В місті над Тисою відкрили третій навчально-практичний центр
Визнано, що уміння жити красиво — це велике мистецтво, осягнути яке дано далеко не кожному. Але є люди, для яких краса — не що інше як професія.
23 травня 2019 року, в Хустському професійному ліцеї сфери послуг (керівник Пригара Д. М.). урочисто відкрито навчально-практичний центр перукарського мистецтва з підготовки кваліфікованих.
Багато юнаків та дівчат саме так розпочинають свою кар’єру – з навчання для себе, а потім розуміють, що професія перукаря – це їхнє покликання! Ця професія офіційно визнана і є на сьогоднішній день найбільш актуальною.
Вона поширена і престижна. Ці фахівці працюють в модних салонах і перукарнях. Професія дозволяє працювати індивідуально, обслуговувати клієнтів вдома, відкрити власну справу.
Професія перукарів сягає віків. У стародавній Єгипетській культурі представники цієї професії були досить шановані особи. Перукар був одним з найбільш важливих людей. Це було зумовлено тим, що раніше вважалося, що злі духи можуть ввійти в тіло людини лише через її волосся. Тому його стрижка — це спосіб вигнання їх з людини.
Перукар – це, в першу чергу, художник, який малює не на полотні, а на волоссі. Саме волосся – предмет праці перукарів-модельєрів, дизайнерів зачісок. Волосся – це чисте полотно, на якому кваліфіковані фахівці можуть створювати будь-який малюнок!
Зачіска має таке велике значення, що яку б золоту, прикрашену коштовностями сукню людина б не одягла, як би не нафарбувалась – але якщо не причесалась, вбраною вважатись не може.
Вимоги до сучасного майстра перукарської справи дуже високі. Перукар має бути освідченим у питаннях гігієни, безпеки праці, володіти знаннями з матеріалознавства, пластичної анатомії, знати закони колористики, просторової композиції. Важливим компонентом професійного портрета перукаря є культура, уміння доброзичливо контактувати з людьми, знання з етики та психології, історії перукарської справи.
Представники даної професії завжди затребувані, а у зв’язку з тим, що бажання людей гарно виглядати зростає, попит на них буде і далі збільшуватися. Заробітна плата у перукарів відрядна і залежить від кількості клієнтів і рівня закладу, в якому вони працюють, загалом вона не поступається середньому рівню доходів у промисловості. Перукарі, що зробили собі ім’я, мають дуже високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах. Деякі відкривають салони краси, власні студії зачісок.
Відкриття навчально-практичного центру перукарського мистецтва на Хустщині, є безперечно знаковою подією для професійної освіти і для освітньої галузі області в цілому. Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів є одним з найважливіших чинників для економічного зростання нашого краю. Знаковим є і те, що цього року на державному рівні визначено 19 професій, які є найважливішими для країни і відповідно прийнято рішення про відкриття 25 центрів, і особливо приємно, що вже третій, сьогодні відкрито саме в Хусті.
Опубліковано: 22.05.2019 4141 Переглядів