Зверненняз нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня 2017 року
до керівників підприємств, установ та організацій, підприємців, політичних партій, релігійних конфесій, громадських об’єднань, жителів міста
Кожного року 3 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Його проголошенням у жовтні 1992-го Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй засвідчила увагу міжнародної спільноти до людей з особливими потребами та визнала піклування про них однією з визначальних рис цивілізованості кожної держави. Відтоді ця дата – нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.
Багато країн успішно здолали шлях до визнання прав інвалідів нарівні зі здоровими людьми. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. Українське суспільство з розумінням і повагою сприймає прагнення інвалідів до інтеграції в усі сфери життя, посильної участі в законотворчому державному будівництві.
Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Скоріш – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.
Як відомо, значна кількість наших співмешканців перебувають сьогодні на тій чи іншій групі інвалідності. Ці люди, як ніхто потребують уваги, поваги та підтримки з боку суспільства, держави, місцевої влади. Окрім матеріальних труднощів, вони відчувають потребу у посильній праці, вирішенні побутових проблем, юридичних питань, питань одержання медичної допомоги та реабілітації.
Пам’ятаючи про цю соціально вразливу частину наших співгромадян, виконавчий комітет Хустської міської ради взяв на себе конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, медичних і психологічних умов життя, допомагають використати ряд законних пільг, у міру можливості забезпечує їм рівні можливості участі в економічній, політичній і соціальній сфері життя міста.
Звичайно, людина не всесильна і часто не може подолати недугу, погане самопочуття чи фізичний дефект, але використовуючи внутрішні ресурси, долаючи життєві перешкоди, досягає гармонії духовного і психічного здоров’я, стає соціально-повноцінною особистістю. Саме таким людям властиві впевненість у власних силах, вміння опиратися на власний потенціал. Їх мужність та оптимізм-взірець для інших. Але з нашою допомогою побороти недугу їм набагато легше.
Тому ми звертаємося до сумління і совісті всіх людей з проханням керуватися принципами гуманізму і справедливості при розв’язанні життєвих проблем інвалідів, ставлення до них. Від нас усіх залежить , щоб ці люди не почували себе зайвими, а брали участь у житті суспільства. Лише спільними зусиллями громадських, політичних, релігійних організацій, усіх людей доброї волі ми зможемо створити комфортні умови для цих людей.
Звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій, підприємців, політичних партій, благодійних фондів , релігійних конфесій, громадськості міста з проханням згадати про людей з обмеженими можливостями, здійснити, у міру можливостей, доброчинні заходи, зробити свій внесок у поліпшення їхнього матеріального становища, щоб ці знедолені люди хоч на мить забули про свої труднощі, а їхні серця наповнились вірою в добро і впевненістю у завтрашньому дні.
Виконавчий комітет Хустської міської ради