Січ 22

1В історії кожної нації є дати, згадка про які змушує в єдиному пориві битися мільйони сердець цілого народу. Одним з таких свят для України є відзначення Дня Соборності. Так розпорядилася історія і доля, що українські землі впродовж сотень років перетинали чужі кордони, їх поглинали імперії, але не покидало народ одвічне прагнення – жити і творити в єдиній соборній незалежній державі.

«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західноукраїнська Народна Республіка й Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які боролися та вмирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…» – пролунало далекого 22 січня 1919 року у Києві на Софіївській площі.

Знаменним є День Соборності і для міста над Тисою. 21 січня 1919 року у Хусті, в приміщенні горожанської школи відбувся Всенародний Конгрес, який проголосив злуку Закарпаття з соборною Україною. 420 делегатів з більш ніж півтори сотні населених пунктів краю виявили своє прагнення – жити в єдиній соборній незалежній державі.

В цей день представники міської та районної влади поклали вінки та квіти до меморіальної дошки, що встановлена на будівлі спеціальної школи I-II ст., у стінах якої було проголошено злуку Закарпаття з соборною Україною та до пам’ятника Тараса Шевченка.

4 3 2

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!

Написати відповідь

Подтвердите, что Вы не бот — выберите самый большой кружок: