Самодіяльний дитячий зразковий фольклорний гурт «Цімборики»

Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради


 

Керівник – Шимша Наталія Гаврилівна, вчитель-методист, викладач вищої категорії

 

Усвідомлення необхідності вивчення i пізнання багатої культурної спадщини нашого краю навело на думку створити дитячий фольклорний колектив. Дитячий фольклорний гурт «Цімборики» (закарпатський діалект – «маленькі товариші») заснований у 2005 році. Нині він нараховує 13 учасників, складається з 3-х груп: інструменталісти (2 скрипки, 3 сопілки, 4 дримби), ударні інструменти (реброваня, роги, дзвіночок, бубен), 4 вокалістів (3 дівчатка та хлопчик).

Даний ансамбль – це ансамбль автентичної музики, що вивчає i виконує пісенний фольклор Верхнього Потисся. У репертуарі колективу співані коломийки, обрядові, ліричні, побутові (колискові, жартівливі), награні на сопілці, дитячі ігри та пісні до них. До Різдвяних свят діти грають театралізоване вертепне дійство, записане вiд старожилів Хустщини.

Даному гурту притаманна універсальність: діти грають на музичних інструментах, співають, підтанцьовують з характерними вигуками.

У фонді колективу 2 комплекти сценічних костюмів: стилізовані та автентичні, придбані за власний кошт у фольклорних експедиціях.

Hинi ансамбль – це колектив, який активно пропагує народне музичне мистецтво історичної Мараморощини – перлини Закарпаття.

Він є:

 • Лауреатом Першого Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «Орелі» (м. Київ – 2008 рік);
 • Лауреатом обласного відбіркового туру ХІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики „Червона рута-2011”, який відбувся  4  вересня 2010 року в м. Ужгороді;
 • Дипломантом Всеукраїнського фестивалю автентичного мистецтва «Веретено», який відбувся 26-27 вересня 2010 року в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» у м. Львові;
 • Лауреатом ІІ премії ІІІ-го Відкритого обласного конкурсу стрілецької пісні «Красне поле», який проводився 12-13 березня 2011 року в м. Хуст.

Отримав відзнаки на міжнародних фестивалях, зокрема:

 • в Подвігорлатському фольклорному фестивалі «Під Бескидом зелененьким», який проходив 27-28 червня 2009 року в рекреаційній області Рибніки в м. Сніна Словацької республіки;
 • у «ІІ-му міжнародному фольклорному фестивалі Культур Карпатських», який проходив 25-26 липня 2009 року в м. Лєско Польської республіки.

Колектив є учасником не тільки всіх святкових масових заходів, які організовує Хустська міська рада, але і регіональних фестивалів та святкових концертів, зокрема:

 • 24 серпня 2009 року взяв участь у зведеному обласному святковому гала-концерті в м. Ужгороді з нагоди відзначення 18-ї річниці проголошення Незалежності України;
 • 13 вересня 2009 року взяв участь у обласному фестивалі-ярмарці «Гуцульська бринза», що проходив в м. Рахові за участі Президента України Віктора Ющенка.

Визначним досягненням гурту є його участь у творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Закарпатської області «Дивосвіти Срібної Землі – 2009», який проводився в рамках Фестивалю мистецтв України, відповідно до Указу Президента України від 14.02.2008р. №124/2008 „Про Фестиваль мистецтв України”.

Соліст-вокаліст Богдан Ботар є дипломантом І-го та ІІ-го Відкритого обласного конкурсу стрілецької пісні «Красне поле», який проводився у м. Хуст у 2009 і 2010 роках, лауреатом ІІ премії ІІІ-го Відкритого обласного конкурсу стрілецької пісні «Красне поле», який проводився 12-13 березня 2011 року в м. Хуст.

Колектив є постійним учасником міських художніх виставок, та міжнародних пленерів, які організовуються Хустською міською радою «ХУСТ-АРТ 2007, 2008, 2009 та 2010», в яких беруть участь художники з Австрії, Польщі, Словаччини, Хорватії, Швеції, Південної Кореї, Кувейту, Білорусії, Литви, Молдови та України.

А попереду в колективу ще багато нових пісень, великих і малих сцен, нових вражень та зустрічей, бо діти закохані у свій край і його прекрасне пісенне мистецтво.

Колектив неодноразово нагороджувався Почесними грамотами управління культури облдержадміністрації, Хустського міського голови та управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради.

У 2009 році дитячий фольклорний гурт «Цімборики» м. Хуст нагороджено Дипломом Міністерства культури і туризму України.

За високу професійність і стабільну концертну діяльність, участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах постановою колегії управління культури облдержадміністрації 15 жовтня 2010 року дитячому фольклорному гурту «Цімборики» присвоєно почесне звання «зразковий».

 

Робочий репертуар самодіяльного дитячого зразкового фольклорного гурту «Цімборики»

 

 1.  Інструментальна композиція.
 2.  Косив нянько.
 3.  Вівці.
 4.  Коломийка.
 5.  Мальовані оболочка.
 6.  Ой, дівчата, де йдете.
 7.  Шіді-ріді.
 8.  Велятинська співана.
 9.  Чорна гора.
 10.  Ой, Марічко, чі-чі-рі.
 11.  В’язанка колядок.

 

У репертуарі колективу пісенний фольклор Верхнього Потисся: співані коломийки, обрядові, ліричні, побутові (колискові, жартівливі), награні на сопілці; дитячі ігри та пісні до них. До Різдвяних свят діти грають театралізоване вертепне дійство, записане вiд старожилів Хустщини.

Гурт працює над новою програмою до Пасхальних свят, записаною у фольклорній експедиції 2008 року.

 

Контакти:

Керівник – Шимша Наталія Гаврилівна

тел. роб.: (03142) 4-36-41, тел. дом.: (03142) 4-34-62

моб. тел.: 097-6691387

E-mail: khust.culture@mail.ru

 

Досягнення:

«Цімборики» – Лауреати другої премії «Червоної Рути-2011»


Фотогалерея:


Коментування вимкнуте.