Хустська міська рада

Жителі Хустської МТГ доєдналися до акції проти гендерно зумовленого насильства

Сьогодні, 28 листопада, у центральному холі Хустської міської ради стартувала акція, організована UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, спільно із Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради, Центром надання соціальних послуг Хустської міської ради та мобільних бригад з протидії домашнього та гендерно зумовленого насильства, за підтримки урядів Великої Британії, Канади , CERF (Central Emergancy Response Fund). 

Від 25 листопада до 10 грудня у всьому світі відзначаються “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.

Хустська МТГ теж долучилася до акції, організованої UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення по всій Україні за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

У центральному холі Хустської міської ради з’явилася мозаїка із зображеннями [фізичного/психологічного/економічного/сексуального] насильства. Інсталяція виконана із магнітів, тож беручи кожен із них собі, учасники розбирали негативне зображення, деконструювали насильство. Натомість з’явилося гасло: “Чуйність перемагає насильство”.

На акції представили також дані дослідження щодо ставлення українців до гендерно зумовленого насильства. UNFPA проводив це опитування у 30 містах-учасниках проєкту “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” у період від грудня 2021 до лютого 2022 року. Дані дослідження стали частиною інтерактивної онлайн-гри. Спробувати свої сили у ній можуть усі охочі. Переможці отримають подарунки.

Акція відбувалася й на національному рівні. Її підтримали: міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, Заступник Представника UNFPA в Україні та старший координатор з надзвичайних ситуацій Мустафа Ельканзі, а також міжнародні партнери з дипломатичних місій Великої Британії, Канади та США.

 

“Чим більше ми робимо тему гендерно зумовленого насильства видимою, тим більше людей вмітиме розпізнавати та протидіяти йому, тим менше українське суспільство його толеруватиме. Наша спільна мета — досягти нульової толерантності до гендерно зумовленого насильства. Разом наша відданість справі та рішучість переможе насильство”, – сказав Мустафа Ельканзі, заступник представника UNFPA в Україні.

 

Від початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна стикнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки і чоловіки, хлопчики та дівчатка потерпають від злочинів російських військових та найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Та разом із воєнними злочинами військ країни-агресора, на жаль, продовжує існувати гендерно зумовлене насильство всередині українського суспільства, яке не менш глибоко ранить постраждалих.

За даними організації Ла-Страда, від початку 2022 року до Національної поліції надійшло 120 тисяч повідомлень щодо випадків домашнього насильства. 98% звернень на гарячу лінію (1547) для постраждалих стосується саме його. Тому важливо підіймати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, чуйними до чужих історій і емоцій. Бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати. Й разом наша чуйність переможе. 

Отримати допомогу у випадку гендерно зумовленого насильства у Хустській МТГ можна за телефонами мобільних бригад: +380674537738, +380674537822  (з 9:00 – 21:00 год.к.ч.).

Детальніше про те, як протидіяти гендерно зумовленому насильству, читайте на сайті “Розірви коло”

 

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 28.11.2022 980 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Оголошення початку VІI Всеукраїнського конкурсу фото та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна».
Загальний план заходів з проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху з 13 по 19 травня 2024 року. Усі заходи проводитимуться з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану, зокрема, дотримання алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога» Детальніше про конкурс тут: Загальний План заходів ...
Профілактика сказу – пероральна імунізація диких тварин
Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу… ...
Мудрість та відвага: в Хустській ТГ проходить Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура)
Участь у І територіальному відбірковому етапі беруть рої середньої та старшої вікової групи з різних куточків Хустської міської територіальної громади. Мета гри – плекання нової генерації українців, захисників держави. Ця гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. “Джура” – це про команду, змагання та дружбу.… ...
Стадіон повинен працювати, а діти – розвиватися
На цьому наголосив в.о. Хустського міського голови Василь Губаль, відвідавши міський стадіон “Карпати”. Сьогодні, 1 травня, тут відбулося представлення нового директора. Ним став Олександр Павлюк із міста Хуст. «Нові люди, а це означає, що молодь із новими силами зможе втілювати багато ідей та задумів. На це покладаємо великі надії. Наша територіальна громада – велика, а… ...
Вітання директорам шкіл
Керівники шкіл відзначають сьогодні одне з професійних свят — День директора школи. Тому кожному із тих, хто очолює шкільні колективи нашої Хустської міської територіальної громади, хочу сказати «дякую». На ваших плечах – нелегка ноша, але така потрібна і важлива. Саме ви задаєте темп усьому навчальному закладу, підтримуєте і направляєте педагогічний колектив, дисциплінуєте учнів. Бажаю вам… ...
Про функціонування ,,Єдиної ветеранської лініїˮ
“Єдина ветеранська лінія” є безоплатною та працює щодня з 8 до 20 години. Сервіс запущено командою Мінветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України у тестовому режимі для надання якісних консультацій та підтримки ветеранської спільноти. За телефоном 0 800 505 217 кваліфіковані фахівці надають консультацію з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей, а також… ...