Облік доходів платника єдиного податку
Підпунктом 292.1 ст. 292 Податкового кодексу визначено, що доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. Також в даній статті визначено, що включається та не включається до складу доходу платників єдиного податку.
Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 Податкового кодексу.
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів, та платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів і витрат. Порядок ведення таких книг визначено Порядком ведення Книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, затвердженим наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р. № 579.
Книга обліку доходів ведеться шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (пп. 296.1.1 п. 296.1 с. 296 Кодексу).
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/ або які отримано готівкою, вартість безплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п.5 Порядку №579).
Записи у Книзі обліку доходів та витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов´язкове державне соціальне страхування тощо.
Дані заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платниками податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Книга зберігається у платника податку протягом трьох років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.
Для реєстрації Книги платника єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
За вибором платника податку Книга обліку доходів (книга обліку доходів і витрат) ведеться в паперовому або електронному вигляді.
Зберігається Книга безпосередньо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
За матеріалами Хустської ОДПІ
Опубліковано: 16.02.2018 1715 Переглядів