Переваги легальної зайнятості в Україні
Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.
Інколи підприємства (особливо це стосується малого бізнесу) платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну («у конверті»). Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути.
Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці і зовсім позбавляє працівників пенсійного (страхового) стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Крім того, у разі витрат на придбання, будівництво чи ремонт житла, навчання або лікування, громадяни, що отримують зарплату «в конверті», не зможуть отримати кредити потрібного розміру, або отримають зовсім інші суми, набагато менші.
Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.
В такий нелегкий час для України, якщо ми свідомі громадяни нашої держави, ми маємо обирати легальну зайнятість. Тільки сплачуючи податки, ми підтримуємо економіку своєї країни, зміцнюємо її обороноздатність. Тим більше сьогодні, коли з метою зміцнення обороноздатності, завдяки змінам до Податкового кодексу України, введено військовий збір. І якщо ми є платниками податків, то наші відрахування будуть підтримувати не лише економіку, а ще у невеличкому розмірі (1,5 % від заробітної плати) будуть йти на підтримку української армії, а це безпека наших дітей та чоловіків).
Сьогодні з’являється ще одна можливість допомогти країні: за строковим договором всі бажаючі можуть взяти участь у роботах тимчасового характеру з інженерно-технічного облаштування державного кордону, які будуть організовані в регіонах, що мають кордон з Росією. Заробітна плата — у розмірі не менше 2-х мінімальних, для безробітних – оплата проїзду до місця виконання робіт та в зворотному напрямку, оплата проживання та харчування за рахунок служби зайнятості.
За матеріалами міськрайонного центру зайнятості.
Опубліковано: 02.10.2014 2976 Переглядів