Жов 11

Втрутимося в проблему раніше, ніж вона втрутиться в життя сім’ї

Раннє втручання – це сімейно орієнтована послуга. Тобто вона надається, як дитині, так і всім членам сім’ї. Це комплексна послуга, яка передбачає медичну допомогу, психологічну, соціальну складову . Відповідно, ця послуга надається міждисциплінарною командою, до якої звичайно входять п’ять фахівців. Вони мають базові знання в сфері медицини, психології, соціальній сфері. Послуга надається сім’ям, в яких є дитина від 0 до 4 років включно.

Головна мета послуги – раннє виявлення особливостей дитини і за необхідності – профілактика. Важливо, що чим раніше виявлені особливості розвитку дитини, дитина має набагато більше шансів на кращий розвиток і бути більш адаптованою в суспільстві.
Будь-яка послуга надається за бажанням батьків. Послуга раннього втручання орієнтована на будь-які нозології. Тобто, є і такі категорії, де не встановлений діагноз, можуть бути якісь відхилення в розвитку дитини. Зазвичай, батьки бачать це. Але є така перша стадія в сім’ї – не готовність батьків прийняти стан і можливості розвитку дитини. Звичайно, на це потрібно звертати увагу. На це можуть звертати увагу вперше в пологовому будинку, адже є нозології, які видно відразу. Далі – це сімейні лікарі, які спостерігають за розвитком дитини. Важлива функція послуги раннього втручання – це міждисциплінарний підхід.
Послуги повинні надаватись від моменту встановлення, що дитина має обмеження життєдіяльності. Все бажано об’єднати в одну систему. Починати потрібно з раннього втручання. Потрапити в дошкільний заклад з інклюзивною групою, дитина може через інклюзивно-ресурсний центр. Потім фахівці підготують дитину до шкільної інклюзивної освіти. Потім денні центри, соціальні центри реабілітації, можливість отримати освіту вищу, здобути працевлаштування, просто перебувати в центрах реабілітації. Далі – підтримане проживання. Якщо середня ланка має напрацювання, які треба наблизити до місця проживання сім’ї із дитиною з інвалідністю, то початкова і завершальна стадія, на сьогодні відсутні. Вкрай необхідно активно просувати раннє втручання і підтримане проживання. Все інше потрібно вдосконалювати.
Розроблені буклети, де написано, що дитина повинна вміти робити і в якому віці. Тобто, від народження на кожному етапі перевіряється розвиток дитини за 4 основними напрямками: загальна моторика, опоро-рухова координація, мова, взаємодія з оточуючими. Якщо батьки перевірять за цією табличкою, що їх дитина в розвитку «не дотягує» до параметрів, в інформаційних буклетах буде інформація, куди можна звернутись, щоб отримати консультацію фахівців.

Онлайн скринінг для перевірки розвитку дитини та більше інформації про послуги раннього втручання можна знайти на сайті http://bit.ly/eci_Uzgorod.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: