Хустська міська рада

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування: Питання – відповідь

Питання:

Чи є об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування нерухоме майно, площа якого не перевищує 60 кв.м., яке визначене в правовстановлюючих документах як нежитловий будинок комерційного призначення, але використовується як будинок некомерційного призначення або взагалі не використовується?

 

Відповідь:

          Відповідно до п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

Підрозділ 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначає склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

Щодо таких активів фізичної особи, визначених п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, не здійснюються нарахування та сплата Збору.
До цього виключного переліку відноситься, зокрема, нерухоме майно у вигляді об’єктів нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв.м., розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належало фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів (п.п. «б» п.п. 2 п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Визначення належності об’єкта нежитлової нерухомості (будівлі, незавершеного будівництва) до того чи іншого класу будівель за призначенням проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності.

При цьому декларант самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені ним у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Водночас, згідно з абзацом першим п.п. 15.2. п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ з метою підтвердження застосування відповідної ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначеної п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, контролюючий орган під час камеральної перевірки відповідної Декларації має право:

перевірити реєстрацію правочинів та/або активів у державних реєстрах, у тому числі шляхом звернення до відповідних державних органів (абзац другий п. 15.2. п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ);

звернутися до декларанта із запитом щодо підтвердження наявності у декларанта зазначених у відповідній Декларації майна, майнових і немайнових прав, у разі якщо за результатами перевірки, передбаченої абзацом другим п.п. 15.2. п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, виявлена розбіжність між задекларованою інформацією та даними державних реєстрів (абзац третій п. 15.2. п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

 

 

За матеріалами Хустської ДПІ ГУ ДПС

у Закарпатській області

Опубліковано: 17.01.2022 882 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Чергова перемога зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка»
Нещодавно в Ужгороді, в Закарпатській обласній філармонії, відбувся ІІ тур Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, у якому взяли участь 15 танцювальних колективів із багатьох територіальних громад області. Дуже символічно, що цей захід відбувся саме напередодні Міжнародного дня танцю, який увесь світ відзначає 29 квітня. Головна мета цього конкурсу – пошук та розвиток нових… ...
30 квітня відзначаємо День прикордонника України
У цей нелегкий час ви гідно бороните кордони нашої України, не даючи ворожим силам захопити рідну землю. Стоїте на захисті безпеки та миру усієї країни. Дякуємо кожному охоронцю кордону за мужність, професіоналізм, відважність і відданість своїй Батьківщині! Ваша невтомна праця є фундаментом для нашого спокою та безпеки і ми дуже вдячні за ваші зусилля. Вічна слава… ...
Долина нарцисів – туристична родзинка Закарпаття (фото)
Тут зараз активно триває цвітіння нарцису вузьколистого. Встигніть побачити цю красу. ...
Поліомієліт: Все про щеплення: кому, коли і де?
Поліомієліт — це небезпечне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу та летальних випадків. У жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту у Рівненській області. А вже в січні 2022 року — випадок гострого в’ялого паралічу діагностували у дитини з Закарпаття. Найуразливіші до поліо — діти до… ...
2 автомобілі та 66 гексакоптерів – такий результат благодійного напівмарафону
Шостий рік поспіль Khust Half Marathon збирає людей із різних куточків України. У спортивному дійстві взяли участь не лише дорослі, а й діти, адже відбулися забіги на різні дистанції. «Приємно приймати в нашій громаді стільки гостей. Вдвічі приємніше, що марафон має благодійну мету, адже все, що ми робимо, заради єдиного – перемоги. Щира подяка натхненнику… ...
На підтримку ЗСУ депутати Хустської міської ради виділили 6 мільйонів гривень
Підтримка й допомога ЗСУ – це наш спільний обов’язок. Таким чином ми наближаємо перемогу. Детальніше про це рішення – у коментарі в.о. Хустського міського голови Василя Губаля. «Вперше нам вдалося виділити таку значну суму. 6 мільйонів гривень – це суттєве збільшення допомоги. 3 млн – через обласний бюджет, іншу половину ми розподілили в межах повноважень,… ...