Кві 18

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ Хусті відзначили річницю «Пласту»

У вівторок, 17 квітня, в рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», у Хустському Краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений 106-й річниці з дня складення українськими пластунами першої скаутської присяги у квітні 1912 року.

Свято організували вихованці пластового гуртка станиці Хуст, який, діє вже майже три роки на території міста, разом з працівниками Краєзнавчого музею. Щотижня хлопчики в зелених сорочках, поверх яких пов’язані хустки, дівчатка – у беретах і коричневих спідницях збираються на сходини (заняття). Займається з юними пластунами Юрій Сарваді, який запевняє, що «Пласт» – це рух, ігри, мандрівки, виховання у молоді патріотизму, дисципліни та розвиток різних умінь і навичок.

Захід розпочався загальним шикуванням пластунів на майданчику перед музеєм та спільним виконанням гімну «Пласту». На святі були присутні учні Хустських шкіл: спеціалізованої школи І-ІІІст. №1 ім.А.Волошина з вчителем історії Оленою Алексик та загальноосвітньої школи І-ІІІст. №5 зі вчителем історії Наталією Прокопів. Для них та всіх бажаючих організатори підготували різноманітні ігри, тест-опитування з історії створення «Пласту», переможці якого отримали невеличкі заохочувальні призи. А учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІст. №5 Ельвіра Сурдюк, яка сьогодні є дійсним членом Малої Академії Наук (науковий керівник Наталія Прокопів), підготувала для присутніх цікаву та пізнавальну відео-презентацію з історії молодіжної організації.

Окрім того, за активну участь у заходах з нагоди відзначення в місті Хуст 106-ї річниці утворення «Пласту», подякою управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради було відзначено окремих пластунів, зокрема: Юрія Сарваді – голову станичної пластової старшини Відокремленого підрозділу молодіжної організації «Пласт – Національної скаутської організації України в м.Хуст Закарпатської області «Станиці Хуст», гостя з Ужгорода Андрія Ребрика – голову Закарпатського обласного осередку «Пласту» Національної скаутської організації України, Іштвана Удута – старшого пластуна станиці Хуст та Ельвіру Сурдюк – ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІст. №5.

У свою чергу, управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради висловлює подяку студентам-волонтерам Карпатського інституту підприємництва Мирославі Шемоті, Марії Орос та Іванні Микулін за допомогу у проведенні свята.

«Пласту» щиро бажаємо подальшого розквіту, а пластунам стати справжніми провідниками суспільства.

                                                                                                                                                                                      Тетяна Гайдур,

спеціаліст управління культури, молоді і спорту

Хустської міської ради.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: