Засідання координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН
На минулому тижні, у стінах Хустської міської ради, за участі міського голови Володимира Кащука, координатора проекту від ЄС/ПРООН в Закарпатській області Марії Йовбак та голів ОСББ відбулося чергове засідання координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – III».
У ході зустрічі її учасники говорили про перспективи реалізації поданих ОСББ проектів та визначили завдання й заходи, які ще необхідно здійснити для успішної їх реалізації.
Розпочинаючи засідання, Володимир Кащук зауважив, що нині важко переоцінити значимість досвіду, який ми отримуємо при впровадженні у місті міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» окрім того додав: «Міська рада старається допомагати ОСББ, робимо невеликі, але впевнені кроки. Угода про співпрацю, яку ми підписали на початку травня, є дуже своєчасною. Угода розрахована на три роки впродовж яких ми можемо реалізувати кілька проектів спрямованих на розвиток ОСББ».
З інформацією про підсумки реалізації впровадження третьої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області виступила координатор проекту Марія Йовбак. Вона, зокрема, зауважила, що у місті Хуст третя фаза проекту стартувала лише на початку травня, але завдяки міському керівництву, саме для Хуста було виділено найбільшу з можливих квот, зважаючи на своєчасне співфінансування проектів. До того ж місто отримало додаткові дві квоти на впровадження компоненту ще у двох об’єднаннях громадян.
Марія Йовбак також нагадала, що метою Проекту є покращення умов життя місцевих громад та посилення управління за участі громадськості. З цією метою Проект підтримує впровадження місцевих ініціатив, які відображені у вигляді «мікропроектів» чи «проектів громад», через надання невеликих грантів на принципах рівності, готовності працювати, сталості та принципу співфінансування витрат. Ці пріоритети розробляються ОСББ, ОГ та спрямовуються в плани місцевого розвитку завдяки процесу спільного прийняття рішень.
Протягом третьої фази Проекту МРГ буде поширюватись підхід до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, і на рівні малих міст. Це сприятиме зміцненню управління на основі участі, забезпечить підтримку та розбудову місцевої спроможності щодо розвитку, орієнтованого на громаду, та заохотить співробітництво між громадами й місцевою владою.
Також може бути цікавим
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/6692cc3da7bef__20240712132916-300x169.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/subsydiya-326x245-1-300x225.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0943-200x300.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0679-300x200.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/450611958_492601106756461_3934357171397496594_n-300x300.jpg)