Лис 24

IMG_NCP_321 листопада 2017 року, якраз на святкування іменин  Михайла, відразу в обох Хустських професійних ліцеях урочисто відкрили два навчально-практичні центри з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник» на базі Хустського професійного ліцею сфери послуг (керівник Пригара Дм. М.), та «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» на базі Хустського професійного ліцею (керівник Роман І. М.).

Новостворені навчально-практичні центри здійснюватимуть навчання учнів та стажування робітників підприємств швейного напряму з використанням технологічних інновацій та, відповідно, підприємств, які мають в своєму штаті монтажників санітарно-технічних систем і устаткування,  стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки навчальних закладів за галузевим спрямуванням.  Заклади також надаватиме послуги з  перепідготовки незайнятого населення, підвищення кваліфікації. У центрах можна буде пройти і курсову підготовку, взяти участь у тренінгових заходів; серед напрямків роботи –  залучення соціальних партнерів до підготовки робітничих кадрів для швейної промисловості через елементи дистанційної освіти.

Центр створено відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації № 204 від 30.06.2017 року на виконання наказу Міністерства освіти і науки № 294 від 23.02.2017 року.

В урочистих заходах з нагоди відкриття навчально-практичного центру взяли участь почесні гості: голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан, директор навчального закладу Іван Роман, начальник відділу освіти Хустської районної державної адміністрації Павло Русин, начальник управління освіти, молоді і спорту у справах релігій Хустської міської ради Василь Мочарник, директор Хустського міськрайонного центру зайнятості Володимир Гуц, директори та заступники директорів з навчально-виробничої роботи, старші майстри професійно-технічних навчальних закладів області, роботодавці, представники ЗМІ.

З нагоди відкриття центрів, колективами навчальних закладів підготовлено урочисте відкриття центрів з виступами творчих колективів, демонстрацією роботи навчально-практичних центрів, сучасно обладнаних аудиторій та загальною презентацією ліцеїв.

Відкриття навчально-практичних центрів на Хустщині, є безперечно знаковою подією для професійної освіти і для освітньої галузі області в цілому. Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів є одним з найважливіших чинників для економічного зростання нашого краю. Знаковим є і те, що цього року на державному рівні визначено 19 професій, які є найважливішими для країни і відповідно прийнято рішення про відкриття 25 центрів, і особливо приємно, що два з яких сьогодні відкрито саме в Хусті, на базі професійних ліцеїв.

Функції навчально-виробничого центру сучасних швейних технологій і дизайну:

Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій і дизайну (НПЦ СШТіД) здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників швейної галузі за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів .

Головне завдання НПЦ СШТіД полягає в здійсненні зв’язку між підприємствами, виробниками сучасних тканин і обладнання та швейними підприємствами для прискорення передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження їх у навчальний процес та виробництво.

Напрямки діяльності навчально – практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну

– вдосконалення організації виробничого навчання учнів з метою освоєння новітніх швейних технологій і матеріалів;

– організація роботи і підвищення кваліфікації педагогічних працівників ПТНЗ регіону, робітників швейних підприємств по вивченню та відпрацюванню технологій, набуття умінь та навичок роботи з сучасними матеріалами;

– налагодження співпраці із заводами-виробниками тканин, швейними підприємствами, центрами зайнятості, зацікавленими установами;

– надання професійно-технічним навчальним закладам регіону консультативної, експериментальної, посередницької допомоги з питань практичного освоєння учнями новітніх швейних матеріалів та технологій.

Функції навчально-виробничого центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»:

– сприяння підвищенню якості професійної підготовки учнів (слухачів) закладу, перепідго­товка безробітних громадян, підвищення квалі­фікації, стажування робітників підприємств з використанням технологічних і виробничих інновацій;

– організація стажування майстрів виробни­чого навчання. викладачів професійно-теоретичної підготовки інших навчальних за­кладів на базі НЦП;

– внесення пропозицій щодо вдосконалення робочих навчальних програм із предметів про­фесійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання, спрямованих на вивчення та оволо­діння учнями (слухачами) новітніми матеріала­ми і технологіями;

– надання тренінгових, маркетингових, інфо­рмаційних. виробничих послуг з метою вирі­шення поточних і програмних завдань, що сто­ять перед навчальним закладом;

– надання практичної та методичної допомоги професійно-технічним навчальним закладам регіону з питань впровадження у навчально- виробничий процес новітніх сантехнічних мате­ріалів і технологій;

– розроблення інформаційно-методичного супроводу, спрямованого на підвищення якості професійної підготовки, а саме: підручників, навчальних посібників, методичних рекоменда­цій, педагогічних програмних засобів, дидакти­чних матеріалів та інше;

– організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань обласних методичних секцій та інших заходів з питань впровадження новітніх сантехнічних матеріале, технологій при підготовці робітників будівель­них професій.

Хустський міськрайонний центр зайнятості.

IMG_NCP_4