Хустська міська рада

Греко-католицька церква Преображення Господнього (2011 року)

м. Хуст, вул. Колгоспна

У неділю, 18 вересня 2011 року єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії преосвященний владика Мілан освятив новий храм – церкву Преображення Господнього. У святковій Божественній Літургії брало участь чимало святих отців, церковний хор Свято-Вознесенського собору й тисячі віруючих.  На запрошення Хустського міського голови Володимира Кащука та громади міста на ці урочистості завітав і голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.

Нині в Хусті є чимало християнських конфесій, і відрадно те, що всі вони мирно співіснують. Про це свідчить і будівництво нових церковних споруд. Настоятель храму отець Володимир розповів, що землю під храм Преображення Господнього виділили ще у 1993 році, а будівництво розпочалося рівно п’ять років тому із закладення першого каменя та освячення хреста. Сьогодні залишилося завершити зовнішні роботи і провести благоустрій території. Кошти на спорудження церкви збирали всією громадою. Особливу вдячність у побудові нового храму святі отці адресували міському голові Володимиру Кащуку.

Владика Мілан відзначив, що освячення церкви – особлива подія. «Цей храм, – з його слів, – стане сакральним приміщенням, місцем, де збиратиметься спільнота віруючих,  щоб стати одним серцем, однією душею».

Голова обласної ради Іван Іванович Балога підкреслив, що будівництво храмів на Закарпатті  свідчить про те, що закарпатці поважають релігію і плекають традиції. «Такі події об’єднують наш край, об’єднують нас для вирішення складних питань. Взаємодопомога та духовність – це ті речі, які допомагають нам у складні часи. Церква продовжує розвиватися, і свідченням того є факт, що в нашому краї практично нема релігійних конфліктів», – констатував Іван Іванович.

Настоятель храму, протоієрей Володимир з благословення владики  Мілана Шашіка відзначив усіх, хто долучився до будівництва, архієрейськими грамотами і церковними відзнаками. Зокрема, архієрейською грамотою нагороджено Віктора Балогу та обласного депутата від Партії регіонів Степана Деркача, а орденом «Андрея Бачинського ІІІ ступеня» нагороджено міського голову Володимира Кащука.

Крім них ще відзначено орденом «Андрея Бачинського ІІІ ступеня» головного куратора вищезгаданої громади церкви Михайла Юрійовича Галая, а архієрейською грамотою нагороджено куратора, депутата Хустської міської ради Михайла Михайловича Галая.

На завершення святкування відбувся фестиваль духовної пісні, в якому взяли участь не тільки хустяни, але і запрошені гості.

Церкву Преображення Господнього можна відвідати у вихідні дні та в дні релігійних свят.

 

Фотогалерея:

Поділитися