Субсидії за новими правилами. Як розрахувати та отримати допомогу від держави
Хто має право отримати субсидії за новими правилами, та як розрахувати розмір субсидії.
Тим, хто розраховує на отримання допомоги від держави у вирішенні комунальних проблем, потрібно весь час бути пильними – «правила гри» змінюються постійно. Із травня 2015 року, коли Кабмін України прийняв нову систему призначення житлової субсидії, вимоги до громадян змінювалися неодноразово. Уряд встиг переглянути перелік документів, необхідних для оформлення субсидій, а також норми споживання комунальних послуг.Також постійно зростає кількість тих, хто розраховує на призначення допомоги в оплаті комунальних послуг. Тому державі доводиться збільшувати «житловий» бюджет. Щоб з’ясувати, хто ж за новими правилами має право на житлову субсидію і як розрахувати її розмір, ми зібрали найостанніші дані на цю тему. Отже:
- Кому призначають субсидії.
- Як розрахувати розмір житлової субсидії (калькулятор субсидії).
- Які документи необхідні для отримання субсидії (зразки бланків).
Кому призначають субсидії
Дехто помилково вважає, що субсидії призначають лише тим, хто живе у злиднях в комунальній квартирі. Це зовсім не так. У цілому можна мати недешеве майно, наприклад, автомобіль, і при цьому цілком законно розраховувати на допомогу держави в оплаті комунальних послуг. Правда, важливі нюанси при оформленні допомоги все ж є.Перший нюанс – обсяги споживання комунальних «благ». Кабмін жорстко обмежує кількість газу, електроенергії, тепла, холодної та гарячої води, які можуть споживати громадяни, що розраховують на житлову субсидію. Також до уваги береться «житловий мінімум»: 13,65 квадратних метрів на людину плюс 35,22 «квадратів» на сім’ю.Якщо ви опалюєте житло газом, для отримання матеріальної допомоги необхідно витрачати не більш ніж 5,5 кубометрів газу на квадратний метр житла. Якщо «палите» електрикою – 65 кВт на метр.
Другий нюанс – ваші статки. Ви маєте повне право володіти далеко не бюджетним автомобілем. Головне, щоб він був куплений раніше, ніж за рік до того моменту, коли ви розраховуєте отримати допомогу: правила, встановлені урядом, забороняють нараховувати житлові субсидії тим, хто в останні 365 днів робив покупки на суму 50 000 гривень і більше.Утім, і тут, можливі нюанси. Як виняток із правил, наводимо такий випадок.«Наприклад, родина мала велику трикімнатну квартиру, і от роз’їжджаються батьки з дітьми в різні квартири. Вони замість великої квартири купують меншу, можливо, переїжджають у гірші умови. Але все одно це факт покупки на суму, більшу ніж 50 тисяч. І система субсидій знову гнучка в таких ситуаціях. Ми не йдемо за тупим принципом: ну, ви ж купили житло більше ніж за 50 тисяч, отже, «не положено».
Як розрахувати розмір житлової субсидії
Фіксованих «комунальних» субсидій немає. Для кожного домогосподарства розмір допомоги розраховується індивідуально за певною формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном. Щоб визначити точний розмір субсидії, найкраще звернутися до органів місцевої влади. Тільки вони можуть назвати вам точну цифру, тому що, по-перше, деякі розцінки визначаються на місцях. А по-друге, для різних областей України діють різні коефіцієнти, які враховуються при розрахунку субсидії.Ми можемо лише допомогти вам визначити орієнтовний розмір субсидії.
Онлайн-калькулятор розрахунку житлової субсидії
http://www.kmu.gov.ua/control/calculator
Управління соціального захисту населення.
Опубліковано: 17.11.2016 1781 Переглядів