Жов 11

День захисника України — свято, що відзначається 14 жовтня на Покрову Пресвятої Богородиці та у День українського козацтва. Власне, урочистості проходять у всіх куточках держави як безпосередньо у день потрійного свята, так напередодні. У Хусті ж урочисто відзначили День захисника України у п’ятницю, 11 жовтня.

Згідно з Указом Президента України з 2014 року 14-те жовтня встановлено Днем захисника України. Мета –  вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Відтак традиційно на День захисника у багатьох українських містах відбуваються різноманітні заходи та офіційні урочистості. Хуст – не виняток.

Так, у п’ятницю, 11 жовтня, в приміщенні Закарпатського обласного театру драми та комедії, відбулося міськрайонне свято – День захисника.

З вітальним словом виступили: військовий комісар Хустського ОМВК Василь Зубатов, Хустський міський голова Володимир Кащук, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, в.о. голови Хустської РДА Михайло Попович, заступник начальника ДПРЧ – 10 (м. Хуст) У ДСНС України у Закарпатській області Олег Молодченко. Власне, кожен із них нагородив причетних до свята й відповідними відзнаками. Так, за мужність та самовідданість під час виконання завдань з охорони суверенітету України та з нагоди Дня захисника України Володимир Кащук вручив грамоти від Хустської міської ради.

«Здавна ми, українці, шануємо оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу великих воїнів. Тож, недарма День захисника України ми відзначаємо в День українського козацтва та релігійного свята Покрови Пресвятої  Богородиці, яка завжди вважалась покровителькою наших козаків.

Це свято, яке уособлює мужність і героїзм  оборонців та визволителів рідної землі. Воно овіяне козацькою славою, то хай додасть вам вона енергії та оптимізму, а ваша сила та мужність  завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних.

Також низький уклін нашим славним ветеранам і захисникам сучасності за високий героїзм, за віддані роки та життя задля щасливого майбутнього українського народу. Щирі вітання кожному, хто і сьогодні несе нелегку військову службу.

Від усього серця ще бажаю вам богатирського здоров’я  та  довголіття, радості та добра, незламної волі, родинного затишку,  звершення всіх мрій і бажань, злагоди і миру в країні, плідної праці на благо українського народу, задля слави нашої рідної Вітчизни!

Слава нашим Героям! Слава Україні!», – у своєму виступі зазначив Хустський міський голова.

Урочисті збори супроводжувалися й святковим концертом за участі юних обдарувань Хустщини. А завершились – спільною молитвою за Україну.