Хустська міська рада

Пам’ятник Тарасу Шевченку на вулиці Карпатської Січі

27 червня 2012 року громадськість міста Хуст мала можливість долучитись до визначної події – відкриття пам’ятника великому просвітителю, громадському діячеві, патріоту українського народу Тарасу Григоровичу Шевченку. Ініційована свого часу, ідея, нарешті втілена в життя. Відлитий у бронзі відомим скульптором з Києва Ігорем Гречаником, прийшов Великий Кобзар у місто над Тисою з тим, аби ми, дорослі не забували прививати молоді любов до отчої землі, свого роду і народу.
В урочистій церемонії взяли участь голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, міський голова Володимир Кащук, голова Хустської районної ради Василь Губаль, голова Хустської РДА Михайло Горба, голови окремих районних рад та міськвиконкомів області, депутати усіх рівнів та громадськість міста. На жаль, сам ініціатор та натхненник ідеї Віктор Балога, який зробив усе для того, аби пам’ятник у Хусті постав, не зміг бути присутнім на його урочистому відкритті.
Незабутнє свято для міста над Тисою відкрив голова обласної ради Іван Балога. У своєму виступі він відмітив, що Тарас Шевченко – із когорти особистостей, які приходять у життя навічно. Від його народження минуло 198 років, а він був і залишається потрібним кожному поколінню всього українського народу. Його велична постать привертає увагу не лише істориків, літературознавців, педагогів, але й громадськості. Бо титанічна праця будителя й одержимі переконання до останнього подиху служили рідній землі.
«Так склалося, що у Хусті досі не було символу незалежності. Думаю, таким символом стане пам’ятник Великому Кобзарю, а ця подія, без перебільшення, історичною, – наголосив міський голова Володимир Кащук. – Пам’ятник стане предметом особливої гордості, адже за останні десятиліття такої події Хуст не знав. І тому я переконаний, що хустяни будуть тепло згадувати тих людей, завдячуючи яким місто над Тисою отримало цей монумент.»
«Ми пишаємось Великим Кобзарем, – сказав голова районної ради Василь Губаль, – і водночас усвідомлюємо свій обов’язок свято берегти його пам’ять, силою і мудрістю його слова виховувати прийдешні покоління в ім’я розбудови рідного краю та нашої України».
Василь Густі, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, розповів про українського будителя, зазначивши, що слова, мовлені у далекі часи, – є величними та знаковими і в сьогоднішні дні. І дуже символічно, що цей пам`ятник постав саме у місті, де кілька десятиліть тому творили незалежну державу, де на весь світ було заявлено про Карпатську Україну.
«Символом незалежності для міста над Тисою має стати і цей пам’ятник Великому Кобзарю – всесвітньо відомого українця, який не був ані політичним діячем, ані вождем суспільного руху, звернувся до учасників урочистого заходу і автор пам’ятника – скульптор Ігор Гречаник. – Він, Тарас Шевченко, був художником, поетом і справжнім патріотом своєї землі. Важко навіть назвати іншого українця, чия любов до України була б такою абсолютною. Саме Т.Г.Шевченко заповів нам жити у «своїй хаті», де «своя правда, і сила, і воля». Тому зберегти і примножити спадщину Кобзаря – наш святий обов`язок.»
Велику справу зробили ініціатори та творці величного монументу, до якого приходитимуть покоління, вшановуючи пам’ять великого сина нашого народу. Так, Тарас Шевченко був, є і буде сином Української землі. І від нині і навіки він прописався в ошатному містечку нашого краю – в місті Хусті.

Фотогалерея:

Поділитися