“М-студіо” про проблеми “Долини нарцисів”
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/20200504_094555-300x169.jpg)
Щороку, щоб подивитися на славнозвісну “Долину нарцисів” Карпатського біосферного заповідника приїздять тисячі туристів зі всієї України і не тільки. Чи зможуть охочі поглянути на тендітне біле квіткове простирадло цьогоріч – ще невідомо, враховуючи пандемію COVID-19. Та і масове цвітіння червонокнижного нарцису вузьколистого тут почнеться лише у першу декаду травня. Однак крім потенційної туристичної, у Долині є чимало інших, не менш важливих проблем. До прикладу, екологічні. В першу чергу – зміна гідрологічного режиму. А щоби вирішити цю проблему керівництво заповідного масиву проводить ряд природоохоронних заходів, зокрема на основних водотоках цієї долини роблять спеціальні загати, аби підняти рівень ґрунтових вод. Не менш актуальною є проблема заростання лучно-болотних заплавних лук вербою, деревно-чагарниковою рослинністю. Нагадаємо, 28 березня цього року у Долині нарцисів спалахнула пожежа. Причиною, як не дивно, було спалювання місцевими жителями сухої трави, які вважають що підпал – це кращий спосіб очищення природніх луків від залишків минулорічної рослинності. Тоді вигоріло близько 9-ти га долини. Альтернативним, законним і, головне безпечним знищенням від залишків сухої трави є буйволи!
Опубліковано: 04.05.2020 655 Переглядів
Також може бути цікавим
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/6692cc3da7bef__20240712132916-300x169.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/subsydiya-326x245-1-300x225.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0943-200x300.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0679-300x200.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/450611958_492601106756461_3934357171397496594_n-300x300.jpg)