Хустська міська рада

До уваги роботодавців

Праця неповнолітніх_2014Що важливо знати при прийомі на роботу неповнолітнього!?
 Треба знати, що легальний вік працевлаштування в Україні це 16 років (ст. 188 КЗпП України). Приймаючи  на роботу молоду особу у віці до 18 років, роботодавець зобов’язаний в обов’язковому порядку укладати з такою особою трудовий договір у письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).
Треба знати! Приймаючи на роботу неповнолітнього, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити його з правилами внутрішнього трудового розпорядку, правилами техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки та ін.
Важливо! На кожному підприємстві, в установі, організації, має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження (ст. 189 КЗпП). При укладенні трудового договору з особою, як не досягла повноліття, роботодавцем мають бути враховані певні особливості. Так, при працевлаштуванні неповнолітніх не може встановлюватися випробувальний термін; не може укладатися договір про повну матеріальну відповідальність з особою, яка не досягла 18 років.
Обмеження щодо використання праці неповнолітніх
Стаття 43 Конституції України забороняє використання праці неповнолітніх на небезпечних для їх здоров’я роботах. Так, забороняється використання праці осіб, що не досягли вісімнадцяти років на важких роботах або на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці та на підземних роботах. Перелік таких робіт, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 року № 46.
Особи у віці до 18 років не можуть працювати у нічний та надурочний час, у вихідні дні (ст. 192 КЗпП України).
Також, не дозволяється залучати неповнолітніх працівників до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені та затверджені для них норми (Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 р. № 59 «Про затвердження граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми»).
Гарантії для неповнолітніх
Неповнолітні особи мають пільги щодо тривалості робочого часу, розміру заробітної плати та відпусток. Зокрема, для всіх працівників, які ще не досягли 18 років, чинним законодавством встановлено скорочену тривалість робочого часу. Особи у віці до 16 років не повинні працювати понад 24 год. на тиждень, а працівники віком від 16 до 18 років — понад 36 год. на тиждень (п. 1 частини першої ст. 51 КЗпП України). Разом з тим заробітна плата неповнолітнім працівникам при скороченій тривалості їхнього робочого часу виплачується в такому самому розмірі, як і працівникам відповідних категорій, які працюють у звичайному (повному) режимі робочого часу. Тобто неповнолітні працівники, хоч і працюють, порівняно з дорослими, протягом меншого проміжку часу, але мають право на оплату своєї праці у розмірі повного окладу.
 
Звільнення неповнолітнього працівника
Слід пам’ятати, що при звільненні неповнолітнього працівника за ініціативою роботодавця, обов’язковою умовою є одержання згоди на ці дії від районної (міської) служби у справах дітей. В разі відсутності такого погодження звільнення може кваліфікуватись як звільнення без законних підстав і неповнолітнього може бути поновлено на роботі з оплатою йому вимушеного прогулу. При цьому звільнення з підстав, зазначених в пунктах 1, 2 і 6 ст.40 КЗпП, проводиться лише у виняткових випадках і не допускається без працевлаштування.
Отже, знаючи всі викладені вище особливості працевлаштування неповнолітніх працівників та обсяг пільг і гарантій, які надаються їм законодавством, можна уникнути неприємних ситуацій, які пов’язані з роботою на підприємстві осіб, яким не виповнилося вісімнадцять років.
Крім того, очевидним є те, що прийняття на роботу неповнолітнього працівника не буде пов’язано з особливими складнощами для роботодавця, якщо заздалегідь розуміти специфіку законодавчого регулювання питання працевлаштування молоді.

Хустський міськрайонний центр зайнятості.

 

Опубліковано: 23.09.2014 5310 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Відзначили кращих із кращих
Перед початком засідання сесії за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадську позицію, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесні грамоти Закарпатської обласної ради та Хустської міської ради в. о. міського голови вручив депутатам та працівникам органів місцевого самоврядування. Також грамоту обласної ради отримав ювіляр, староста Олександрівського старостинського округу… ...
Різдвяні віншування та колядки лунали перед початком засідання сесії
Сьогоднішнє позачергове засідання міської ради розпочалося по-особливому. Керівника громади та депутатів привітали колядники, які зуміли створити в залі чудову різдвяну атмосферу. Зі щедрою колядою завітав аматорський хор працівників культури КЗ «Хустський міський будинок культури» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Івана Мішка та гурт Хустського професійного ліцею «Весела коляда» під керівництвом Заслуженого працівника культури України… ...
На завершальній сесії року прийнято низку важливих рішень
Загалом під час засідання депутати розглянули більше 80 питань. В.о. міського голови Василь Губаль відзвітувався про здійснення державної регуляторної політики Хустською міськрадою та її виконавчим комітетом у сфері господарської діяльності за 2024 рік. У цілому стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в місті Хуст визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно… ...
Сесія міської ради ухвалила бюджет громади на 2025 рік
Сьогодні, 20 грудня, відбулося останнє у цьому році пленарне засідання сесії Хустської міської ради під головуванням в.о. Хустського міського голови Василя Губаля. На початку пролунав Гімн України та хвилина мовчання на знак пам’яті всіх загиблих на війні. Після ознайомлення з порядком денним депутати перейшли до розгляду питань. Відтак ухвалили найважливіше – бюджет громади на 2025… ...
У Хустську міську раду завітали колядники
З різдвяною колядою під музичний супровід та з найкращими привітаннями до Хустської міської ради завітав сьогодні фольклорний гурт із с. Бороняво, гуртківці КЗПО «Центру дитячої та юнацької творчості «Сузір’я». Тут лунали колядки, щедрівки, побажання всім добра та миру на весь наступний 2025 рік. Дітки щедро засівали зерном на щастя, на здоров’я, мир і добро. В.о.… ...
У Хусті частково розчистили русло малої річки Млинівка
Розчищення русла малої річки Млинівка (Млиновиця) в м. Хуст проводилося днями на більш проблематичних ділянках, де було значне засмічення та замулення. Відповідні роботи виконувалися на вул. Чорновола (Чайковського) та Благовісна. До слова, розчищення малої річки є важливою частиною природоохоронних заходів, спрямованих на відновлення водних екосистем. Завдяки комунальним службам міської ради русло вдалося привести до належного… ...