Дитячій бездоглядності – посилену увагу
Днями у стінах Хустської міської ради відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей, під головуванням заступника міського голови Івана Фетька. Темою для обговорення стало питання соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Йшлося і про стан виконання на території міста Хуст Закону України «Про попередження насильства у сім’ї ».
Дитяча безпритульність є гострою соціальною проблемою. Важливим чинником у виникненні цього явища є соціальне сирітство, зумовлене значною мірою кризою сімейних стосунків, послабленням виховної функції сім’ї. Діти, покинуті батьками, або залишені на самовиховання є групою особливого ризику з огляду на уразливість щодо раннього алкоголізму, паління, вживання наркотиків, поповнення кримінального середовища через скоєння правопорушень і злочинів.
Своєчасне виявлення, та у разі реальної загрози життю та здоров’ю дитини, вилучення дітей, тимчасове влаштування їх до притулку та проведення відповідної профілактичної, реабілітаційної роботи з дітьми та батьками дозволило за два роки зменшити кількість бездоглядних дітей у місті майже на половину, наголосила начальник служби у справах дітей Мирослава Скляр. Завдяки проведенню роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах спостерігається тенденція і до зменшення кількості неблагополучних сімей та кількості дітей, які в них виховуються. Однак, побутова невлаштованість ще багатьох сімей, їх соціальна незахищеність, родинне неблагополуччя, безвідповідальність батьків, недбайливе ставлення до дітей та своїх батьківських обов’язків спричиняють розвиток та формування нервово-психічних розладів у дітей, тим самим провокують їх втечу з сімей на вулицю, сприяють бродяжництву неповнолітніх та вчиненню ними правопорушень та злочинів. Працівниками Хустського МВ УМВС України в Закарпатській області спільно з службою у справах дітей проводиться робота щодо усунення правопорушень дітьми, притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків по утриманню та вихованню дітей, вчиняють насильство та жорстокість по відношенню до дітей, сприяють втягненню їх до вчинення протиправних дій. А отже питання організації профілактичної роботи з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах завжди повинно бути на контролі у відповідних органах.