Хустська міська рада

Хто має право отримати виплати за загиблих воїнів та як це зробити. Пояснення від громадської організації

Смерть кожного захисника чи захисниці це велика втрата для їхніх родин та всієї України. Тому на самому початку повномасштабного вторгнення, 28 лютого, Уряд прийняв рішення про виплату одноразової допомоги родинам загиблих, щоб принаймні зняти з них можливий фінансовий тягар. Однак велика кількість громадян та громадянок все ще не знає про те, як отримати цю допомогу від держави, або ж губиться на бюроктратичному шляху та в купі паперів, які потрібно зібрати. Громадська організація “Центр спільних дій” пояснює як отримати виплату від держави і хто має на це право.

На що можуть розраховувати члени сім’ї військовослужбовців, які загинули у війні? Їм виплачується одноразова допомога – 15 мільйонів гривень. Ця виплата розподіляється порівну між батьками, чоловіком чи дружиною, неповнолітніми дітьми та утриманцями загиблого захисника чи захисниці України.

Сім’я має право на отримання допомоги з моменту загибелі військовослужбовця. Для цього потрібно отримати свідоцтво про смерть, а також декілька документів від командира частини: витяг про виключення загиблого з особового складу військової частини; довідку про причини та обставини загибелі; також витяг про склад сім’ї військовослужбовця.

З цими документами член сім’ї загиблого пише заяву на виплату одноразової допомоги у найближчому військкоматі. Окрім документів, отриманих від командира частини, до заяви додаються копії свідоцтва про смерть загиблого, власних паспортних даних та ідентифікаційного коду. Якщо на отримання допомоги претендує дружина або чоловік загиблого, потрібна копія свідоцтва про шлюб. Якщо мати або батько – додають копію свідоцтва про народження загиблого. Якщо заявником є дитина, подає копію свого свідоцтва про народження. А якщо це особа, яка перебувала на утриманні, то додає рішення суду про утримання.

Ці документи військкомат передає до Міноборони і вже там спеціальна комісія впродовж 30 днів ухвалює рішення про виплату допомоги. Його затверджує міністр і вже тоді починають нараховувати кошти членам родини загиблого чи загиблої.

Чи мають право на отримання допомоги, наприклад, цивільна дружина чи чоловік загиблого або ж загиблої? А брат чи сестра? Дідусь або бабуся? Юристи стверджують, що так, якщо через суд вдасться довести спільне проживання та побут. Такі випадки є – Верховний суд виносив щонайменше два таких вироки: на користь рідної сестри загиблого і на користь повнолітнього сина.

Якщо військовослужбовець чи військовослужбовиця зникли безвісти, то їх через суд можна визнати загиблим і подавати запит на отримання одноразової допомоги. Але тільки через пів року відтоді як людина зникла. Цей термін відраховується з моменту отримання офіційного документу у військовій частині.

Ще одна допомога, яку можуть отримати родини – це кошти на поховання загиблих. Місцева рада зобов’язана виділити на це п’ять прожиткових мінімумів. З першого грудня ця сума складатиме 13 420 гривень. Для цього потрібно написати заяву, подати паспортні дані та ідентифікаційний код, свідоцтво про смерть військового чи військової, а також копію документа, що підтверджує участь в бойових діях.

Жодні виплати не замінять піклування батька або матері, любові чоловіка чи дружини, підтримки брата чи сестри та любощів дітей. Але держава готова дбати про родини загиблих військовослужбовців та підтримувати їх.

Опубліковано: 08.12.2022 1401 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Танцювальний клуб «Еліт» виступив із благодійним концертом
У суботу, 29 червня, у приміщенні Закарпатського обласного театру драми та комедії пройшов благодійний звітний концерт зразкового хореографічного колективу танцювального клубу «Еліт». З вітаннями до учасників та керівниці танцювального клубу звернувся очільник Хустської територіальної громади Василь Губаль: «Владо Петрівно, сьогодні приємно відзначати ваш значний внесок у розвиток культури. Ваші вихованці – гордість нашої громади, які… ...
Рішенням сесії у Хустській ТГ перейменовано 12 вулиць
Рішенням сесії депутати затвердили сьогодні перелік назв вулиць, провулків, площ, майданів, набережних у м. Хуст та населених пунктах Хустської територіальної громади. Назви змінено задля відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, проявлених у захисті території України під час відсічі збройної агресії російської федерації. Перелік вулиць та їхня нова назва: вул. Борканюка у м. Хуст перейменована… ...
Депутати Хустської ТГ затвердили низку важливих рішень
Сьогодні, 28 червня, відбулося І засідання VI сесії Хустської міської ради. Перед початком депутати вшанували хвилиною мовчання всіх полеглих воїнів та мирних жителів, що загинули внаслідок російської агресії. Далі очільник громади озвучив звернення депутата міськради Івана Росохи, який просить посприяти виділенню коштів у сумі 250 тис.грн для забезпечення потреб військової частини 128-ї Окремої гірсько-штурмової Закарпатської… ...
Покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку
Сьогодні з нагоди Дня Конституції України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника видатному українському поету Тарасові Шевченку. Участь у заході взяли заступники Хустського міського голови Василь Калин та Павло Тесличко , а також керівники району, представники силових структур та громадськість. Пам’ятник Тараса Шевченка став символом національного відродження та боротьби за свободу. Покладанням квітів місцева влада… ...
Вітання з Днем Конституції України
Шановні жителі та гості Хустської територіальної громади, захисники України!  Наша країна обрала шлях незалежного розвитку і закріпила це в Конституції, яка увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Основний Закон став важливим кроком у забезпеченні прав і свобод людини та громадянина. Це ті цінності, за які ми… ...
Чергова онлайн-зустріч «Діалог влади і бізнесу» відбудеться 27 червня 
Інформуємо суб’єктів малого, середнього, великого бізнесу громади, а також фізичних осіб, що 27 червня  відбудеться чергова онлайн-зустріч «Діалог влади і бізнесу», в рамках запроваджених щотижневих онлайн-зустрічей (щочетверга з 15.00 до 17.00) відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 06.02.2024 № 260 “Про запровадження формату онлайн зустрічей «Діалог влади і бізнесу».… ...