Хустська міська рада

Про особливості виплати державних допомог в умовах воєнного стану

Міністерство соціальної політики в умовах воєнного стану у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України вживає усі необхідні заходи для забезпечення виплати і доставки усіх видів соціальних допомог.

В умовах воєнного стану громадяни вразливої категорій області отримують належну соціальну підтримку.

Департаментом соціального захисту населення обласної військової  адміністрації  2 березня 2022 року отримано понад 335 млн. гривень, які спрямовано структурним підрозділам  соціального захисту населення  області для забезпечення  виплати державних допомог, компенсацій, грошового забезпечення, пільг і житлових субсидій мешканцям області нарахованих  у березні поточного року. Кошти отримано в повному обсязі, на заявлену потребу. Виплати проведено по березень включно. Понад 96 тисяч сімей області отримають належні їм види державної допомоги на суму 250,9 млн. грн., 31 608 домогосподарств області отримають субсидії на суму 64,2  млн. грн., 13 780  сімей пільговиків отримають  20,3 млн. гривень  у грошовій готівковій формі на оплату житлово-комунальних послуг .

Органи соціального захисту населення у період воєнного стану не припиняють свою щоденну роботу та забезпечують соціальний захист найбільш вразливої категорії населення, зокрема, малозабезпечені сім’ї, особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми, одинокі матері, багатодітні родини, тощо.

Заяви  з необхідними документами для визначення права на отримання, продовження виплати державних допомог, пільг та компенсацій подається заявником згідно чинного законодавства до територіальної громади та опрацьовуються з урахуванням обставин.

Державні допомоги, пільги та компенсації, які призначаються з урахуванням доходів будуть опрацьовані після доступу до відповідних реєстрів. Державні допомоги і пільги, які призначаються без додаткової інформації, опрацьовуються згідно чинного законодавства.

Управління соціального захисту населення військових районних державних адміністрацій тісно співпрацюють з територіальними громадами з питань соціального захисту осіб, які  перемістилися у зв’язку з воєнними діями.

На сьогодні такі особи (громадяни) мають стати на  облік за місцем фактичного проживання в територіальній громаді та надати інформацію про отримувані види державних соціальних допомог, а також стан виплати за попереднім місцем проживання.

Урядом опрацьовуються  питання  призначення, продовження виплати раніше призначених державних допомог, тобто без звернення громадян.

З питання виплати недоотриманих соціальних виплат за місцем фактичного проживання, особам які вимушено переселилися, надано роз’яснення  на офіційному сайті Мінсоцполітики України.

Департаментом соціального захисту населення обласної військової  адміністрації  здійснюється моніторинг проблемних питань та в межах компетенції надаються роз’яснення. Деякі питання на сьогодні залишаються невирішеними.

Фінансування на виплату всіх видів державних допомог, пільг та субсидій надійшло для всіх отримувачів України по березень включно (державні допомоги), по лютий – пільги і субсидії. У Закарпатській області всі банківські установи та поштові відділення працюють у посиленому режимі. Громадяни, які вимушено переселилися у  зв’язку із військовими діями ,  можуть отримати призначені в інших областях державні допомоги, субсидії і пільги готівкою, на картку відповідної банківської установи. У разі неотримання соціальних виплат за попередні місяці громадянами, які мали  одержати їх через банківські установи – звернутися до відділень Ощадбанку.

Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати наступним чином:
1.Зателефонуйте:
• або до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні);
• або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням https://www.facebook.com/pfu.gov.ua  або передайте інформацію через електронний кабінет.

 

Опубліковано: 09.03.2022 2123 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

У Хустській міській раді засідали постійні депутатські комісії
У ході підготовки до ІІ пленарного засіданні VI сесії Хустської міської ради VIII скликання, яка відбудеться 26 липня, відбулися засідання постійних комісій. Депутати погодили перелік питань, які пропонуються до розгляду на сесії. Значну увагу приділили бюджетному питанню. Члени постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, автотранспорту, зв’язку, промисловості та торгівлі… ...
Норми Бюджетної декларації на 2025-2027 роки матимуть негативний вплив на місцеві бюджети Закарпаття
28 червня 2024 р. Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025–2027 роки. Про те, як її норми відображаться на бюджетній сфері Закарпаття, розповіла Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області. Бюджетна декларація містить низку норм, які матимуть негативний вплив на місцеві бюджети. По-перше, це зниження на 4% частки ПДФО, що зараховується до… ...
Звернення до операторів ринку харчових продуктів
У зв’язку із частими відключеннями електроенергії завчасно подбайте про наявність альтернативних джерел електроенергії (бензинові або дизельні генератори, портативні електростанції, автомобільні рефрижератори тощо). Адже за відсутності джерела живлення перестає працювати холодильне та морозильне обладнання, що призводить до псування харчових продуктів адже ковбаси, сири, м’ясо, риба, молочні та інші продукти стають непридатними та небезпечними для споживання, уразі… ...
Засідав виконавчий комітет Хустської міської ради
Сьогодні, 19 липня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Хустської міської ради, яке провів в.о. міського голови Василь Губаль. Участь у роботі засідання взяв заступник міського голови Павло Тесличко та керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня. Члени виконкому опрацювали понад 40 актуальних питань, що стосуються життєдіяльності територіальної громади, та прийняли по них відповідні рішення. Серед головних… ...
Марія Андрейко: «Рекрутинг – альтернатива мобілізації»
Рекрутинг та мобілізація – це різні процеси, які не можна прирівнювати, оскільки одне жодним чином не замінює інше. Рекрутинг – це спосіб покращити сервіс для громадян, які готові доєднатися до ЗСУ. Таким чином можна підготуватися до військової служби в обраному підрозділі. Про це наголошує заступник начальника штабу з мобілізаційної роботи 72 батальйону Хустської територіальної оборони,… ...
Триває реєстрація на Український молодіжний форум 2024: Вільні мріяти!
Рада з молодіжних питань при Президентові України у тісній співпраці з Міністерством молоді та спорту України за підтримки міжнародних партнерів запрошує на наймасштабніший захід. Форум присвячений відзначенню Міжнародного дня молоді та покликаний зібрати на одному майданчику близько трьохсот найактивніших представників та представниць молодіжної сфери з різних куточків України. Захід відбудеться 10-12 серпня у м. Київ.… ...