниками закладу та батьківською громадськістю, ведеться спостереження за станом здоров’я дітей та санітарно-гігієнічним станом приміщень.

 

В садочку організоване 3-х разове харчування, вартість якого становить 10 гривень. Якість та різноманітність харчування задовільні. Страви готуються у відповідності із затвердженими нормами харчування на одну дитину і дотриманням технологій приготування страв.

Фотогалерея:

 

«Дзвіночком» наш садочок звуть…

Дзвенить тут сміх дитячий!

З любов’ю кожного тут ждуть.

У нас ніхто не плаче.

Ми – веселі дружні діти, 

Ростемо,в садку як квіти.

Граючись, навчаємось,

Сили набираємось.

Щастя в наш садочок лине –

Це ж майбутнє України!

 

 

 

Поділитися