Cтартував воркшоп із розробки соціального паспорту у Хустській міській територіальній громаді (ФОТО)
Закарпатська регіональна команда проєкту “Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб”, який реалізується Благодійною організацією “Благодійний Фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» за фінансування Агенства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), провела для працівників місцевих установ соцзахисту воркшоп із розробки соціального паспорту Хустської МТГ. Відтак новостворена у міській раді робоча група з визначення потреб населення та підготовки Соцпаспорта громади взяла участь у заході та опісля засідала, підбиваючи підсумки.
Зустріч відбулася за участі керівництва ради – заступників Хустського міського голови Василя Калина та Івана Подолея.
Під час координаційного інтенсиву представниці регіональної команди – координаторка проєкту у Закарпатській області Анжела Бабкіна та юристка Наталя Свадеба розповіли присутнім безпосередньо про сам проєкт та запрезентували його цілі і завдання. Також детально обговорили з робочою групою його етапи реалізації. Крім того, учасники зустрічі розповіли про поточну ситуацію з реєстрацією ВПО в громаді та разом із представниками регіональної команди проєкту у Закарпатському регіоні пропрацювали теоретичні засади оцінки потреб приймаючої громади, окреслили шляхи вирішення нагальних питань у цьому напрямку, отримавши необхідний методичний орієнтир щодо розробки соціального паспорта тергромади як інструмента публічного управління місцевим розвитком.
Власне, соціальний паспорт ТГ − це документ, що охоплює всі сфери життєдіяльності громади та містить актуальну інформацію про її ресурси й соціальні особливості (адміністративно-територіальний устрій, галузевість, демографічний стан, рівень зайнятості/безробіття, інфраструктура, житлово-комунальне господарство, громадські, благодійні та релігійні організації, медичні, освітні, фінансові, сільськогосподарські установи та фермерські господарства, місцеве самоврядування, бюджет, комунікація, захист і безпека, заклади торгівлі, харчування, культури й туризму, місця відпочинку тощо). Тобто це широкоплановий функціонал, завдяки якому різноманітні потреби й нагальні проблеми в тергромадах можна буде вирішувати більш конструктивно й оперативно.
Пресслужба Хустської міської ради