Хустська міська рада

Новини управління освіти і науки

Сайт Управління освіти, релігій та у справах національностей

17.12.2012

Бекграундер за матеріалами прес-конференції «ЗНО-2013 – про найголовніше з перших вуст!»

13.12.2012

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН ДІЙ на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”

26.11.2012

Співпраця педагогічних колективів  Хустської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та ДНЗ №5 «Зернятко»

Початок навчання дитини в 1-му класі – складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності – це й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки. Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став школярем. Змінюється життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам. Пристосування (адаптація) дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому.

Безумовно, першокласники, що відвідували дитячі заклади, значно легше адаптуються до школи, ніж «домашні», які не звикли до тривалого  перебування в дитячому колективі, до певного сталого режиму.

З метою безболісної адаптації дітей до умов навчання у школі педагогічними колективами  Хустської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 2 та ДНЗ №5 «Зернятко», між якими укладено угоду про співпрацю, з 22 жовтня по 2 листопада 2012 року був проведений Тиждень дошкільної та початкової освіти, у  рамках якого були  проведені цікаві заходи. Зокрема, для вихованців садочку були організовані екскурсії по школі,  виставки дитячих робіт „Золота осінь”, „Місто орігамі” підготовлені учителями початкової школи. Малята мали змогу відвідати уроки у перших класах та познайомились із майбутніми вчителями. Кожен майбутній першокласник отримав запрошення на навчання у ЗОШ І-ІІІ ст. №2. У спортивному залі вчителем фізичної культури Мазур І.Й. були проведені для дошкільнят веселі спортивні ігри.

А вчителі початкових класів були запрошені на урочисте свято «Барвиста осінь чарівна сьогодні в Зернятко прийшла», організоване музичним керівником Бідюк О.Й.

За підсумками тижня проведено виставку досвіду педагогів Кир’янової В.Ф., Кривська З.П., Мислик О.В., Мороз М.В., Ісак М.В., Русобров Г.М., Кедик М.Й., дидактичного та роздавального матеріалу, що використовуються у навчально-виховному процесі, організовано «Круглий стіл», де практичні психологи навчальних закладів Крічфалушій М.М. та  Кедик М.Й.  представили результати проведених тестувань щодо готовності дітей до навчання, вихователі та вчителі виробили рекомендації для батьків, внесли пропозиції щодо подальшої співпраці ЗОШ І-ІІІ ст. № 2  та ДНЗ № 5 «Зернятко». Зокрема, у Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 заплановано проведення Дня відкритих дверей для майбутніх школярів та їх батьків у квітні 2013 року.

Практичний психолог                                                   Кедик М.Й

12.11.2012

Наказ №160 Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2013 році

05.11.2012

Змагаються класні керівники міських шкіл

Виховання – процес, що починається з дитинства, коли в душу дитини закладаються основні життєві принципи, що допомагають їй стати Людиною з великої букви, сміливо увійти до епохи нового розуму і зайняти в ній гідне місце, усвідомлюючи себе особистістю й  індивідуальністю.

Класний керівник – найнеобхідніша людина для дитини в сучасній школі. У нього незвичайна місія в житті: не тільки керувати, направляти, але й виховувати. Його призначення – простежити за становленням особистості дитини, що входить у сучасний світ, виховати людину, здатну гідно зайняти своє місце в житті.

«Виховання дітей – ризикована справа. Бо у разі успіху останнє придбане ціною великої праці і турботи, у разі ж невдачі – горе незрівняне ні з яким іншим». (Демокріт).

У XIX ст. цими питаннями займалися звільнені від уроків наглядачі, класні дами, вихователі. Після 1917 р. їх посади були скасовані (подекуди залишилися на громадських засадах), у 1935 р. поновлені як додаткові до основної учительської посади. У сучасній школі звільнення класного керівника від учительської роботи не передбачене, оскільки на уроках педагог має змогу вивчати дітей.

Класними керівниками призначають найдосвідченіших учителів-вихователів. Діяльність класного керівника урізноманітнює, пожвавлює виховну роботу в класі, особливо в колективі старшокласників, спрямовує її на диференціацію та індивідуалізацію виховання, на ширший і глибший вияв здібностей та уподобань школярів.

З метою сприяння зростанню престижності звання класного керівника, його ролі і статусу як компетентного педагога ХХІ століття у виконанні завдань, покладених Законом України «По загальну середню освіту» на загальноосвітні навчальні заклади Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України починаючи з 2012 року започатковано проведення Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року», періодичність проведення якого один раз на три роки.

Відповідно до Положення конкурсу 31 жовтня 2012р. відбувся І – ий (міський) етап конкурсу, який проходив у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2. Святкова, урочиста атмосфера панувала у цей осінній день у актовій залі школи, адже вболівати за класних керівників-учасників міського конкурсу та підтримати їх прийшли і директори, і заступники директорів з виховної роботи, і колеги. Учасників конкурсу привітали завідуюча міським методичним кабінетом Маслей Г.С. та головний спеціаліст управління освіти, релігій та  у справах національностей Косик С.Ю.

Кожний загальноосвітній заклад представив кращий досвід класного керівництва:

ЗНЗ П.І.Б. учасника конкурсу Тема досвіду класного керівника
СШ І-ІІІ ст. №1 імені А. Волошина Кричфалушій М.П. Роль класного керівника у навчально-виховному процесі
ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Моргентал Н.Ю. Екологічне виховання учнів
СШ І-ІІІ ст. №3 Реплюк О.М. Формування морально-етичних цінностей
ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Гангур Т.В. Ефективне впровадження інноваційних форм та методів особистісно-орієнтованого виховання – запорука успіху класного керівника
ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Пригара М.Й. Виховання культури поведінки дітей на основі відродження національних традицій українського народу
СШ І-ІІІ ст. №6 Хомечко І.О. Виховання успішної, , конкурентної та креативної особистості
Гімназія-інтернат Сайберт Т.М. Формування здорового способу життя школярів, свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої життєвої цінності
НВК №1 Деяк Т.Ю. Формування в учнів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя

 

Усі конкурсанти гідно представили багаторічний досвід своєї роботи на посаді класного керівника. Цікаво, неординарно представили самих конкурсантів-класних керівників заступники директорів з виховної роботи, зокрема Сидяртова М.Й (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), Дуда Т.В. (СШ І-ІІІ ст. №6), Тетеря Т.Ю. (НВК №1), Фекете А.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №5), Грига Н.В. (СШ І-ІІІ ст. №2).

За підсумками підрахунку набраних балів конкурсне журі, до складу якого входили представники управління освіти – Бобер О.Я. та Пригара О.В., керівник міського методичного об’єднання заступників з виховної роботи Сидяртова М.Й., визначило переможців міського конкурсу «Класний керівник року», які представлятимуть навчальні заклади у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу, а саме:

І місце – Гангур Тетяна Василівна (ЗОШ І-ІІІ ст. №4);

ІІ місце – Реплюк Оксана Миколаївна (СШ І-ІІІ ст. №3);

ІІІ місце – Хомечко Ірина Олегівна (СШ І-ІІІ ст. №6).

Щиро вітаємо переможців, бажаємо їм нових перемог та творчих здобутків.

 

29.10.2012

ПРОБНЕ ЗНО-2013.

 Реєстрацію розпочато!

 Пробне тестування – це добровільне тестування осіб, яке дає їм можливість ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Головна мета проведення пробного тестування:

– ознайомити майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

– надати можливість психологічно адаптуватися до умов проведення тестування;

– ознайомити учасників із зразками тестових завдань та способами розподілу часу при їх виконанні.

Зареєструватися можна лише через мережу Internet.

Термін реєстрації на пробне тестування – з 01 до 30 листопада 2012 року.

Реєстрація здійснюється учасником особисто ( Зареєструватися можна і тут )

Для проходження пробного тестування у Закарпатській, бажаючі можуть зареєструватися через веб-сайт Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти  http://test.if.ua

Вартість участі у пробному тестуванні 2013 року з одного предмета – 89 грн. (для організаторів пробного тестування воно не є прибутковим).

Перелік предметів і дати проведення пробного тестування:

23 березня 2013 року: українська мова та література, біологія, фізика, російська мова, всесвітня історія, одна з іноземних мов: англійська, німецька, французька або іспанська (за вибором);

30 березня 2013 року: математика, історія України, хімія, географія, світова література.

 Початок тестувань об 11.00.

 Звертаємо увагу! Учасник зможе взяти участь в одному із запропонованих в той чи інший день тестувань.

 Місце проведення – пункти пробного тестування, які створюються з дотриманням вимог Українського центру щодо їх організації. Про місце проходження пробного тестування кожен учасник після 30 січня 2013 року зможе дізнатися з інформаційної Персональної сторінки («Особистий кабінет учасника ПЗНО»), створеної на сайті  http://test.if.ua

Допуск на пункти пробного тестування буде здійснюватися за наявності:

– квитанції про сплату вартості послуг за проведення пробного тестування;

–  паспорта або свідоцтва про народження;

– запрошення (реєстраційної картки).

Запрошення (реєстраційну картку) слід роздрукувати з інформаційної Персональної сторінки («Особистий кабінет учасника ПЗНО»), створеної на сайті http://test.if.ua

У разі неявки учасника на пробне тестування з будь-якої причини сплачені кошти не повертаються.

Учасники, які не змогли пройти пробне тестування, матимуть можливість отримати упродовж 3 днів  на пункті пробного тестування комплект тестових матеріалів.

Результати пробного тестування учасники визначають самостійно після виконання всіх завдань. Після закінчення часу, відведеного для роботи з тестом, учасники тестування отримають інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання, схемами нарахування тестових балів.

Учасники можуть визначити результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів. Для цього необхідно після 23 березня 2013 року зайти на сайт, на якому реєструвалися, та у відповідних розділах інформаційної  сторінки «Особистий кабінет учасника ПЗНО» внести відповіді зі свого паперового бланка А. Ознайомитися з результатами можна буде після 05 квітня 2013 року.

Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти.

 

Відповідальна за ЗНО у м. Хуст                                         В. Борка

27.08.2012

Оздоровлення – дітям

Непомітно добігають кінця літні канікули. Ще декілька безтурботних днів залишилось юним хустинам для того, щоб досхочу насолодитись принадами літньої пори та з новими силами, сповнені незабутніх вражень, приступити до опанування основ наук.

Цікаво й весело провели літні канікули школярі, які своїми міцними знаннями та творчими успіхами приносять славу рідному місту. Завдяки послідовному курсу Хустської міської ради на підтримку талановитих та обдарованих дітей, вже 9 років поспіль міські школярі оздоровлюються у різних місцях Чорноморського узбережжя.

Не винятком стала і оздоровча компанія 2012 року, на придбання путівок у стаціонарному оздоровчому таборі з міського бюджету виділено 94 500 грн.

Нещодавно 54 учнів міських шкіл, із числа переможців ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, обласних конкурсів та змагань, відповідно до рішення виконавчого комітету Хустської міської ради від 18 липня 2012 р. № 353 «Про оздоровлення талановитих та обдарованих учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців позашкільних установ м. Хуста у дитячому оздоровчому таборі “Прибережний” (с. Лазурне, Скадовського району Херсонської області)», повернулися з відпочинку на Чорному морі. Діти отримали масу позитивних вражень, завели нових друзів з різних куточків нашої Батьківщини, показали свої вміння та таланти, які майже щодня демонстрували на концертному майданчику «Юрмали». Надовго запам’ятається всім, хто відпочивав у дитячому таборі «Прибережний» заключний прощальний концерт, підготовлений юними хустянами. Всіх згуртувала одна ідея – гідно представити рідний край та місто, продемонструвати його красу і велич, передати велику любов до рідної домівки. Старалися всі – результат вийшов на славу! Особливо слід відмітити всіх учасників зразкового дитячого хореографічного колективу «Хустяночка», які своїми танцями радували всіх присутніх, Олександра Бачкая, Грещука Владислава та Юлію Тегзу, які доклали зусиль для створення чудової презентації про рідне місто, Томищ Тімею, Венгловську Діанку, які здивували присутніх чудовим співом, Габорець Ярославу, яка виступила із своїм віршем-посвятою рідному місту, Гангур Дарію, яка склала чудову пісню про табір, Дячок Альону, Пнрибуша Едуарда, Лепея Юрія та всіх тих, хто взяв активну участь у створенні відеоролика на екологічну тематику, Лідію Фединець, яка від імені всіх хустян залишила на згадку про чудово проведені дні у таборі чудовий, незабутній подарунок – плакат із гербом рідного міста та 54 різнокольоровими долоньками, як знак любові та подяки від усіх дітей, які гарно провели чудові дні табірної зміни.

Літо! Чарівна й радісна пора.

Промінням сонечка зігріте.

Це ж відпочинок, пісня, гра!

Як не любить чудове літо!

Літо – це купання в морі, це- дельфіни на зорі,

І медузи-парасольки, як царівни у воді.

Ну, а ввечері – концерти, дискотеки зазвичай,

І коли ж бо сумувати, тільки й знай – скрізь устигай!

Непомітно промайнули, у веселій метушні, дні веселі,

Повні вражень – не забутні теплі дні!

Скрізь простори українські і безмежнії поля,

Та душа додому лине, де Карпатськая земля.

Ось і осінь нам про школу тихо шепче-гомонить,

Що ж, канікули, бувайте, стрінемося через рік!

Фотогалерея:

 

14.03.2012

УВАГА! Незабаром стартує

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень:
(пробне тестування)
– це добровільне тестування осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів і виявили бажання ознайомитися із процедурами проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Проведення пробного тестування забезпечують регіональні центри оцінювання якості освіти за кошти фізичних і юридичних осіб.

Ознайомитись із Положенням про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти можна в розділі «Нормативні документи» на сайті УЦОЯО.

Графік проведення пробного тестування:

24 березня 2012 року
українська мова і література, біологія, фізика, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), всесвітня історія;

31 березня 2012 року
історія України, математика, хімія, географія, російська мова.

 

13.03.2012

Вітаємо переможців обласних олімпіад у 2011-2012 н.р.
Важливим показником ефективності діючої моделі освітнього середовища в м. Хусті є рівень особистісних досягнень у різних сферах життєдіяльності. Один із таких показників – результати учнів на Всеукраїнських учнівських олімпіадах.
Цьогоріч у м. Хусті олімпіади проходили з 23 навчальних предметів. Загалом у І етапі олімпіад взяло участь 3148 учнів, у ІІ етапі – 974 школярів. У січні – лютому 2012 року в м. Ужгороді проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, у якому взяли участь 103 учнів навчальних закладів м. Хуста. Перемогу на обласному етапі олімпіад здобув 61 учень (59,2%) ЗНЗ міста, що на 25 дипломів більше, ніж у минулому році. За даним показником м. Хуст займає третє місце в області після команд        м. Ужгорода та м. Мукачева. Якісний показник участі учнів м. Хуста у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад один із найвищих у області. Результатом наполегливої роботи школярів під керівництвом наставників є 3 дипломи І ступеня, 26 дипломів ІІ ступеня та 32 дипломи ІІІ ступеня.
Відзначилися високими результатами з базових дисциплін учні Хустської гімназії – інтернату (директор Онофрей М.С.). – 23 призерів, Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 ім. А.Волошина (директор Кучернюк П.М.) та Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (директор Гелеван Г.М.) – по 10 призерів. Переможцями ІІІ етапу олімпіад також стали 9 учнів СШ І-ІІІІ ст. №3, 7 учнів ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та по 1 учень у СШ І-ІІІ ст. №6 та ЗОШ І-ІІ ст.
Найвищі бали отримали учні з французької мови – 10 дипломів, історії та географії – по 8 дипломів.
Переможцями ІІІ (обласного) етапу олімпіад стали: Рокосовик В., Деркач М., Січ О., Тегза Ю., Величко М., Удут І., Ступницька Б., Вайнраух А., Короленко В., Стець І. (СШ І-ІІІ ст. № 1 імені А.Волошина); Олашин А. (2 дипломи), Олашин О. (2 дипломи),  Молнар В. (2 дипломи), Андришин Р., Басараб В., Міца О., Кашкова А. (ЗОШ І-ІІІ ст. №2); Тесличко П., Шведецький О., Гончарова І., Малета І., Бенца Я., Ліхачевська А., Буковецька А., Габорець Я., Аннишинець Я. (СШ І-ІІІ ст. №3); Драгула А., Стеблинська М., Воронич Ю., Білич  Б., Спаська В., Лучка А., Вовчок А. (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4); Сабов А. (СШ І-ІІІ ст. №6); Федурця В., Андрійцьо А. (2 дипломи), Олас В. (2 дипломи), Саварин В., Бачкай О., Альбрехт Й. (5 дипломів), Кучерявий А. (2 дипломи), Грищук В., Баняс Г., Данилець А., Моргентал К., Дідич В., Пинтя В., Білецький Д., Сливка В., Рішко Л. (гімназія-інтернат); Міллер В. (ЗОШ І-ІІ ст.).
Працювати з обдарованими та здібними учнями дуже відповідально, тому вчителі приділяють велику увагу самоосвітній діяльності, використовують в роботі ефективні педагогічні та психологічні методики, технології, форми і методи розвитку творчих здібностей цієї категорії учнів. Результативність роботи з обдарованими дітьми забезпечив високий професіоналізм таких педагогів як Алексович М.А. (СШ І-ІІІ ст. № 1 імені А.Волошина, 6 призерів), Дроня М.Ф. (гімназія-інтернат, 5 призерів), Джуги Г.А. (гімназія-інтернат, 5 призерів), Сігетій Н.Г. (СШ І-ІІІ ст. № 1 імені А.Волошина, 4 призери), Грицько М.П. (гімназія-інтернат, 3 призери), Маслей Г.С. (ЗОШ І-ІІІ ст. №4, 3 призери), Басараб В.Д. (ЗОШ І-ІІІ ст. №2, 3 призери), Тесличко В.М. (СШ І-ІІІ ст. № 3, 2 призери), Роман О.В. (ЗОШ І-ІІІ ст. №2, 2 призери), Чикалюк Н.А. (СШ І-ІІІ ст. №3, 2 призери), Тимчик М.С. (гімназія-інтернат, 2 призери), Грига Н.В. (СШ І-ІІІ ст. №3, 2 призери). Найкращих результатів досягли також вихованці таких учителів: Моргентал Н.Ю., Панулинець Н.Р., Лукач М.С., Химич О.Й., Ком’яті М.Ю. (ЗОШ І-ІІІ ст. №2), Бучок Н.Ю., Глеби О.М., Григорик О.О. (СШ І-ІІІ ст. №3), Танани Н.Н., Лучкевич М.Й., Спаського В.І., Паппа С.М. (ЗОШ І-ІІІ ст. №4), Ірговці Н.Д. (СШ І-ІІІ ст. №6), Сайберт К.Г., Бачкая О.Г., Полібзи Н.А., Маді В.І., Сорокіної Н.К., Бонь Н.В., Пригари О.В., Петрини О.Ю. (гімназія-інтернат), Угляй Н.Ф. (ЗОШ І-ІІ ст.).
Відрадно, що завдячуючи високим показникам на обласних олімпіадах 28 учнів м. Хуста запрошені в м. Ужгород на відбірково – тренувальні збори і 6 з них вибороли можливість представляти Закарпатську область на ІУ Всеукраїнському етапі учнівських олімпіад. Це учні Хустської гімназії-інтернату Федурця В. (географія), Андрійцьо А. (історія), Олас В. (економіка), Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 Удут І. (французька мова), Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Олашин А. (фізика), Хустської СШ І-ІІІ ст. №3 Тесличко П. (історія).
Ми вітаємо юні обдарування та педагогів, які готували їх до змагань з перемогою та бажаємо не зупинятися на досягнутому, ставити перед собою високі цілі та досягати нових наукових вершин.

29.02.2012

Міський семінар-практикум

вихователів старших дошкільних груп

 29 лютого 2012 року на базі Хустського навчально – виховного комплексу №1 було проведено міський семінар – практикум вихователів старших дошкільних груп на тему „ Роль продуктивних видів діяльності у розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку”. В рамках семінару було проведено відкрите інтегроване заняття в старшій дошкільній групі НВК, та прослухано доповідь на тему „ Розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку в продуктивній діяльності”. Метою заняття було:

– розвивати в дітей стійкий інтерес до природи, її явищ; закріпити уявлення про сезонні зміни в природі ( взимку);

– формувати вміння милуватися красою засніжених і вкитих снігом дерев, радіти чарівності та неповторності зимової природи;

– прищеплювати любов і бережливе ставлення до рослинного світу, формувати шанобливе ставлення до живого довкілля;

– вчити чітко і злагоджено виконувати певні рухи, удосконалювати координацію та цілеспямованість основних рухів засобами рухливих ігрових вправ;

– формувати вміння уважно слухати й сприймати художнє слово, розвивати цікавість до літературно- художнього слова, збагачувати словниковий запас дітей образними зворотами;

– виховувати в дітей вміння естетично сприймати природне довкілля, розвивати спостережливість, вдосконалювати технічні вміння під час образотворчої діяльності ( вміло користуватися пензлем);

– формувати вміння відтворювати задуманий образ, розвивати творчу уяву та фантазію дітей.

Вихователь на занятті використовувала багато наочного матеріалу, користувалася мультимедійним проектором (заздалегідь підготувавши презентацію, в якій були використані слайди з попередньою роботою вихователя з дітьми по спостереженню за берізкою). На занятті діти показали досить високий рівень знань з художньої творчості, прикмет, прислів’їв та приказок. Під час продуктивної діяльності використала нетрадиційну техніку малювання « відбиток поролоном».

На семінарі – практикумі виступали – головний спеціаліст управління освіти Косик Світлана Юріївна, голова міського методичного об’єднання вихователів дітей старшого дошкільного віку – Кадар Мар’яна Миколаївна та вихователі з всіх ДНЗ міста. Всіма вище вказаними було висунуто такі  пропозиції та зауваження, що до проведеного заняття:

– в ході заняття  частіше залучати дітей до розмови з вихователем, спонукати їх до спілкування, формувати комунікативно – мовленнєві здібності дітей;

– при ознайомленні дітей з сезонними змінами та явищами в природі дати їм детальні знання про те, які зміни відбуваються у живій та неживій природі в зимову пору року;

– спонукати дітей до рухової діяльності та активності на занятті.

На завершенні семінару вихователі ознайомили всіх присутніх із роботами, намальованими різними нетрадиційними техніками малювання, які вони підготували для виставки.


 [catlist=43]

20.02.2010-25.02.2012

Методичний тиждень
у Хустській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4
З метою переходу від традиційних форм навчання до інноваційних і вдосконалення процесу формування і розвитку особистості за умов особистісно орієнтованого навчання і необхідності переорієнтації на вміння творчо навчатись, опрацьовуючи наукові знання і суспільний досвід стосовно потреб практики, у Хустській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 з 20 по 25 лютого 2012 року проведено методичний тиждень на тему: «Диференціація та індивідуальний підхід як необхідна умова особистісно зорієнтованого навчання».
Протягом методичного тижня було проведено 18 відкритих уроків з різних предметів (учителі Гангур Т.В., Браїла М.М., Шманьо Н.М., Луканинець М.Й., Добош Н.Д., Мочарник Н.М., Петренко Х.М., Костинюк М.П., Андрейко М.І., Сабадош М.І., Великошич Л.М., Скіра О.І., Ігнатко Н.В., Лемак І.І., Лучкевич Є.В., Козьма Г.Й., Червеняк О.М., Рацин А.С., Ковач Н.В.); бібліотекарями школи підібрано методичну та художню літературу з визначеної теми.
Підсумками методичного тижня стали засідання методичних об’єднань учителів динамічного циклу, суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу, вчителів початкової школи та вчителів іноземної мови,  на яких вироблені рекомендації щодо впровадження диференційованого підходу до навчання і виховання учнів.

 

23.02.2012

23 лютого  на базі Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 пройшов міський  семінар вчителів математики  на тему: «Розвиток інноваційної особистості учня за допомогою новітніх технологій»,  в  рамках якого було проведено відкритий урок з геометрії в 11-А  класі на тему : «Геометричний та алгебраїчний способи обчислення об’ємів тіл обертання » та позакласний захід «Математична масляна».
Вчитель  Рожій Н.І.  – спеціаліст вищої категорії , педагогічне звання  «Старший вчитель» показала високий професійний рівень, удосконалюючи уміння і навички учнів під час  розв’язування задач на обчислення тіл обертання різними математичними способами та використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Після уроку геометрії гості семінару відвідали цікавий  позакласний захід з використанням ІКТ  на тему:  « Математична Масляна » , підготовлений вчителями математики Андрейко М.М. ( кваліфікаційна категорія  «Спеціаліст вищої категорії» пед.. звання «Старший вчитель») та Місарош М.М. (кваліфікаційна категорія « Спеціаліст ІІ категорії»)
Згідно плану проведення міського семінару учителів математики Теличко Світлана Іванівна, методист методкабінету при управлінні освіти виступила перед учителями з питанням  про використання електронних тестувальних програм для моніторингу якості знань учнів з математики.    Семінар пройшов на належному рівні ,  що й було відзначено при обговоренні учасниками семінару.
24 лютого  у школі пройшов семінар практичних психологів  ЗНЗ та ДНЗ за темою «Порушення пізнавальної  діяльності в учнів середньої школи», при проведенні якого практичний психолог нашої школи Роман Наталія Іванівна кваліфікаційна категорія «спеціаліст»  провела  годину психолога з учнями 5-А класу. А також презентувала свій досвід роботи.

15.02.2012

Пройшов семінар – практикум учителів біології

15 лютого Хустська загальноосвітня школа гостинно відчинила двері для гостей – учителів біології та природознавства міста. У закладі проводився семінар – практикум на тему: „Використання ІКТ при проведенні лабораторних робіт та позакласних заходів з біології”. Місце проведення семінару було вибране не випадково, адже в школі вже декілька років поспіль впроваджують хіміко-біологічний профіль навчання у 10-11 класах. Досвідом роботи з даного питання поділилися учителі-методисти Лучкевич М.Й. та Сидяртова М.Й. Потім присутні відвідали відкритий урок у 8 класі (учитель Лучкевич М.Й.) та побували на презентації екологічного дитячого об’єднання „Зелений гомін” (учитель Сидяртова М.Й.)
На завершення семінару відбувся „круглий стіл”, на якому учителі шкіл ділилися досвідом щодо форм та методів проведення лабораторних та практичних робіт з біології.
Всі присутні дали високу оцінку проведеним заходам.

 

26.05.2011

 

23.05.2011

Щороку в другу неділю травня вся Україна святкує День Матері. Це свято є близьким і дорогим для нашого народу. В душі кожного українця живе любов до матері в троїстому єднанні: любов до Матері Божої, яка завжди нас охороняє і заступає, любов до рідної матусі, якій  завдячуємо своїм життям, та любов до рідної неньки – України і матінки землі, бо земля свята. Читати далі>>

Любов до землі, до своєї держави – України починається  з відчуття любові до матері. В усі часи всі народи пов’язували з нею найсокровенніше, бо мати- це корінь життя, берегиня роду людського. Не дарма в народі кажуть: «Коли дитя в руках тримає мати, то ангел – охоронець може спати».

Саме з цієї нагоди  13 травня 2011 року в актовій залі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням мистецьких дисциплін відбулося міське свято, в якому були задіяні дошкільні навчальні заклади міста. Зі сцени звучали щирі слова дитячої поваги, побажань та  вдячності  всім мамам. Малята залюбки декламували серйозні вірші Юрія Шкрумеляка («Розмова про маму», «Свято Матері») та веселу гумореску Павла Глазового («Держись Грицю за спідницю»), співали мелодійні та жартівливі пісні, танцювали запальні та ліричні таночки. Окрасою святкового концерту стали  хореографічні композиції «Мавки-веснянки»  ДНЗ №2 «Сонечко», «Дівчина Весна» ДНЗ №1 «Малятко», таночок «Проліски» ДНЗ №4 «Пролісок»  та таночок «Подаруночки» ДНЗ №1 «Малятко».

Приємне  враження на присутніх справив хвилюючий відеоролик «Я  люблю свою маму», в якому про свою безмежну любов до мами говорили діти.

Нікого з присутніх не залишила байдужим завершальна  пісня «Моя Україна», яку заспівали всі  дошкільнята, зібравшись разом на сцені, тримаючи в руках жовто-блакитні хустинки та живі квіти. В святковому концерті взяли участь 67 малят, які є вихованцями дошкільних закладів  міста.

Радість свята з дітьми розділили їх мами, тата, бабусі, які були запрошені в якості гостей-глядачів. Своїми  вихованцями пишалися і їх вихователі та музичні керівники, які відповідально готували малят до цього заходу. Сценарій свята написала вихователь – методист ДНЗ №1 «Малятко» Брижань С.П., яка  була і ведучою святкового концерту. А відповідальною за організацію і проведення міського свята Матері була спеціаліст управління освіти, релігій та у справах національностей Косик С.Ю.

Почесними гостями  свята були начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Мочарник В.В., спеціалісти управління Бобер О.Я., Пригага О.В.  Всіх присутніх в залі жінок – матерів привітав зі святом Мочарник В.В., відмітив хороший рівень підготовки і організації дітей, дитячу безпосередність та щирість, педагогічну майстерність та професіоналізм організаторів свята.

Не залишились без сюрпризу і самі малята. Вони отримали солодкі подарунки (шоколадки «Мілка») від приватного підприємця Кричфалуші Володимира Васильовича.

Щира подяка всім,  хто був причетний до організації та проведення свята.

Фотогалерея:

 

 

19.05.2011

 

13.05.2011

 

 

12.05.2011

Обласний семінар вчителів фізики в м. Хусті

28 квітня 2011 року на базі навчальних закладів м. Хуста проведено обласний науково-методичний семінар методистів РМК (ММК) та керівників районних (міських) методичних об’єднань вчителів фізики на тему «Інноваційні технології навчання на уроках фізики».

У роботі семінару взяли участь Шманько І.І. – доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, Гайналій Л.І. – завідувач кабінету природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Мочарник В.В. – начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради.

Роботу семінару розпочато в Хустській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4. З вітальним словом до присутніх звернулася Гайналій Л.І., завідувач кабінету природничо-математичних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, яка зазначила, що одним із важливих напрямів сучасної науково-методичної роботи є надання освіті інноваційного характеру, а її вихованцям – здатності до інноваційного типу життя і життєдіяльності.

У виступі начальника управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради Мочарника В.В. було відмічено, що робота управління освіти, міського методичного кабінету направлена на впровадження інноваційних технологій навчання, докорінне поліпшення навчально-виховної роботи, посилення виховного потенціалу навчальних предметів, покращення матеріальної бази шкіл міста.

Утіленням у реальність неординарних творчих ідей створення сучасного освітнього закладу поділилася з учасниками семінару директор Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лемак О.М.

У ході роботи семінару були розглянуті питання компетентнісного підходу до викладання фізики у загальноосвітній школі (Шманько І.І.), використання інтерактивних технологій на уроках фізики (Гайналій Л.І.), творчий пошук інноваційної моделі професійного розвитку вчителів фізики (Теличко С.І.).

Доцент кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ЗІППО Шманько І.І. у доповіді зупинився на основних напрямках сучасної науково-методичної роботи, інноваційній діяльності навчальних закладів, управлінні експериментальною та науково-дослідною діяльністю педагогічних працівників.

Присутні відвідали ряд заходів, проведених вчителями фізики міста. Високу оцінку колег отримали відкриті уроки Лемака І. І. (Хустська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), Бачкая О.Г. (Хустська гімназія-інтернат) та позакласний захід з фізики «Найрозумніший», проведений керівником міського методичного об’єднання вчителів фізики Басараб В.Д. (Хустська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2) з учнями 9-10 класів шкіл міста. Хустська гімназія-інтернат презентувала гостям новий сучасний кабінет фізики, обладнання для якого заклад отримав напередодні семінару.

Методичними прийомами та новітніми технологіями роботи поділилися Бачкай О.Г. (гімназія-інтернат), Лемак І. І. (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4), Попович Д.В. (СШ І-ІІІ ступенів № 3), Джумурат Ю.Ю. (СШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. А. Волошина). Презентувала портфоліо міського методичного об’єднання вчителів фізики Басараб В.Д. (ЗОШ І-ІІІ ст. №2).

В своїх виступах педагоги-фізики міста продемонстрували єдність думки щодо необхідності неперервного організаційного реформування освітніх процесів; висвітлили питання посилення тенденції до технологізації педагогічних процесів шляхом впровадження новітніх мультимедійних та інтерактивних технологій, методик, сучасних інформаційних засобів навчання, які в цілісному своєму поєднанні закладають основу інноваційного розвитку освітньої галузі.

Як зауважили гості й організатори, робота семінару пройшла на високому науково-методичному рівні. Було відзначено тематичну виставку навчально-методичних доробок міського методичного об’єднання учителів фізики. За круглим столом підведені підсумки семінару, накреслені конкретні перспективи подальшої організаційної, науково-практичної, психолого-педагогічної роботи з питань впровадження інноваційних технологій, форм та методів у навчально-виховний процес. Семінар дав реальну можливість поділитися міським досвідом роботи з впровадження інноваційних технологій в освітній процес та став поштовхом для покращення роботи педагогічних колективів у даному напрямку.

Фотогалерея:


 

10.05.2011

Перемоги учнів м. Хуста на Всеукраїнських учнівських олімпіадах

Нещодавно в малому залі засідань Хустської міської ради відбулася зустріч начальника управління освіти, релігій та у справах національностей Мочарника В.В. із переможцями ІУ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2011 року. Відрадно, що з кожним роком кількість переможців олімпіад та конкурсів Всеукраїнського рівня в м. Хусті збільшується, що свідчить про наполегливу роботу колективів навчальних закладів з виявлення та розвитку обдарованих дітей.

Цьогоріч всеукраїнськими призерами олімпіад стали троє учнів навчальних закладів міста: Федурця Віктор, учень 9 класу Хустської гімназії-інтернату – ІІ місце з географії (вчитель Джуга Г.А.); Зейкан Микола, учень 11 класу Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 – ІІІ місце з історії (вчитель Тесличко В.М.); Андрійцьо Анатолій, учень 9 класу Хустської гімназії-інтернату – ІІІ місце з історії (вчитель Сорокіна Т.К.). Потрібно відмітити, що Федурця Віктор вже вдруге радує перемогою у Всеукраїнських олімпіадах: у 2010 році він зайняв ІІІ місце на ІУ етапі олімпіади з географії.

Учні поділилися враженнями від поїздок у Запоріжжя та Херсон і задали Василю Васильовичу ряд питань, що турбують їх однолітків. На завершення начальник управління освіти запевнив школярів, що таке результативне навчання буде оцінене поїздкою для відпочинку за кордон.

 

Фотогалерея:

 

Архів новин>> Квітень

Архів новин>> Березень

Поділитися