У Кірешах оновили школу і побудували ДНЗ
Мало того, що тут реконструювали старе приміщення, поблизу нього почали зводити й новобудову, де розмістили харчоблок та їдальню для учнів, а також для найменших – дитсадок, якого село взагалі не мало. Проінспектувало потужний навчальний заклад нещодавно й керівництво області, однак керівники Хуста разом з міськими депутатами та головним освітянином міста навідуються сюди частіше. І все заради того, аби ремонтні і будівельні роботи підрядники виконали якісно, з думкою про дітей і головне – на роки.
Друге дихання Кірешська ЗОШ І-го ступеня отримала ще у 2016 році, коли стартували роботи з капітального ремонту. За вікном 2020-й і школа до введення карантинних обмежень продовжувала працювати у звичному режимі, а от новозбудований ДНЗ досі чекає на відкриття. Через коронавірус його кілька разів переносили.
«У Кірешській школі працюю 13-й рік поспіль. Школа з роками набула жахливого стану, тому потреба реконструювати її була неабияка. І от 4 роки тому розпочалося шкільне оновлення з добудовою дитсадка, адже попит на дошкільну освіту є. Так, дітей дошкільного віку у нас багато і увесь час батьки довозять їх у міські ДНЗ, що вже переповнені. Відкриття ж свого у Кірешах дозволить зменшити у них перевантаження, адже він зможе забезпечити дошкільною освітою не лише місцевих дітлахів, а з окремого нового спального мікрорайону міста та сусідньої Ізи Хустського району. Остання роками не мала дитячого закладу і там за ним також у черзі. До слова, потужність новозбудованого ДНЗ складе понад сотню дошкільнят. Для початку ми розраховуємо на 2 групи – ясельну і старшу. Щодо школи, то наразі тут навчається 51 дитина, з яких 11 – випускники 4-го класу, що продовжать загальну освіту вже у закладах Хуста. Група продовженого дня у початківців теж є, однак триває всього півтори години із-за відсутності харчоблоку. У добудові буде все, чого не вистачало всі ці роки, їдальня для початківців у тому ж числі. Сподіваємося на відкриття 1 вересня», – ділиться Марія Росоха, вчитель початкових класів.
«с.Кіреші входить до складу Хустської міської ради і тут проживає понад півтори тисячі краян. Питання щодо власного ДНЗ з часом ставало все актуальнішим, тому вирішили його будувати. Це перше, друге – існуюча Кірешська школа руйнувалася на очах і потреба відремонтувати її була значною. Особливо турбував дах, свого часу сильний снігопад зруйнував його, а із-за частих дощових опадів намокали і стеля, і стіни, і підлога. Тож, ми взялися вирішувати одразу обидва питання. Завдяки державній субвенції їх таки й вирішили. Адже понад 20 млн. гривень вартує реалізація спільного проєкту під назвою «Реконструкція школи під НВК», а це немала сума, погодьтеся. Зараз маємо світле, затишне приміщення як шкільне, так дошкільне, двері якого відкриються вже з початку нового начального року», – додає Володимир Кащук, міський голова.
«Насправді дуже важливий об’єкт для всього Хустського освітнього простору, а особливо для громади Кіреш. Адже досі ДНЗ тут взагалі не було, як і харчоблоку та їдальні в школі. Окрім просторого приміщення, є і таке ж просторе подвір’я з альтанками та зеленими зонами. Тобто є всі умови для навчання та виховання дітей і вони, без сумніву, гідні – осучаснені та комфортні. Варто зауважити, що наразі такого поняття як НВК у законодавстві вже немає і об’єкт при відкритті матиме іншу назву, не таку як за проєктом. Це буде скоріш за все Кірешська ЗОШ І-ступеня, у складі якої функціонуватиме й ДНЗ. Однак передуватиме цьому здача об’єкта в експлуатацію. З покращенням епідситуації цей процес, маю надію, пришвидшиться. Адже роботи завершили підрядники вже майже пів року тому, а дитячі групи досі пустують», – підсумовує Василь Мочарник, начальник управління освіти, релігій та у справах національностей.
Пресслужба Хустської міської ради