Хустська міська рада

Жорстоке вбивство жінки, скоєне її рідними дітьми, –

IMG_7432це привід для серйозних висновків і виважених рішень з боку влади, педагогів, батьків, громадськості, правоохоронних органів
28 лютого з ініціативи депутатського корпусу та керівництва міста, за участі директорів місцевих навчальних закладів, представників громадських організацій, правоохоронних органів, прокуратури, духовенства у Хустській міській раді відбулася розширена нарада щодо резонансного злочину, що стався в Хусті в ніч проти 20 лютого – вбивства жінки, яке скоїли її рідні діти.
Розпочалося зібрання вшануванням пам`яті покійної. У залі був присутній і згорьований чоловік загиблої, який вирішив докласти всіх зусиль для того, щоб у майбутньому подібна трагедія не торкнулася інших родин.
-Ми всі причетні до того, що сталося. Це провина всього суспільства. Ми маємо дітей, онуків, і ніхто не гарантує, що завтра така трагедія не станеться у нашій родині. Про це не можна замовчувати, ми повинні об`єднати всі зусилля, аби в подальшому унеможливити подібні випадки. У свою чергу міськрада готова провести позачергову сесію, виділити кошти на нічне патрулювання, докласти максимум зусиль, ужити всі необхідні заходи для ліквідації негативного явища, – такими словами розпочав нараду очільник міста Володимир Кащук.
Кожен на зібранні мав нагоду висловити свою думку, пропозиції та бачення щодо вирішення проблеми, яка сколихнула все місто. Першими відгукнулися працівники культури. Так, директор міської центральної бібліотеки Вікторія Курденко вбачає найбільшу проблему сучасного покоління в цілому у відсутності організованого культурного дозвілля, повноцінного заповнення позашкільного життя учнів. На її думку, у дітей мало можливостей для вивільнення енергії у правильному руслі, і як результат – відраду вони знаходять у таких небезпечних захопленнях, як алкоголь та наркотики.
У свою чергу начальник відділу освіти, релігій та у справах національностей виконкому Хустської міської ради Василь Мочарник навів статистику: з 4 400 учнів міста 57% залучені до занять в гуртках. На думку головного освітянина, найбільша проблема трагедії сучасного покоління в негативі, який йому нав`язують звідусіль, починаючи зі ЗМІ та завершуючи самим оточенням. Важливим аспектом є і слабка, а часто-густо повністю відсутня комунікація між батьками та вчителями.
«Виховання на негативі може породити тільки негатив. Подивіться, що сьогодні пропагують сучасні фільми, передачі, комп`ютерні ігри, навіть мультфільми – насилля, розбій, жорстокість. На жаль,  функція виховання у школи сьогоднішніми законами майже знята. Вона надана виключно батькам. Будь-який вчитель розуміє, що слово має виховну функцію, але в той же час простежується тенденція втрати співпраці, діалогу, взаємозв`язку між батьками і вчителями. Батьки не несуть інформацію про дітей класним керівникам, а будь-які зауваження з боку педагогів на адресу їхніх дітей сприймають різко. Ми не хочемо замовчувати це, говоримо з педагогами, шкільними психологами, просимо їх ретельніше працювати з дітьми, рухатися далі, не стояти осторонь. Тим паче в тих ситуаціях, коли батьки змушені залишати дітей на бабусь-дідусів, їхати на заробітки, аби прогодувати сім`ю, – каже Василь Мочарник. – Зауважу, що у структурі нової поліції є необхідність створити спеціалізований відділ, який буде займатися суто неповнолітніми, розуміти дитячу психологію. Потрібно виробити стратегію і починати, на мою думку, з найпростішого – створення позитивного середовища».
Звернувся до присутніх і директор Хустської СШ I-III ст. №3 Віталій Рішко, де навчалися школярі.
«Адміністрація школи не знімає з себе вини у тому, що сталося, адже це наші учні і нам дуже боляче. Нас звинувачують в тому, що школа дає позитивну оцінку дітям. Але ж тут є особові справи цих школярів. Дівчина в початкових класах була відмінницею, у 9-му мала середній бал – 8, у 10-му в 1-му семестрі – 7,6. Займалася у гуртках – була хорошою волейболісткою. Хлопець був залучений до майже всіх шкільних заходів. У нашій школі колектив багато працює над виховною роботою учнів, але, шановні, у школі діти проводять лише 6-7 годин на день, а в добі – 24 години, і цей час навчальний заклад не може заповнити, цим повинні займатися сім`я, оточення. Це проблема всього суспільства і з нею потрібно боротися спільно».
Проблему торгівлі наркотиками на нараді порушив громадський активіст Роман Келемен. Він наголосив на необхідній співпраці в боротьбі з цим негативом правоохоронних органів та власне самих громадян. У школах вчителям, психологам потрібно посилити роз`яснювальну роботу, зокрема розказувати дітям про небезпеку, яку несе вживання цього зілля. У той же час він закликав батьків відразу повідомляти про відомі факти збуту наркотиків у поліцію та моніторити спілкування дітей у соцмережах.
До слова, на зібранні пролунала думка й про те, що під час навчально-виховного процесу потрібно заборонити доступ сторонніх осіб на території шкіл, ввести так званий режим закритого типу, як вже давно практикують у всьому світі.
“Справді, рівень наркозлочинності у місті викликає тривогу. Але ми з цим боремося в міру своїх можливостей. Приміром, по документуванню збуту наркоречовин є певні труднощі, є обмеження законодавством, це кропітка робота, що має комплекс заходів, які передують затриманню людини. На сьогодні маємо два кримінальні впровадження, по яких проводяться заходи. Варто зауважити, що права поліції обмежені щодо неповнолітніх, без згоди батьків ми не можемо нічого зробити. Поки що жодні батьки до нас не підходили з повідомленням, що їхня дитина вживає наркотичні речовини, з проханням допомогти, перевірити, – зазначив заступник начальника Хустського відділу поліції, начальник слідчого підрозділу Олександр Капцош.
Такий стан справ учергове викликав у присутніх пропозицію створити у місті муніципальну поліцію, активісти навіть виявили бажання організувати загони для нічного патрулювання Хуста.
Свою думку щодо вирішення цієї проблеми висловило й духівництво, а саме настоятель кафедрального собору св.Кирила і Мефодія протоієрей Василій.
“Мені дуже важко, бо в цій ситуації відчувається якась безпомічність. Скажу так: більшість батьків, які зараз виховують дітей, мають ще радянське виховання, вони асоціюють наркотик зі шприцом. Діти ж про такий метод майже нічого не знають, бачать цю гидоту здебільшого у вигляді цигарок. Сигаретний бізнес у нашій країні захищений на вищому рівні, це серйозний прибуток і правоохоронці нічого не зроблять. Все починається з малого, з першої викуреної цигарки, вміст якої нам не відомий. Сподіваюся, що нас, представників різних конфесій, окремо збере міський голова з проханням виховувати у своїх прихожан негативне відношення до шкідливих звичок, а головне – розуміння в підростаючого покоління, що життя – це Божий дар. Дитину виховує не тільки школа, але й сім`я, і церква, і суспільство в цілому».
Підсумками зібрання стали пропозиції, озвучені секретарем Хустської міської ради Володимиром Ерфаном, а саме розгляд на позачерговому засіданні сесії питання щодо створення у місті муніципальної поліції, звіт керівників силових структур про стан злочинності у Хусті, проведення круглого столу зі священиками всіх конфесій, облаштування у публічних місцях соціальної реклами з приводу стосунків дітей і батьків, вживання наркотиків та їхніх наслідків тощо.

Богдана Клекнер.

Опубліковано: 03.03.2017 3794 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

“Виплата грошової компенсації особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за найм (оренду) ними житлових приміщень”
“Виплата грошової компенсації особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за найм (оренду) ними житлових приміщень”. Детальніше про послугу: Мінветеранів Ознайомитися з послугою  можливо також на порталі ДІЯ «Гід з державних послуг» https://guide.diia.gov.ua/view/vyplata-hroshovoi-kompensatsii-osobam-iaki-zakhyshchaly-nezalezhnist-suverenitet-ta-terytorialnu-tsilisnist-ukrainy-za-naim-oren ...
«Безбар’єрність – це коли можеш»
10 червня 2025 року в Україні розпочалась всеукраїнська комунікаційна кампанія соціальних змін «Безбар’єрність – це коли можеш». Вона має на меті змінити підхід до взаємодії у суспільстві та сприяти формуванню середовища, в якому кожен має можливість реалізувати себе без перешкод. Ініціатива реалізується Міністерством культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з пріоритетними проєктами міністерств, за… ...
Інформація щодо захворюваності на гепатит А в селі Іза
У зв’язку зі зростанням кількості випадків захворювання на вірусний гепатит А у селі Іза виконавчий комітет Хустської міської ради звертається до мешканців із проханням бути уважними до свого здоров’я та дотримуватись профілактичних заходів. Що таке гепатит А? Гепатит А — це вірусне захворювання печінки, що передається переважно фекально-оральним шляхом: через брудні руки, забруднені воду або… ...
Діалог влади та бізнесу: “Стала енергоефективність та енергоменеджмент у громадах та на підприємствах”
Закарпатська обласна державна адміністрація – обласна військова адміністрація організовує чергову онлайн зустріч «Діалог влади та бізнесу», яка відбудеться 10 липня 2025 року (початок о 15:00 год.) за участі представників структурних підрозділів обласної військової адміністрації, організацій, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання. Запрошуємо взяти участь у онлайн нараді, долучитися до виступу та обговорення. Посилання на Zoom: https://us06web.zoom.us/j/81201386858?pwd=OQhfTLKiQNmCJ7jbEmQdDE36aKSza4.1 Ідентифікатор конференції: 812 0138… ...
Cтартує прийом заявок на Конкурс стартапів 2025
Cтартує прийом заявок на Конкурс стартапів 2025, який проходитиме з 1 по 30 липня 2025 року.  Ініціатива реалізується в рамках регіональної Програми розвитку малого та середнього підприємництва, у тому числі для підприємців – ветеранів, учасників бойових дій та членів їх сімей у Закарпатській області на 2021 – 2025 роки, з метою підтримки підприємницької активності та… ...
Інформація про результати конкурсу
Інформація про результати конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади, який відбувся 07.07.2025 року Інформуємо, що за результатами проведеного конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади, а саме: –… ...