Самодіяльний дитячий зразковий хореографічний ансамбль “Хустяночка”

Управління культури, молоді і спорту

Керівник – Гнепа Ірина Еристатівна, вчитель-методист, викладач категорії «Спеціаліст»

Самодіяльний дитячий зразковий хореографічний ансамбль «Хустяночка» створено викладачем хореографічних дисциплін Школи мистецтв міста Хуст Гнепою Іриною Еристатівною на базі Школи мистецтв міста Хуст.

За 20 років роботи ансамбль став Лауреатом Першого Всеукраїнського огляду-конкурсу хореографічного мистецтва хореографічних шкіл та шкіл мистецтв «Свято дитячого танцю» в м. Одеса в 1989 р.

Дитячий хореографічний колектив під керівництвом І.Е. Гнепи з 1991 по 2004 рік є Лауреатом обласних оглядів-конкурсів учнівської виконавської майстерності, лауреатом обласного фестивалю хореографічного мистецтва ім. Й. Волощука (2000 р.), Лауреатом диплома ІІІ ступеня у відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П.Вірського (2002 р.).

27 квітня 2006 року постановою колегії управління культури облдержадміністрації колективу присвоєно звання «ЗРАЗКОВИЙ ХОРЕОГРА-ФІЧНИЙ КОЛЕКТИВ». Керівником колективу призначено Гнепу Ірину Еристатівну. Колектив взято на фінансування за рахунок коштів міського бюджету м. Хуст. Для колективу в 2006 році пошито сценічні костюми, придбано взуття. В 2008 році для колективу також пошито сценічні костюми для нових постановок. Колектив складається з різних вікових груп. В репертуарі має чудові різнобарвні танці і постановки, які милують око глядача. Колектив є учасником всіх святкових масових заходів, які організовує міська рада. Багато учнів – випускників Гнепи І.Е. продовжили навчання в середніх та вищих спеціальних навчальних закладах України.

За цей час результати роботи «Хустяночки» – це:

Грудень 2006 року – диплом І ступеня в обласному відбірковому турі ІІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського, та участь у регіональному турі в м. Львові.

2007 рік – диплом І ступеня обласного конкурсу хореографічного мистецтва з народного танцю.

2007 рік – диплом ІІ ступеня обласного конкурсу хореографічного мистецтва

2007 рік – диплом ІІІ ступеня управління культури облдержадміністрації за кращий концертний номер у молодшій категорії.

Лютий 2008 року – диплом і подяка Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу «Misteriya Dance» (м. Львів) за народний танець у віковій категорії 10-13 років.

Жовтень 2008 року – диплом і подяка обласного фестивалю хореографічного мистецтва ім. Й. Волощука (смт Великий Бичків).

2009 рік – диплом І ступеня управління культури облдержадміністрації в ІІ-му обласному конкурсі хореографічного мистецтва з народного танцю в молодшій категорії.

2009 рік – диплом ІІІ ступеня управління культури облдержадміністрації в ІІ-му обласному конкурсі хореографічного мистецтва з народного танцю в старшій категорії.

Грудень 2010 року – диплом лауреата обласного фестивалю хореографічного мистецтва ім. Й. Волощука (смт Великий Бичків).

Колектив також отримав відзнаки на міжнародних фестивалях, зокрема:

 • в Подвігорлатському фольклорному фестивалі «Під Бескидом зелененьким», який проходив 27-28 червня 2009 року в рекреаційній області Рибніки в м. Сніна Словацької республіки;
 • у «ІІІ-му міжнародному фольклорному фестивалі Культур Карпатських», який проходив 25-26 липня 2010 року в м. Лєско Польської республіки.

Колектив є учасником не тільки всіх святкових масових заходів, які організовує Хустська міська рада, але і регіональних фестивалів та святкових концертів, зокрема:

 • 24 серпня 2009 року взяв участь у зведеному обласному святковому гала-концерті в м. Ужгороді з нагоди відзначення 18-ї річниці проголошення Незалежності України;
 • 13 вересня 2009 року взяв участь у обласному фестивалі-ярмарці «Гуцульська бринза», що проходив в м. Рахові за участі Президента України Віктора Ющенка.

«Хустяночка» також є постійним учасником міських художніх виставок, та міжнародних пленерів, які організовуються Хустською міською радою «ХУСТ-АРТ 2007, 2008, 2009 та 2010», в яких беруть участь художники з Австрії, Польщі, Словаччини, Хорватії, Швеції, Південної Кореї, Кувейту, Білорусії, Литви, Молдови та України.

Колектив неодноразово нагороджувався Почесними грамотами управління культури облдержадміністрації, Хустського міського голови та управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради.

Робочий репертуар самодіяльного дитячого зразкового хореографічного ансамблю «Хустяночка»

  1. Матрьошки. Російський танець.
  2. Веселі танцівниці. Полька.
  3. Тірольський танець.
  4. Чарльстон.
  5. На полонині. Сюжетний танець.
  6. Новорічний вальс.
  7. Святковий вальс.
  8. Подарунок. Полька.
  9. Український привітальний.
  10. Помирились. Жартівливий танець.
  11. Відлуння майдану. Хореографічна композиція.
  12. Карпатські візерунки. Хореографічна композиція.
  13. Коломийка від Руслани.
  14. Регтайм. Степ.
  15. Фольклорна композиція.
  16. Козачок. Сольний танець.
  17. Український вихиляс.
  18. Барви рідної землі.

Контакти:

Керівник – Гнепа Ірина Еристатівна

тел. роб.: (03142) 4-36-41, тел. дом.: (03142) 4-44-92

моб. тел.: 066-9241529

E-mail: khust.culture@mail.ru


 

Фотогалерея:


Коментування вимкнуте.