Безробітний працевлаштований за направленням центру зайнятості:
чи має право роботодавець на компенсацію єдиного внеску?
Із набуттям чинності з 1 січня 2013 року нового Закону України «Про зайнятість населення» можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями з’явилися у багатьох роботодавців. Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості. Така норма визначена статтями 26 і 27 Закону. На виконання цих статей, Кабінетом Міністрів України затверджено постановою від 15 квітня 2013 р. № 347 «Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Порядок).
Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.
Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:
– має на утриманні дітей віком до шести років;
– виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
– утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).
Також право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності (визначених Порядком) строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, коштів Державного бюджету України для забезпечення молоді, яка здобула професійно-технічну або вищу освіту, першим робочим місцем за отриманою професією (спеціальністю) та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування інваліда, який зареєстрований в установленому порядку як безробітний, але якому відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначається), у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку.
Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
– має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
– визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Більш детальну інформацію з питання одержання вищезгаданої компенсації, можна отримати у Хустському міськрайонному центрі зайнятості, за адресою м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста, буд. 25, або за телефонами 5-14-09, 4-36-82, 4-47-60.
Запрошуємо до співпраці!
Хустський міськрайонний
центр зайнятості населення.
Опубліковано: 14.08.2014 4297 Переглядів