Відділення Національної служби посередництва і примирення в Закарпатській області інформує:
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/poseredn-300x211.jpg)
05 вересня 2023 року оприлюднено законопроєкт «Про колективні трудові спори», ознайомитись з яким можна за посиланням: http://surl.li/kuzty
Законопроєкт розроблений з метою імплементації європейських стандартів та конвенцій Міжнародної охорони системи вирішення трудових спорів у національне законодавство, реалізації пункту 48 Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки щодо створення ефективного механізму позасудового врегулювання колективних трудових спорів.
Робочою групою, утвореною Національною службою посередництва і примирення на виконання Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки, до складу якої ввійшли також представники інших відповідальних виконавців (Спільні представницькі органи сторони роботодавців, репрезентативних профспілок, Мінекономіки, Національної тристоронньої соціально-економічної ради, громадських організацій, експертів, наукової академічної спільноти), проведено 56 засідань.
У законопроєкті закладено основи для:
- розвитку соціального діалогу, посилення ролі переговорів та колективних угод (договорів);
- розвитку інституту «трудової медіації»;
- розширення інституту альтернативних способів вирішення колективних трудових спорів;
- cпрощення процедури вирішення колективних трудових спорів;
- розвантаження судів шляхом стимулювання звернення сторін до примирних процедур, трудового арбітражу;
- чіткого та зрозумілого регулювання права на страйк та колективних дій роботодавця.
Зауваження та пропозиції до законопроєкту просимо надсилати до 22 вересня 2023 року на електронну пошту відділення Національної служби посередництва і примирення в Закарпатській області zakarpatyanspp@ukr.net.
Опубліковано: 14.09.2023 738 ПереглядівТакож може бути цікавим
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/452297035_501234989226406_4245526743325710082_n-300x169.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/453093948_501232929226612_3201988168458041783_n-300x169.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/453091045_501232185893353_4441891937614246526_n-300x169.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/452416396_501230269226878_7233401375348846091_n-300x169.jpg)