Кві 18

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ Хусті відзначили річницю «Пласту»

У вівторок, 17 квітня, в рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», у Хустському Краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 106-й річниці з дня складення українськими пластунами першої скаутської присяги у квітні 1912 року.

Свято організували вихованці пластового гуртка станиці Хуст, який, діє вже майже три роки на території міста, разом з працівниками Краєзнавчого музею. Щотижня хлопчики в зелених сорочках, поверх яких пов’язані хустки, дівчатка – у беретах і коричневих спідницях збираються на сходини (заняття). Займається з юними пластунами Юрій Сарваді, який запевняє, що «Пласт» – це рух, ігри, мандрівки, виховання у молоді патріотизму, дисципліни та розвиток різних умінь і навичок.

Захід розпочався загальним шикуванням пластунів на майданчику перед музеєм та спільним виконанням гімну «Пласту». На святі були присутні учні Хустських шкіл: спеціалізованої школи І-ІІІст. №1 ім.А.Волошина з вчителем історії Оленою Алексик та загальноосвітньої школи І-ІІІст. №5 зі вчителем історії Наталією Прокопів. Для них та всіх бажаючих організатори підготували різноманітні ігри, тест-опитування з історії створення «Пласту», переможці якого отримали невеличкі заохочувальні призи. А учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІст. №5 Ельвіра Сурдюк, яка сьогодні є дійсним членом Малої Академії Наук (науковий керівник Наталія Прокопів), підготувала для присутніх цікаву та пізнавальну відео-презентацію з історії молодіжної організації.

Окрім того, за активну участь у заходах з нагоди відзначення в місті Хуст 106-ї річниці утворення «Пласту», подякою управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради було відзначено окремих пластунів, зокрема: Юрія Сарваді – голову станичної пластової старшини Відокремленого підрозділу молодіжної організації «Пласт – Національної скаутської організації України в м.Хуст Закарпатської області «Станиці Хуст», гостя з Ужгорода Андрія Ребрика – голову Закарпатського обласного осередку «Пласту» Національної скаутської організації України, Іштвана Удута – старшого пластуна станиці Хуст та Ельвіру Сурдюк – ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІст. №5.

У свою чергу, управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради висловлює подяку студентам-волонтерам Карпатського інституту підприємництва Мирославі Шемоті, Марії Орос та Іванні Микулін за допомогу у проведенні свята.

«Пласту» щиро бажаємо подальшого розквіту, а пластунам стати справжніми провідниками суспільства.

Тетяна Гайдур,

спеціаліст управління культури, молоді і спорту

Хустської міської ради.