Стартував дводенний тренінг з формування інклюзивного курсу дій на основі фактичних даних (ФОТО)
Це заключний тренінг у Хусті в рамках Проєкту «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад», який втілюється «Міжнародною організацією з міграції» в партнерстві з «Західноукраїнським ресурсним центром» та фінансується Посольством Канади. Нагадаємо, передували цьому ще два дводенні тренінги зі збору даних та їх аналізу.
Важливо: в рамках проєкту є можливість позмагатися з іншими громадами та, в разі перемоги, отримати грантові кошти у вигляді технічного забезпечення.
Власне, програмою тренінгу першого дня передбачені як теоретичні, так практичні знання від тренерів: вступ до формування політики, що спирається на факти (а це відповіді на питання – чому підхід, що спирається на факти, важливий у формуванні політики? коли можна використовувати факти для прийняття виважених поінформованих рішень? які саме факти можна використовувати?); використання фактів для прийняття виважених поінформованих рішень у кризових ситуаціях; формування та реалізація політики, що спирається на факти, а це й ключові кроки у формуванні політики, керуючись фактами; вирішення проблеми безробіття серед молоді.
Наступного дня на учасників тренінгу чекатиме дещо інша програма, зокрема вони навчатимуться використовувати факти для формування гендерно чутливої людини, розберуть кроки для залучення жінок та дівчат до процесу формування політики та попрактикуються у сприянні інклюзивному та гендерно чутливому діалогу із зацікавленими сторонами. Крім того, під час заходу потренуються у використанні даних з мап (ГІС) для прийняття виважених поінформованих рішень щодо політики та візьмуть участь у моніторингу, оцінці та навчанні у процесі політики, а також розробці плану моніторингу, оцінки та навчання. Так, завершиться тренінг “Використання перевірених даних, для прийняття виважених поінформованих рішень”.
Щодо наступного етапу проєкту, а саме серії фасилітових діалогів, то відбір громад вже розпочався. Впродовж цього етапу жителі громади та представники органів місцевої влади матимуть змогу обговорити нагальні потреби громади та спільно розробити подальший план дій щодо їхнього забезпечення. За результатами проведення діалогових сесій, громади сформують плани реагування громади. На конкурсній основі, МОМ підтримає найкращі ініціативи шляхом закупівлі обладнання в рамках гранту.
Довідково:
- Серії діалогових сесій будуть проходити у відібраних до участі громадах протягом липня-серпня 2023 року;
- Розмір гранту до 260 000 гривень (еквівалент до 7000 доларів США)
Пресслужба Хустської міської ради