Хустська міська рада

Народний вокальний ансамбль «Синьогори»

Управління культури, молоді і спорту


Керівник – Сіопко Євгенія Ернестівна, викладач 

Народний вокальний ансамбль «Синьогори»,  з часу заснування (1970 рік) – один з ведучих колективів міста й області. Першим його керівником був викладач Хустського культурно-освітнього училища Чаусов В.І.  Протягом періоду роботи склад колективу та його керівники змінювались. Сьогодні колективом керує Сіопко Євгенія Ернестівна,  яка з ентузіазмом продовжує традиції попередників. Звання „народний” вокальному ансамблю „Синьогори” було присвоєно у 1984 році.

До складу колективу входять незмінно п’ятеро учасників, у тому числі й концертмейстер. Ансамбль є істинним носієм найкращих традицій колективного співу з його мелодійним різноголоссям. Продовжує вражати своєю творчою самобутністю, оригінальним звучанням.

Дух  колективу живе уже 49 років і  продовжує свою творчу дорогу новими здобутками, відроджуючи і зберігаючи в своєму репертуарі перлини народної  творчості, зібрані за весь період існування. Репертуар «Синьогорів» складається з українських народних пісень, творів українських композиторів, української пісенної класики, а також творів місцевих авторів. Значне місце в репертуарі ансамблю займають пісні в обробці його першого керівника Віктора Чаусова та екс-учасника колективу, співака та композитора Миколи Фенцика.

У колективі проводиться грамотна творча робота над вокально-культурною ансамблевістю, диханням та сценічною культурою.

Творча біографія вокального ансамблю дуже багата. Традиційними є  виїзди з концертами до інших районів області. Він не змінний гість в організаціях, підприємствах міста, є постійним учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів. Колектив має багато прихильників і є окрасою багатьох міських та обласних заходів, має своїх шанувальників за кордоном, куди неодноразово виїжджали зі своїми виступами.

Неодноразово був нагороджений грамотами, дипломами та цінними подарунками різних рівнів.

Виступи ансамблю завжди висвітлювались у засобах масової інформації. Колектив має свою сторінку у ФБ.

Прагнення і вміння  всіх без винятку учасників цього прославленого колективу узгоджувати свою творчість зі співочими традиціями українського народу, незгасиме бажання служити йому своїм мистецтвом створює «Синьогорам» добру славу, не дозволяє зупинятись на досягнутому, допомагає підкоряти все нові й нові мистецькі вершини, є прикладом для молодших поколінь вокалістів.

ПОРТФОЛІО

НАРОДНОГО ВОКАЛЬНОГО АНСАМБЛЮ

«СИНЬОГОРИ»

за 2016 – 2019 р.р.

Історія ансамблю розпочинається у 60-ті роки минулого століття. Молоді та талановиті співаки: Павло Єфременко, Микола Нодь, Михайло Андрійцьо та Іван Євчак об’єднуються у квартет, виконуючи популярні у ті часи пісні. З 1963 року Микола Фенцик (композитор, співак) бере під своє керівництво колектив та доповнює його репертуар своїми авторськими творами.

А ось так виглядав ансамбль у 1971 році:

У 80-тих роках ансамбль веде активну творчу діяльність та неодноразово бере участь у створенні  цікавих передач у місті Ужгород, які доповнює своїм виконанням.

(На фото: ювілей Миколи Фенцика – 1982р.) Даний склад ансамблю: Ольга Штефуца, Катерина Дікі, Надія Шутко, Зиновій Карпінський та Микола Фенцик вибороли звання «народний ансамбль» для колективу та представляли свій край у різних куточках Радянського Союзу.

Зовсім по-новому зазвучав репертуар ансамблю, коли з 90-тих років та до початку 2000-них, постав перед слухачами у жіночому складі. Яскраві та професійні голоси зачаровували своїм виконанням.

Величезний вклад у розвиток ансамблю зробив Віктор Чаусов (аранжувальник, в минулому – концертмейстер ансамблю, диригент духового оркестру), який починаючи ще з минулого століття пише неперевершені та оригінальні обробки для колективу.

У різні часи ансамбль представляв себе у різних складах: чоловічому, змішаному, жіночому і знову змішаному. Піднімаючи різні джерела з архіву, можна із впевненістю сказати, що творчий шлях колективу довгий та плідний. Ансамбль налічує безліч здобутків, нагород. Був учасником різних фестивалів, концертів (місцевих, обласних, всеукраїнських та закордонних, фестиваль у Словакії «Під бескидом зелененьким», фольклорний фестиваль у Польщі). Репертуар ансамблю налічує в цілому близько сорока творів (оригінальні твори місцевих композиторів та поетів, класика української естради, закарпатські та словацькі народні пісні, колядки та щедрівки), який постійно оновлюється та відпрацьовується. Неперевершені обробки для колективу створювали В.В.Ларівон та В.І.Чаусов. В основному, репертуар ансамблю є унікальний та має свої «хіти», які є постійними номерами для місцевих свят. Для «осучаснення» свого репертуару, ансамбль співпрацює з харківською студією «Біс» для презентації своїх давнішніх творів у новому аранжуванні. Незмінним концертмейстером ансамблю є Олександр Анишинець, який доповнює та збагачує спів колективу своєю віртуозною грою.

Ансамбль налічує в минулому безліч учасників (деяких з них, на жаль, вже немає в живих) та таких керівників у різні часи: Ольга Штефуца, Світлана Голбан, Валерія Гакава та Євгенія Сіопко. Сьогоднішній склад колективу має наступних учасників: Володимир Грицько (староста), Світлана Голбан, Василь Снітар та Євгенія Сіопко (керівник).

З 2018 року ансамбль розпочинає свою плідну співпрацю із Закарпатським обласним театром драми та комедії у місті Хуст,приймаючи участь у різних заходах ,виставах та концертах театру. (театралізований концерт «Кришталь Душі», вистави «Наталка Полтавка» і «Червона шапочка»).

Василь Снітар, як директор театру, плідно співпрацює з ансамблем, залучаючи його у різні проекти та являється незмінним учасником та солістом колективу.

На фото: село Іза, відкриття дегустаційного залу Бараново з композитором Олександром Ганжерлі.( 2018 рік)

На обкладинці збірки творів О.Ганжерлі з самим композитором та концертмейстером О.Анишинцем.

Також у листопаді 2018 року була зафільмована документальна передача «Культурними стежками», яка розповідає про творче життя колективу та її учасників. Переглянути дане відео та безліч фотографій із життя ансамблю можна на офіційній сторінці у фейсбуці:

Facebook.com/Народний-вокальний-ансамбль-синьогори 

Репертуар народного вокального ансамблю «Синьогори»

1. «СИНЬОГОРИ» сл. І. Калинича, муз. М. Фенцика,

аранжування В. Чаусова

2. «ПІСНЯ ПРО ХУСТ» сл. Б. Петровицький, муз. М. Фенцик, обр. В. Чаусова
3. «ЛЕГЕНДА ПРО ХУСТ» сл. І. Калинича, муз. М. Фенцика, аранжування В. Чаусова
4. «ТИ ПОВІР» сл. І. Вурсти, муз. М. Фенцика, аранжування В. Чаусова
5. «УКРАЇНСЬКА ДУША» сл. Д. Пляченко, муз. В. Крищенко, аранжування В. Чаусова
6. «ПІСНЯ ПРО ДОБРО» сл. Ю. Рибчинський,

муз. І.Карабиця, аранжування В.Чаусова

7. «УКРАЇНІ» сл. І. Яцури, муз. М. Борищака
8. «БІЛІ НАРЦИСИ» сл. М. Штефуци, муз. О. Ганжерлі, аранжування  В. Чаусова
9. «КОХАНА З ЛЮБИСТКОМ В КОСІ» сл. і муз. І. Яцури
10.  «КРАСНЕ ПОЛЕ» сл. Ю. Шипа, муз. В. Поповича,

аранжування  В. Ларівона

11. «Гуцулка Ксеня» Роман Савицький, аранж. В. Чаусова
12. «НАШЕ ЗАКАРПАТТЯ» сл. М. Штефуци, муз. О. Ганжерлі, аранжування В. Чаусова
13. «ЛЕГІНИКИ» закарпатська народна пісня,

аранжування В. Чаусова

14. «КОЛОМИЙКИ» закарпатські народні пісні,

аранжувування В. Чаусова

15. «СЕРЕД СЕЛА ДИЧКА» закарпатська народна пісня аранжування В. Чаусова
16. «НАША АНІЧКА» словацька народна пісня

обр. В. Ларівона

17. «ПІД   ДИТИНОЮ» закарпатська народна пісня

обр. В. Ларівона

18. «ТАКА ЇЇ ДОЛЯ»  сл. Т. Шевченко, муз. Заремти
19. «ПО ДІБРОВІ ВІТЕР ВІЄ» сл. Т. Шевченко,  аранжування В. Чаусова
20. «ШАЯНОЧКА»   муз. О. Ганжерлі, обр. В. Чаусова
21. «РОСА» сл. і муз. О. Злотник, аранжування В. Чаусова
22. «ХОДИЛА Я ПО САДОЧКУ» закарпатська народна пісня обр. В. Чаусова
23. «ТРИ ПОРАДИ» сл. Ю. Рибчинський, муз. І. Шамо,

обр. В. Чаусов

24. «СІК ЗЕМЛІ»  сл. В. Вихрущ, муз. Вл. Толмачов,

обр. В. Чаусов

25. «ЧЕРЕЗ ПОЛЕ ШИРОКОЄ» закарпатська народна пісня обр. В. Ларівона

ЗВІТ

роботи  зразкового фольклорного гурту «Цімборики»

за 2016 -2019 р.р.

Участь у концертах, фестивалях, конкурсах:

2016 рік

1. Святковий концерт з нагоди відзначення 25-річниці Дня Незалежності України Ужгород – 22.08.2016
2. Обласний благодійний фестиваль «Пинтя -фест» с. Велятино  08.10. 2016
3. Концерт, присвячений  Дню працівника лісу – Хуст  20.09.2016
4. Відкриття Міжнародного художнього пленеру «Хуст-арт» Хуст -18.10.2016
5. Дитяча Різдвяна фестивалія «Орелі»,

а.) майстер-клас з гри на скрипці з автентичним Скрипалем Мирославом Кошаном, учасником фольклорного гурту «Цімборики», Хуст, Закарпатська обл.

б.) майстер-клас із колядок та вертепного дійства із Наталею Шимша. Вертеп, записаний у с. Бороняво,  Хустського р-ну, Закарпатської обл., –  колядки/дитячий фольклорний гурт “Цімборики”/Хуст, Закарпатська обл.

Музей Івана Гончара», Київ – 18.12.2016,

2017 рік:

1. ХVІІІ Всеукраїнський фестиваль «Велика коляда Закарпатська» м. Львів – 21.01.2017
2. VIІІ Відкритий фестивальконкурс стрілецької пісні «Красне поле»,                                Хуст – 14.03.2017
3. Урочистості та святковий концерт з нагоди з 10-річчя співпраці з чеським краєм Вісочина, зала АТРІУМ  Закарпатської обласної ради м.Ужгород – 08.05.201
4. Відкритий обласний фестиваль-конкурс традиційного мистецтва «Білі нарциси» м. Хуст –  11.05.2017
5. VІІІ обласний фольклорний фестиваль-конкурс “Веселковий передзвін» Ужгород –  18.05.2017
6. Обласний благодійний фестиваль «Пинтя фест» с.Велятино 27.08.2017
7. ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Володимир Гошовський і Закарпаття» Ужгород –  29.09.2017
8. Проведення майстер-класу на тему: «Створення дитячого фольклорного гурту та його роль у збереженні народно-пісенної традиції» (з досвіду практичної роботи з дитячим зразковим фольклорним гуртом «Цімборики»)
9. ІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Вишгородська Покрова» Вишгород 16.10.2017
10. Обласний фестиваль меду та вина «Срібні джерела» м.Хуст –  22.10.2017
11. Мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору м.Хуст –  24.11.2017
12. Відкриття сесії Хустської міськради УІІ скликання, м.Хуст 22.12.2017

2018 рік:

1. Різдвяна коляда – захисникам України!”
2. ІІ етап конкурсу в рамках виховної системи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), м.Хуст –     16.01.2018
3. Відкриття пам’ятника Героям Небесної Сотні м. Хуст – 23.02.2018
4. Відкритий обласний фестиваль-конкурс традиційного мистецтва «Білі нарциси» м. Хуст – 11.05. 2018
5. VІІІ обласний фольклорний фестиваль-конкурс шкіл естетичного виховання “Веселковий передзвін” Ужгород – 18.05.2018
6. Фестиваль національних нацменшин у м.Усті над Лабем, Чеська республіка 26.05.2018
7. Арт-проект Заслуженого академічного Закарпатського народного хору «Зіркове майбутнє Срібної Землі» Ужгород –  26.06.2018
8. Обласний благодійний фестиваль «Пинтя-фест» с.Велятино – 26.08.2018
9. Святкування 100-річчя проголошення Чехо-Словацької Республіки м.Ждяр над Сязавоу

24-29.10

2019 рік

1. VІХ-ий обласний фольклорний фестиваль-конкурс шкіл естетичного виховання “Веселковий передзвін” Ужгород – 18.05.2019
2. Арт-проект Заслуженого академічного Закарпатського народного хору «Зіркове майбутнє Срібної Землі» м.Ужгород- 05.06.2019
3. Участь у майстерні скрипаля-віртуоза, Лауреата премії за охорону нематеріальної культурної спадщини Олекси Томишина Н.Селище

07.05.2019

4. Участь в обласному семінарі-практикумі з нематеріальної культурної спадщини Закарпаття «Збережемо традиції краю» с.Лисичово

25.07.2019

СПИСОК

учасників народного вокального ансамблю «Синьогори»                                                                                                                                                                                                                                                   

1. Анишинець О.О.
2. Сіопко Є.Е.
3. Снітар В.В.
4. Грицько В.Ю.
5. Голбан С.А.

Творча характеристика

на керівника народного

вокального ансамблю «Синьогори»

Сіопко Євгенію Ернестівну

10 жовтня 1991 р.н.,

освіта вища, Донецька державна

музична академія, 2014р.,

Дрогобицький ДПУ  ім.І.Франка, 2015р.,

стаж роботи – 9 р.

Сіопко Євгенія Ернестівна працює викладачем музично-теоретичних дисциплін у Школі мистецтв м.Хуст з 2010 року. З 2007 по 2010 року навчалася в Дніпродзержинському державному музичному училищі на спеціальності «хорове диригування». Продовжила навчання до 2014 року  в Донецькій державній музичній академії та до 2015 року навчалася на спеціальності «хорове диригування» у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім.І.Франка.

З 2016 року поєднує роботу викладача Школи мистецтв та керівника аматорського колективу.

За час роботи виявила високий рівень професіоналізму. Зарекомендувала себе відповідальним, досвідченим працівником. Бездоганно володіє музично-педагогічними технологіями щодо організації навчально-виховного процесу. Виробила власний почерк педагогічної діяльності в контексті особистісно-зорієнтованого підходу до учня. Вміє створити в колективі атмосферу взаємної поваги, доброзичливості, відповідальності. Навчально-виховний процес проводить на високому методичному рівні. Відпрацювала алгоритм чітких, послідовних дій щодо реалізації мети, спрямованої на результат.

Євгенія Ернестівна – хороший вихователь, творча особистість, має креативне мислення, завжди у творчому пошуку, активна, емоційна, постійно займається самоосвітою, у неї розвинуте почуття обов’язку та професійної відповідальності. У творчому арсеналі керівника використовує ефективні нестандартні форми діяльності.

Високо розвинене почуття нового, постійно стежить за передовим досвідом роботи, ініціатор нововведень. Належно веде необхідну документацію керівника колективу.

Сіопко Є.Е. – особистість, якій притаманна гуманістична спрямованість, компетентність, конструктивність мислення. Принципова, вимоглива до себе та вихованців, людина високої культури, глибокоерудована, досвідчена, охоче ділиться своїми надбаннями з колегами. Активна у громадському житті міста. Користується заслуженим авторитетом серед вихованців, батьків, колег.

Заступник начальника управління

культури, молоді і спорту

Мирослава КРИВАНИЧ

1 жовтня 2019 року

м.Хуст

Фотогалерея:


Поділитися