Хустська міська рада

Шановні громадяни

20150610123044В Україні почала діяти «будівельна амністія»
Затверджено порядок реалізації «будівельної амністії», – повідомляє Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області.
«Будівельна амністія» – це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкта.
Легалізація самобудів у рамках «будівельної амністії» відбуватиметься відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII та наказу Мінрегіону №79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорії складності, які збудовано без дозволу на виконання будівельних робіт».
Згідно з цими документами, під «будівельну амністію» підпадають:
індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
громадські будинки І та ІІ категорій складності;
будівлі та споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.
Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м або господарської будівлі до 100 кв. м, громадянину слід зібрати такий пакет документів:

  1. Заяву.
  2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію.
  3. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт.
  4. Копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).
  5. Інформацію відділу архітектури про відповідність розташування об’єкта будівництва державним будівельним нормам.

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.
Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м або іншого об’єкта слід зібрати такий пакет документів:

  1. Заяву.
  2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкта до експлуатації.
  3. Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації.
  4. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта.
  5. Копію технічного паспорта.

З цим пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі: м. Ужгород, пл.. Поштова, 3, Ужгородська міська рада, який прийме документи і передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом десяти робочих днів з дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію.
Після проведення реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції через ЦНАП повертається замовнику.
Легалізувати самобуди 1992—2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 року.
При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.
По питаннях просимо звертатись до відділу містобудування та архітектури Хустської міської ради та до представника Управління ДАБІ у Закарпатській області.
Три кроки до легалізації самобуду
Чотири кроки до легалізації самобуду

Опубліковано: 30.07.2015 5662 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля
Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. Детальніше читайте тут: Оголошення про початок обговорення ...
Інтелектуальний поєдинок серед молоді до відзначення 934-ї річниці міста Хуст
15 травня у рамках святкування Дня міста в залі Хустського міського центру позашкільної освіти «Сузір’я» відбувся суперфінальний святковий турнір ерудитів «Що? Де? Коли?» серед команд студентів та учнів Хустської територіальної громади, які попередньо перемогли у підсумкових інтелектуальних іграх. Нагадаємо, що впродовж багатьох років на базі міської позашкільної установи працює гурток інтелектуальних ігор (керівник Валерій Ігнатко),… ...
Запрошуємо малий і та середній бізнес на безкоштовний тренінг
Ви навчитеся шукати фінансові можливості для бізнесу Дізнаєтеся про нюанси та правила написання грантових заявок, стратегій розвитку бізнесу, маркетингу та юридичні аспекти ведення бізнесу, А також попрактикуєтеся у підборі програм фінансування. Коли? 30 травня (четвер)  Де? м. Хуст, конференц-зала готелю “VIP” (вул. В. Петенька, 5) Початок о 12:00. Навчання проводять експерти Інвест офісу, які щодня… ...
У Хусті відкрито виставку картин «Графіка-24»
15 травня у Хустській міській картинній галереї відбулася виставка під назвою «Графіка-24». Тут було представлено роботи художників із різних куточків України. Привітати митців завітав заступник Хустського міського голови Михайло Рівіс, керуючий справами виконавчого апарату міської ради Ерік Шимоня та в.о. начальника управління культури, молоді і спорту Вікторія Павлій. «Радий бачити у нашій територіальній громаді художників,… ...
День відкритих дверей у Хустській спеціальній школі
У житті Хустської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради сьогодні особливий день. Навчальний заклад із радістю зустрічав майбутніх школярів, батьків, а також запрошених гостей. Офіційну частину відкрила керівниця школи Жанна Микитюк, яка у своєму виступі розповіла про життя навчального закладу та про можливості, які отримують тут діти із вадами слуху. Досвідчені вчителі, які виховують… ...
З Днем вишиванки!
Щороку в третій четвер травня відзначаємо свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка – це той культурний код, який об’єднує українців всього світу. Сьогодні особливий день саме тому, що нині українці об’єднані, як ніколи раніше. Нас єднає спільне прагнення до Перемоги. Ворог вкрав наш мир, але він… ...