Хустська міська рада

Володимир Ерфан: Відреконструйована під’їздна дорога до Руїн Хустського замку дозволить збільшити кількість туристів, а відтак додатково наповнити міську скарбницю

Як ми вже повідомляли, минулого тижня делегація з Хуста відвідала Словаччину у рамках впровадження спільного проєкту «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст». По поверненні керівник проєкту, який й очолив делегацію, секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан дав розлоге інтерв’ю про поїздку і відповідно про сам проєкт, який вже на старті реалізації.

  • У м.Сніна відбулась Стартова Конференція з реалізації проєкту Програми Транскордонного Співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст», у якій Ви, Володимире Івановичу, безпосередньо брали участь, тож розкажіть про що зокрема йшла на ній мова?
  • Так, це була стартова конференція, де було презентовано як частину проєкту від Сніни, так частину – від нас. Відтак наші партнери у рамках проєкту реконструюватимуть другу частину свого палацу та прилеглого скверу, а ми проведемо реконструкцію підїздної дороги до Руїн Хустського замку.

 

  • Хто ще був у складі делегації з Хуста і яку мету взагалі переслідувала ця закордонна поїздка?
  • У складі делегації перебували ті, хто безпосередньо має відношення до даного проєкту та його реалізації. Я, як керівник проєкту, очолив делегацію. Ще були відряджені: заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Щербан Роман Іванович, начальник відділу з питань юридично-правового забезпечення діяльності ради Гуменюк Наталія Олександрівна, начальник відділу містобудування та архітектури Орос Василь Васильович, спеціаліст відділу інноваційних впроваджень інвестицій та сталого розвитку міста управління економіки Луп’як Віталій Іванович, спеціаліст І категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Хустської міської ради Донинець Мар’яна Юріївна. Для усіх членів делегації ця поїздка була ознайомчою. Мета – побачити проєкт зсередини, а не поверхнево – на відстані. Переконаний, це спрацює на результат.

 

  • Окрім конференції, чим ще була цікава зустріч із партнерами?
  • Уряд м. Сніна організував культурну програму, у ході якої ми відвідали їх визначні місця. Серед них й міні-музей дерев’яних церков Словаччини, що були притаманні Сходу цієї країни, зведені у часи лемків, бойків, так звані Руснацькі церкви. Також побували ми на місці падіння метеориту, а ще бачили єдину хату, вкриту соломою. Адже у них нема такого музею під відкритим небом як у нас в Ужгороді, етно-музею, мають лиш цю хату. До слова, унікальну хатину викупило місцеве ТБ, що збирається перенести її на вільну землю, бо наразі стоїть вона на приватній. А потрібна реліквія телевізійникам для програми «Вечірня казка», формат зйомки якої відповідає даній тематиці. Загалом цікава поїздка, пізнавальна.

 

  • Володимире Івановичу, от а що далі? Так, спершу амбітні плани, потім – розробка проєкту, пошук фінансового ресурсу і обговорення всіх нюансів з реалізації тощо. А зараз ми вже можемо говорити про те, що Ви таки перейшли від слів до справ?
  • Звичайно. Наразі реалізація проєкту вже стартувала. На Замковій горі розпочаті земляні роботи, а також здійснена вирубка дерев, що дозволить дорогу до руїн замку розширити. Також будуть бетонувати підпірні стінки, а також встановлювати лотки водовідведення, і так по-малу будемо рухатися до під’їзної брами. Друга черга – від підніжжя (мостику та стоянки) до цієї середини – Соснової галявини.

Власне, проєктом передбачені підготовчі будівельні роботи на дорозі з встановленням системи водовідведення для захисту шляху від розмиву; встановлення дорожнього покриття з бруківки та бордюрів по всій довжині дороги від підніжжя гори до її вершини (Протяжність: 1 км. 100 м.); встановлення в’їзних воріт для захисту території «Руїн Хустського Замку»; встановлення в зоні відпочинку (Соснова галявина) макету замку у масштабі 1:20; встановлення вздовж дороги вуличних світильників у кількості 57 шт. і малих архітектурних форм – лавиць та інформаційно-вказівних знаків. Крім того, проєкт передбачає й озеленення. Відтак буде висаджено 51 дерево і 50 кущів, а також передбачено висівку багаторічних  трав. 

 

  • Насамкінець, на скільки важливий даний проєкт для громади міста чи є в ньому взагалі потреба, якщо навколо нього стільки нарікань і незадоволених громадян?
  • Так, люди десь говорять, що у нас у місті є більш нагальні проблеми. В якійсь мірі вони праві. Однак не все одразу – це перше. Друге – ще раз наголошую, що реалізація даного проєкту у більшій мірі фінансується коштом ЄвроСоюзу, а не місцевими платниками податків. Тому від такої нагоди гріх відмовлятися. Щодо його важливості та потреби реалізувати, то вони – неабиякі! Адже свідок минувшини, залишений нам у спадок, відвідують туристи. Той турист, який приїхав у місто, він у когось має поїсти, десь спати, відремонтувати авто чи щось купити собі на згадку, а це все – додаткові прибутки підприємців, які сплачують податки до міської скарбниці, що знову ж таки дозволять нам ще щось зробити у місті, відремонтувати чи побудувати і т.д, і т.п. Тільки так ми зможемо забезпечити належну життєдіяльність міста.

 

До слова, проєкт має офіційний термін реалізації: з 2019 року по 2021 рік (жовтень). Однак, якщо не буде перебоїв у фінансуванні і дозволятиме погода, будівельні роботи завершаться до кінця 2020-го. Так, до травня 2021 року об’єкт вже зможуть здати в експлуатацію. Фінальною ж стадією проєкту стане кількаденний лицарський фест, де відбуватиметься й імітація осади Хустського замку лицарями, й варіння каші, й багато інших цікавинок. Отож, місто має подальший розвиток та потенціал, що відрадно.

Пресслужба Хустської міської ради

 

Опубліковано: 30.01.2020 3497 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

«Пам’ятаємо. Боремось. Перемагаємо»
У міському парку сьогодні відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення, приурочений 80-й річниці завершення Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Керівництво громади, району, громадськість згадали тих, хто не повернувся з полів бою минулого, і тих, хто сьогодні продовжує боронити нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв усіх… ...
Пам’ятаємо…
80 років тому українці разом з іншими націями антигітлерівської коаліції захистили світ від страшних жахіть фашизму. Об’єдналися і перемогли. Сьогодні цю памʼятну дату відзначаємо в умовах найстрашнішої з часів Другої світової війни. У цій героїчній боротьбі ми сильні, як ніколи. Наша безпрецедентна єдність – запорука успіху. В ім’я майбутнього вільної Української Держави ми здолаємо ворога.… ...
АНОНС: ранкова зарядка на стадіоні «Карпати»
Традиційна ранкова зарядка відбудеться 10 травня о 09:00 год. на стадіоні «Карпати». Мета заходу – популяризація здорового способу життя, піклування про власне здоров’я, зміцнення фізичного та емоційного стану. Гарантуємо учасникам справжнє задоволення від активної зарядки, позитив та бадьорий настрій. Приєднуйтесь! Можливо саме для Вас ранкова зарядка стане Вашим традиційним початком дня! ...
Запрошуємо експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації Закарпаття представити бізнесовим колам Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу власний віртуальний стенд на онлайн виставці „Ukraine Exports 2025”
Експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації зможуть безкоштовно представити власний віртуальний стенд на онлайн виставці українських компаній під назвою „Ukraine Exports 2025”, цільовою аудиторією якої будуть бізнесові кола Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу. Метою віртуальної виставки „Ukraine Exports 2025” є налагодження контактів між українськими постачальниками і потенційними імпортерами за кордоном (регіон Близького Сходу), зокрема… ...
GUIDE: ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ЗІ ЗНАЧНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
З метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів в лютому 2021 року набув чинності Закон України „Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Державна підтримка доступна інвесторам, які планують реалізувати в Україні проект вартістю не менше 12 мільйонів євро та терміном реалізації до 5… ...
Розпочато прийом заявок на участь у національному відборі Ukraine Enterprise Promotion Awards
Національна премія Ukraine Enterprise Promotion Awards (UEPA) – це український етап європейської ініціативи „European Enterprise Promotion Awards” (EEPA), під час якої будуть нагороджені ініціативи, що сприяють розвитку українського малого і середнього підприємництва (МСП) на національному, регіональному та місцевому рівнях. EEPA відзначає найуспішніших популяризаторів розвитку підприємництва в Європі, демонструє найкращі заходи політики та практики у сфері… ...