Зміни у пенсійному забезпеченні
27 березня цього року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким внесено зміни до низки законів щодо нарахування пенсій.
Зокрема, з 1 травня 2014 року зменшується відсоток розрахунку пенсій, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до Законів України «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» з 80 до 70 відсотків сум заробітної плати.
Слід відмітити, що положення зазначеного Закону застосовуватимуться відносно осіб, пенсія яким призначатиметься (перераховуватиметься) за спеціальними законами починаючи з 1 травня цього року та не поширюються на осіб, пенсія яким призначена до зазначеної дати.
При цьому, з 24 квітня 2014 року, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 р. № 112, змінено також механізм визначення розміру заробітку для обчислення пенсії згідно Закону України «Про державну службу». Так, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.
До 24 квітня 2014 року, за бажанням особи, середньомісячний розмір виплат міг визначатися також за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу», підряд.
Варто нагадати, що посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років під час призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії.
Чергові зміни у пенсійному забезпеченні військових пенсіонерів
24 квітня поточного року набула чинності Постанова КМУ від 25.03.2014 р. № 112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», якою внесено ряд змін у нормативні акти, які регламентують питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, а саме: внесено зміни в п.7 Постанови КМУ від 17.07.1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» згідно з якими пенсії обчислюються з основних видів грошового забезпечення , а також щомісячних до докових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців служби підряд перед зверненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми цих видів грошового забезпечення за 60 календарних місяців служби на 60.
Для осіб, які звільнені зі служби у 2008 році та пізніше, або які померли (загинули) у зазначений період і на час звільнення (смерті) мають менш як 60 календарних місяців служби (крім осіб, виплата грошового забезпечення яким проводиться на умовах і в порядку, визначених Постановами КМУ від 17.08.205 р № 748, від 03.09.2005 № 865, від 09.03.2006 р. № 268 та від 15.11.2006 № 1588) середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення на фактичні місяці служби підряд перед звільненням(смертю) починаючи з січня 2008 року на кількість таких місяців.
Військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, відрядженим до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших цивільних підприємств, установ та організацій, у тому числі у довготермінові закордонні відрядження, у разі, коли строк військової служби після повернення з відрядження до звільнення на пенсію становив менше ніж 60 календарних місяців, пенсія відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” обчислюється виходячи з відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання), відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за останньою штатною військовою посадою за місцем служби перед звільненням.
Враховуючи зазначені зміни, слід зауважити, що особам, звільненим з військової служби після 24.04.2014 року пенсії відповідно до ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” обчислюється виходячи з відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання), відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за будь-які 60 календарних місяців служби підряд перед зверненням, починаючи з 2008 року.
Крім того, Постановою КМУ від 25.03.2014 р. № 112 внесено ряд змін і інші Постанови Кабінету Міністрів України, зокрема: у Постанову КМУ від 23.11.2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно з якими, починаючи з 24.04.2014 р. щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (796-12) виплачується у таких розмірах:
1) особам, що належать до категорії 1:
з числа учасників ліквідації наслідків аварії на
Чорнобильській АЕС:
інвалідам I групи – 474,5 гривні;
інвалідам II групи – 379,6 гривні;
інвалідам III групи – 284,7 гривні;
для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок
інвалідності з Чорнобильською катастрофою:
інвалідам I групи – 341,64 гривні;
інвалідам II групи – 227,76 гривні;
інвалідам III групи – 170,82 гривні;
2) особам, що належать до категорій 2-4:
особам, що належать до категорії 2, – 170,82 гривні;
особам, що належать до категорії 3, – 113,88 гривні;
особам, що належать до категорії 4, – 56,94 гривні;
3) дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської
катастрофи на променеву хворобу – 170,82 гривні.
Щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, у розмірі 113,88 гривні.
а також у Постанову КМУ від 28.12.2011 р. № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення» згідно з якими, починаючи з 24.04.2014 р. членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, розмір зазначеного підвищення становитиме – 398,58 грн.; дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, підвищення до пенсії встановлено у розмірі 113,88 грн.; діти війни отримуватимуть підвищення у розмірі – 66,43 грн.
Управління ПФУ в м.Хуст та Хустському районі.
Опубліковано: 07.05.2014 2292 Переглядів