Міський голова Володимир Кащук на початку вересня взяв участь
у засіданні національного круглого столу «Розумні міста: інновації в місцевому самоврядуванні. Презентація досвіду Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3» у реалізації проектів інноваційного врядування».
5-6 вересня представники уряду, 26 міст-партнерів, міжнародних донорів, громадських організацій зібрались у Києві, щоб обговорити результати впровадження компоненту «Інноваційне врядування» та майбутні перспективи розумних міст. Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» допомагає 26 містам-партнерам інтегрувати інноваційні технології у життя міст, щоб зробити їх більш комфортними та доступними для всіх жителів.
У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Представництва ЄС в Україні, Державного агентства з питань електронного урядування, Європейської економічної комісії ООН, Регіонального офісу ПРООН у Стамбулі, Програми розвитку ПРООН в Україні, Представництва ООН в Україні, наукових установ, громадських організацій, «Української асоціації органів місцевого самоврядування «Українська організація районних та обласних рад», Асоціації малих міст України, учасники проектів ЄС/ПРООН МРГ-3 і 26 міст-партнерів Проекту.
Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – комплексна ініціатива підтримки врядування за участі громад та ініціатив, які впроваджуються ними, мають на меті покращення умов проживання, посилення прозорості і підзвітності в місцевих органах самоврядування через запровадження е-послуг. 40 інноваційних проектів, виконаних у невеликих містах, – це третина усіх проектів реалізованих в Україні протягом минулого року. 80% із них фінансувалися коштом ПРООН/ЄС, 20% виділялися на місцях – владою з бюджету та самими мешканцями.
В Хусті за цією програмою оновлено житлові будинки, поліпшено енергоефективність багатоповерхівок загалом 24 ОСББ та реалізовано Спільний Проект Євросоюзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III» «Smart Сity» в рамках якого встановили 24/7 інтелектуальні камери відеоспостереження у міському парку та кнопки термінового виклику з негайним повідомленням поліції.
Неабиякий інтерес аудиторія виявила до напрацювань розумних послуг мешканців Дрогобича «Кабінет мешканця», Вознесенську «Медицина онлайн», Бахмача «Розумна та безпечна школа», Івано-Франківська «Місто для всіх». Практика запровадження проектів розумної місцевої влади була висвітлена у презентаціях «Відкритий бюджет міста Ніжин», «Розумна влада» (м. Миргород), «Інформаційний портал» (м. Горішні Плавні), «Хмарні послуги» (м. Українка). Обговорили інновації в побудові розумної інфраструктури міст Чугуїв («Розумне та безпечне місто»), Переяслав-Хмельницький («Розумна вулиця та інтерактивна мапа міста»), Золочів («Розумна вулиця – поєднання безпеки та комфорту»), Рубіжне («Впровадження напрямку Розумне місто»).
Це лише невеликий приклад успішної інтеграції технологій з поміж інших ініціатив, підтриманих проектом ЄС/ПРООН. У результаті понад 2,5 млн людей в Україні отримали користь від впровадження таких заходів як «Розумна Рада», «Електронна медицина», «Розумні автобусні зупинки», мобільні додатки для туристів тощо. Усі ці технології мають на меті зробити міста комфортними та доступними для всіх людей.