Хустська міська рада

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть у повному обсязі отримувати медичну допомогу.

Оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання, внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладання декларації у будь-якому медичному закладі. Як це зробити, інформує НСЗУ.

Визначитися з лікарем

Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так і приватний або лікар ФОП, який має договір із НСЗУ. Знайти їх можна за допомогою аналітичної панелі (дашборду) Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Використовуйте фільтри, щоб швидко отримати потрібну інформацію про заклад:

  • населений пункт;
  • форма власності (комунальна чи приватна, ФОП);
  • спеціалізація лікарів (сімейний лікар, терапевт, педіатр);
  • ПІБ лікаря, якщо знаєте конкретного лікаря і хочете перевірити, чи можна з ним укласти декларацію.

Після вибору фільтрів, на дашборді з’явиться інформація про заклад:

  • адреса, графік роботи і контакти медичного закладу
  • дані про кожного лікаря первинної медичної допомоги: прізвище, ім’я по батькові та кількість декларацій, які лікар вже має.

Ліміт декларацій для сімейного лікаря – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900. Якщо лікар досяг ліміту, то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладення декларації понад ліміт. Якщо лікар не досяг ліміту – він не може відмовити в укладанні декларації.

Другий спосіб знайти лікаря первинної медичної допомоги – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор у телефонному режимі допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелік лікарів, які укладають декларації. Оператор назве адресу, контакти закладу і його графік роботи. Зателефонуйте в заклад та запишіться до лікаря для укладання декларації.

Укладення декларації як в комунальному закладі, так і в приватному – безоплатні. Вимагання коштів за укладання декларації або оплати першого візиту – неправомірне. Так само, немає обмежень на кількість звернень до лікаря або отримання направлень.

Що потрібно для укладання декларації

Для укладання декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.

На прийом пацієнту потрібно взяти:

  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • свідоцтво про народження дитини – якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину
  • телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом підтвердження про вибір лікаря.

Для укладання декларації працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде смс з кодом підтвердження.

Після цього лікар роздрукує декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі дані правильні. Якщо потрібно — працівник внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.

Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.

Користуватися перевагами декларації з лікарем

Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

Програма медичних гарантій забезпечує всім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Опубліковано: 04.09.2024 325 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

У Провідну неділю до міського кладовища курсуватимуть безплатні автобуси
Наступна неділя після Великодня – Провідна. Українці поминають своїх померлих рідних та близьких, проводяться поминальні панахиди. Це нагода помолитись за померлих родичів та близьких, вшановуючи пам’ять про тих, хто вже не з нами. Традиційно в місті Хуст впродовж дня, а саме 27 квітня, здійснюватимуться безплатні рейси до міського кладовища. Автобуси вирушатимуть від магазину «Хвилинка» (мікрорайон… ...
Панахида за загиблими Героями – Захисниками України
Ранок. Тиша… А за цією тишею – щирі молитви зі сльозами на очах. Бо ж у серці біль, тривога й вічна незагоєна рана за рідними й близькими, життя яких забрала війна. Сьогодні о 09.00 на традиційну панахиду, що відбувається кожної останньої п’ятниці місяця на Алеї пам’яті Героїв, зібралися рідні, близькі загиблих воїнів, духовенство, керівництво громади,… ...
Інформація про результати конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності
Інформація про результати конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності територіальної громади міста Хуст, який відбувся 23.04.2025 року Інформуємо, що за результатами проведеного конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки, а саме: частини нежитлового вбудованого приміщення сходової клітини І-го поверху… ...
Звіт про виконання бюджету Хустської міської територіальної громади за 2024 рік       
Інформацію для більш ширшого ознайомлення мешканців громади оприлюднюємо у зручній формі, а це: графічні дані, діаграми та ілюстрації. До вашої уваги: структура доходів загального фонду бюджету Хустської міської територіальної громади за 2024 рік; виконання планових показників власних доходів загального фонду бюджету Хустської міської територіальної громади; структура власних доходів загального фонду бюджету Хустської міської територіальної громади;… ...
На Закарпатті створено «гарячу лінію» для повідомлення про захворювання ящуру та блутангу
В країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру та блутангу. Як наслідок – є високі ризики занесення хвороб на територію України. В Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області створили «гарячу лінію» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг. Це номер: 067 213 1314 Звертаємось до власників тварин: наразі –… ...
Вітання з Воскресінням Христовим!
Дорогі жителі Хустської міської територіальної громади!  Прийміть щирі вітання з нагоди світлого християнського свята – Воскресіння Христового!  У цей благодатний час ми ділимося великодньою радістю, адже Воскресіння Ісуса Христа — це перемога добра над злом і вияв безперечної Божої любові до нас. Завдяки самовідданості Захисників та Захисниць маємо змогу в тиші зустріти Великодні дні. Доземно… ...