День єднання: історія свята напередодні війни
16 лютого 2022 року Президент України встановив нове свято – День єднання.
Сьогодні Україна відзначає День єднання. Його Президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну.
День єднання – історія дати
Взимку 2022 року американська та західноєвропейська розвідки попереджали Україну про можливе вторгнення РФ і навіть називали дату – 16 лютого. Ніхто не хотів вірити в це – країна продовжувала жити своїм життям і турботами. Але в суспільстві все-таки почалися хвилювання. Для підняття духу і, щоб зменшити психологічний тиск, Президент України Володимир Зеленський встановив нове свято, покликане нагадати, що саме в єднанні – наші сила та міць. “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”, – сказав тоді Президент. Так з’явився День єднання 16 лютого торік.
День єднання 2023 – традиції та заходи
День єднання – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.
Сьогодні в Україні в містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.
Пресслужба Хустської міської ради
Опубліковано: 16.02.2023 1248 Переглядів