Хустська міська рада

Володимир Кащук: «Ремонт доріг – одне з важливих завдань влади»

Однією із найболючіших проблем Хуста є стан доріг. І це не дивно, адже через недостатнє фінансування впродовж багатьох років ремонт автошляхів здійснювався далеко не в повному обсязі. Питання ж про те, щоб якусь із вулиць повністю перестелити асфальтобетоном тривалий час звучало, як риторичне… У результаті  на центральних дорогах міста над Тисою утворилася значна ямковість, яка згодом почала переростати в бездоріжжя.
На сьогодні ситуація суттєво покращилась. На вулицях нарешті з’явилось чимало потужної дорожньої техніки, на деяких ділянках працюють відповідні служби.  
Тож ми попросили Хустського міського голову В.П.Кащука розповісти про те, що відбуватиметься в місті найближчим часом у плані реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг.
-Володимире Павловичу, після анексії Криму багато хто з наших краян щиро вірить у те, що Закарпатська Срібна Земля стане туристичною Меккою як для українців з інших регіонів, так і для гостей із-за кордону. Природа цьому сприяє, але, на жаль, не дороги. Наразі в місті дійсно проводяться ремонтні роботи на певних ділянках центральних вулиць. Що можете сказати детальніше з цього приводу? Чи планується покращення якості доріг у Хусті?
– Ситуація, яка склалася з дорогами нашого міста справді викликає невдоволення і у органів влади, і в населення. А отже питання їхньої якості не може бути другорядним. Хустяни самостійно відремонтувати дороги не можуть, а їздити ними доводиться щодня. Тому влада повинна подбати як про основні дорожні артерії міста, так і про бічні вулиці. У нас планів багато. У цьому році ми стали свідками позитивних змін у державі, тож  незабаром зміни відбудуться і в Хусті. Дещо вже зроблено, чимало – у стадії реалізації, а щось чекає свого часу.
-Можете сказати, які дороги вже відремонтовано?
-Цьогоріч ремонтом міських доріг ми почали займатись раніше, ніж зазвичай. Якщо торік автошляхи лагодили восени, то тепер уже в лютому ми оголосили тендер, у кінці квітня – провели його, а в травні – вже приступили до виконання робіт (більшість із них до 15 червня буде завершено). Вже зроблено ямковий ремонт вулиць Жайворонкової (на суму 96, 2 тис. грн.), Пачовського та Львівської. Найближчим часом приступаємо до вулиць Івана Франка, Чайковського, Дружби, Пирогова, Свободи, Карпатської Січі, Соборної України, Сливова, Пушкіна. Загалом на ямковий ремонт міських доріг асфальтобетонного покриття бюджетом передбачено суму 1018, 5 тис. грн.
До речі, ямковий ремонт асфальту, щорічно може становити тільки невеличкий відсоток загальної площі (2-3%) асфальтованого дорожнього покриття. Якщо вибоїни, ями, тріщини та інші дефекти на асфальті досягають критичної межі, доводиться шукати локальні методи ремонту автодоріг, думати про те, як не паралізувати рух автотранспорту. Слід зазначити, що капітальний ремонт автодоріг є набагато ефективнішим, ніж ямковий.  При цьому, всі роботи проводяться поетапно, з точним дотриманням технології процесу. Спочатку розбирається старе покриття асфальту, після чого поверхня ретельно обробляється. Укладаються шари щебеню та асфальту, вирівнюється шар асфальту за допомогою машин, а шви між ними заливаються бітумом. Після того, як всі роботи закінчені, околиці очищаються від залишків будівельного сміття, і ми отримуємо в користування відремонтовану дорогу і сяючу чистотою прилеглу територію.
Мені приємно, що на сьогодні ми виконали капітальний ремонт частини вулиці Слов’янської на суму 528,16 тис. грн.
-Ремонт яких іще вулиць планується ще у цьому році?
Роботи справді багато, при чому – різнопланової. Скажімо, на вулицях Коцюбинського, Вітровій, Возз’єднання, Чижмаря, Німецькій, Карпатської України, Маркуша, 9 Травня, Павловича та інших плануємо профілювання щебеневого та гравійного покриття на суму 90 тис. грн. Буде також проведено ремонт тротуарів та дорожнього покриття по вул. Братів Бращайків, капітальний ремонт вул. Червонодеревників, Міської (частково) на суму 411, 338 тис. грн. За рахунок субвенцій з державного та обласного бюджету планується поточний ремонт вулиці Волошина (на суму 932,510 грн.), капітальний ремонт вулиць Карпатської Січі (від вул. Духновича, на суму 125,6 тис. грн.), Слов’янська (від вул. Карпатської Січі до вул. Жайворонкова, на суму 911,34 тис. грн.),  Шевченка (на суму 679,1 тис. грн.), Лісна (на суму 650 тис. грн.), Ломоносова (від №2 до №46, на суму 699,6 тис. грн.).
Але й це ще далеко на все. Виготовляється проектна документація на частковий ремонт вул. Островського. Також готується документація на реконструкцію вулиць Аркаса, Петра Могили, Прямої та Пирогова, які будуть викладені бруківкою. На завершальній стадії виготовлення проектно-кошторисної документації на вулицю Косичну (її теж буде забруковано). А до 1 липня планується завершити реконструкцію вулиці Небесної Сотні (колишня Гвардійска).
-І в скільки обійдеться такий масштабний ремонт міських вулиць?
-Недешево. Скажімо, тільки нанесення дорожньої розмітки на 26 пішохідних переходах передбачено 90 тисяч грн., встановлення дорожніх знаків – теж 90 тисяч. Проте, якщо раніше на реконструкцію доріг ми могли закласти до бюджету всього 300 тис. грн., то зараз – наші витрати разом складуть 3998, 150 тис. грн.
-Одна з найдовших вулиць міста – Керамічна, на жаль, у дуже поганому стані… Ви про неї нічого не сказали…
-Справді, ця вулиця має чимале стратегічне значення у транспортній розв’язці Хуста, веде до об’їзної дороги. Її реконструкція запланована на 2015 рік. Перед тим, як зайнятись заміною дорожнього покриття, потрібно виконати підготовчі роботи. Зокрема, у червні розпочинаємо заміну водогону. Є вже документація, підписано договір з підрядчиком. Якщо ми розпочали лагодити ті дороги, де найбільший потік транспорту, то неодмінно «дійдемо» й до інших вулиць.
-Наразі дивує один факт. Восени працівники автодору проводили ремонт ділянки вулиці від Універмагу до Свято-Вознесенського собору, та за зиму, хоча й не таку сувору, як позаторік, дорога, мов сито, покрилась ямами… Уже кілька днів там працює бригада асфальтувальників… Чому так трапилось? Невже у нас дорожники не вміють працювати якісно? І за рахунок чиїх коштів проводиться повторний ремонт?
-На жаль, дорожні служби кілька місяців тому полагодили ділянку вулиці Духновича, та вже незабаром вона покрилась тріщинами, нерівностями, вибоїнами… Ми звернулись до облавтодору, щоб у достроковому порядку за кошти організації вони переробили брак. Жодної копійки з міського бюджету на ці роботи не витрачено. Зараз дорожники виправляють власні помилки. Зазначу, що в ЄС гарантія на капітальний ремонт дороги становить 12 років. Крім того, експерти запевняють, що якщо застосовувати сучасні технології та дотримуватися стандартів, дороги не мають реагувати на високі чи низькі температури.
-А що за організація займається ремонтом інших доріг?
-Тендер виграла виноградівська фірма «Агрошляхбуд». Керівник Юрій Данко. Ми співпрацюємо вже другий рік.
-Чи буде відновлено круговий рух на розі вулиць Свободи-Духновича-Небесної Сотні?
-Стосовно цього питання дійсно були нарікання від автомобілістів. Ми звернулися до обласної адміністрації щодо відновлення колового руху біля Свято-Вознесенського собору, щоб розвантажити перехрестя, а також щодо організації колового руху біля річкового моста (поблизу хімчистки).
– А додаткові світлофори в місті планується десь встановлювати?
-Над цим питанням теж працюємо. Зокрема, є потреба у встановленні світлофорів біля центральної районної лікарні, біля спецшколи для дітей зі зниженим слухом та біля універмагу.
-Що ж, хай вам щастить успішно здійснити всі плани та задуми і спасибі за розмову.

Розмовляла Марина Штефуца.

Опубліковано: 30.05.2014 2893 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

У Хусті змагалися юні важкоатлети
Свою силу та міць у віковій категорії від 13 до 15 років показали юнаки Хустської громади у відкритому турнірі з важкої атлетики, який проходив 21 грудня в межах спортивної бази «Богатир», що в місті Хуст. Організатори заходу – управління культури, молоді та спорту міської ради та Федерація важкої атлетики в Закарпатській області. Спортсмени показали відмінні… ...
Долучись до бригади – стань частиною 46 окремої аеромобільної бригади
Маєш силу, витривалість і бажання змінити хід історії? Стань частиною 46 окремої аеромобільної бригади – підрозділу, який бореться за свободу України на найгарячіших напрямках. Чому обирають 46 ОАеМБр?▪️ Сучасне озброєння, засоби зв’язку та індивідуального захисту. ▪️ Професійна підготовка та навчання сучасним стандартам ведення війни. ▪️ Командний дух, взаємодопомога та підтримка. ▪️ Надійний тил – від… ...
Відзначили кращих із кращих
Перед початком засідання сесії за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадську позицію, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесні грамоти Закарпатської обласної ради та Хустської міської ради в. о. міського голови вручив депутатам та працівникам органів місцевого самоврядування. Також грамоту обласної ради отримав ювіляр, староста Олександрівського старостинського округу… ...
Різдвяні віншування та колядки лунали перед початком засідання сесії
Сьогоднішнє позачергове засідання міської ради розпочалося по-особливому. Керівника громади та депутатів привітали колядники, які зуміли створити в залі чудову різдвяну атмосферу. Зі щедрою колядою завітав аматорський хор працівників культури КЗ «Хустський міський будинок культури» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Івана Мішка та гурт Хустського професійного ліцею «Весела коляда» під керівництвом Заслуженого працівника культури України… ...
На завершальній сесії року прийнято низку важливих рішень
Загалом під час засідання депутати розглянули більше 80 питань. В.о. міського голови Василь Губаль відзвітувався про здійснення державної регуляторної політики Хустською міськрадою та її виконавчим комітетом у сфері господарської діяльності за 2024 рік. У цілому стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в місті Хуст визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно… ...
Сесія міської ради ухвалила бюджет громади на 2025 рік
Сьогодні, 20 грудня, відбулося останнє у цьому році пленарне засідання сесії Хустської міської ради під головуванням в.о. Хустського міського голови Василя Губаля. На початку пролунав Гімн України та хвилина мовчання на знак пам’яті всіх загиблих на війні. Після ознайомлення з порядком денним депутати перейшли до розгляду питань. Відтак ухвалили найважливіше – бюджет громади на 2025… ...